Cilin ligj e keni pare te thyer se fundmi?

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pse pak ?
20 % nga rroga ime jane pak ?
Qerane 550 kush ma paguan ? Po transportin cdo dite nga 7 £ , po drita uj gas 250 ? Shkuan shume , po per te ngrene ??
Ktej sa te vret qeraja, qe ka shkuar ne katastrof.
 

Delirium

No description ...
Ke drejte vlla.
Jeta shtrenjt anej.

Ne Shqiperi kur i thu 1800 pound thone yyy sa lek. Se din qe nfund po kurseve 300-500 je u nerum e i respektum lol
Po sepse asnjë si di shpenzimet , sinqerisht kur erdha me ate mendjen se rrogat e larta , po se dija si ishte jeta, £ i larte ne krahasim me euron po qe thuajse jane barazu pas brezit, eshte shume jete e shtrenje ne krahasim me cfare kam pare ne France apo Swiss , i ke ra fix fare asaj shifrës .
 

Delirium

No description ...
Ktej sa te vret qeraja, qe ka shkuar ne katastrof.
Po Lega , dhe dje lexova qe agjensite imobilare kërkojnë dëmshpërblim per kohen qe si kane dhene banesat me qera , flas per zonat e luxit , ne te kundërt do ngrihen me 10 % akoma ne shtator .
 

Desa

Felix - Culpa
Pse pak ?
20 % nga rroga ime jane pak ?
Qerane 550 kush ma paguan ? Po transportin cdo dite nga 7 £ , po drita uj gas 250 ? Shkuan shume , po per te ngrene ??
Në krahasim me vendin ku jetoj unë, është me pak se gjysma, 42 % + top taksat shtetërore (biznes).
Dhashtë Zoti e na vlerëson si bamirësi në botën tjetër ?

Tema: kam thy ligjin e shpejtësisë së grahjes me makinë në autostradë (+5), një herë apo dy. Por nuk mora gjobë se nuk kishte as radarë e as polici civile. ?
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Kam qenë dëshmitare e thyerjes së ligjit të urinimit (njerëz) dhe jashtëqitjes (qentë) në rrugë.
Rasti i parë më iku pa e denoncu sepse duhej të shkrepja foto për fakte. ?
Rasti i dytë, ju afrova pronares dhe i kërkova të pastrojë vendin ose denoncim. ?
Haahhahaahhaahahahah o desa edhe sumen e qenve duhet te ruaj shteti tani.Ata spo I bejne derman sumes se robit ti thu qente ????????
Ps: bere gabim qe ske bere foto te atij qe ka urinuar kurse nqs do ishte femer sdo dallohej se do thoshte jam ulur ne bar te lagur ???????
 

Delirium

No description ...
Në krahasim me vendin ku jetoj unë, është me pak se gjysma, 42 % + top taksat shtetërore (biznes).
Dhashtë Zoti e na vlerëson si bamirësi në botën tjetër ?

Tema: kam thy ligjin e shpejtësisë së grahjes me makinë në autostradë (+5), një herë apo dy. Por nuk mora gjobë se nuk kishte as radarë e as polici civile. ?
Spo flasim per Hans Kristian Andersen qe e ka rrogen 7000 € , pastaj Danimarka eshte nje nga vendet me mirëqenien me te larte te jetesës ne bote , mos u anko Des , ku do i cosh gjithë ato leke , do investojmë une ti @Marla ne Bangladesh hapim nje fabrike çorapesh leshi ??????
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Varet sa paguhesh .
Se di si funksionon ne USA .
Spo them qe pagugesh pak
Por qe te mbajne mepak se ketu ku jam une

Nga virusi e bera te me mbajne taksa ngandihma e shtetit, nuk mbajne taksen e plote por 10% si duket fusin edhe taksa te tjera aty
Vetem nga 600 i mbajne 75 cdo jave.
Nga shteti ndoshta 60 cdo jave


Kur je beqar te kepusin ne rrogen normale
Une paguaj minimumi $2000 ne muaj, kete vit lol
 

Delirium

No description ...
Spo them qe pagugesh pak
Por qe te mbajne mepak se ketu ku jam une

Nga virusi e bera te me mbajne taksa ngandihma e shtetit, nuk mbajne taksen e plote por 10% si duket fusin edhe taksa te tjera aty
Vetem nga 600 i mbajne 75 cdo jave.
Nga shteti ndoshta 60 cdo jave


Kur je beqar te kepusin ne rrogen normale
Une paguaj minimumi $2000 ne muaj, kete vit lol
E pra , ka sistem tjeter USA .
Ju dalkeni rruar qethur ne fundvitit ??
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Në krahasim me vendin ku jetoj unë, është me pak se gjysma, 42 % + top taksat shtetërore (biznes).
Dhashtë Zoti e na vlerëson si bamirësi në botën tjetër ?

Tema: kam thy ligjin e shpejtësisë së grahjes me makinë në autostradë (+5), një herë apo dy. Por nuk mora gjobë se nuk kishte as radarë e as polici civile. ?
Sa e guximshe
Ke shku 5km me shpejt lol

Excired?lolo
 

Desa

Felix - Culpa
Punojm per ghettot e rednecksat e shbase
E per ndihmat e huaja lol


Te iken para kot, interes e taksa lol

Pikërisht këtu do dal edhe unë.
@Delirium Nuk ankohem për të ardhurat, por për përqindjen e tatimit shtetëror + (20% tatim mbi fitimin në masë). Dakord se këto pagesa i mbulojnë shërbimet shëndetësore dhe disa arsimore, falas. Megjithatë me raste e ndjen se punon për të tjerët (grupi i klientëve social që shfrytëzojnë sistemin shtetëror).
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Pikërisht këtu do dal edhe unë.
@Delirium Nuk ankohem për të ardhurat, por për përqindjen e tatimit shtetëror + (20% tatim mbi fitimin në masë). Dakord se këto pagesa i mbulojnë shërbimet shëndetësore dhe disa arsimore, falas. Megjithatë me raste e ndjen se punon për të tjerët (grupi i klientëve social që shfrytëzojnë sistemin shtetëror).
Une sdi ca eehte siguracioni lol
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Sapo lexova kete dhe ta lexojne edhe ata qe " thyejne ligjet"

Ja pra policia qe duam.B..... q... Nga I madhi deri tek I vogli jan


Neki Bajraktari ????? doli dje nga shtëpia, puthi dy femijët e tij si zakonisht dhe pasi hodhi në krah kutinë me paketa filloi ditën për të siguruar bukën e përditshme. Nekiu nuk do të vjedhë, nuk do të vrasë, nuk do të shesë drogë, nuk do të mashtrojë. Nekiu do të jetojë me nder dhe me djersën e tij por dje ai u përball me shtetin. Shteti, i veshur me petkat e policisë bashkiake i kërkoi paketat, i kërkoi bukën e fëmijëve, i kërkoi djersën e ballit. Nekiu refuzoi dhe u ndëshkua rëndë. U rrah barbarisht sikur të ishte kriminel, sikur të kishte vrarë, sikur të kishte vjedhur, sikur të kishte shpërndarë drogë. Por në vendin tonë nëse bën sa më sipër bëhesh deputet e ministër, bëhesh shok me kryetar bashkish e kryeministra. Kur kërkon të mbijetosh, të ushqesh fëmijët me nder, përballesh me shtetin. Palo shtetin tonë.
IMG_20200724_185429.jpg
 

Delirium

No description ...
Sapo lexova kete dhe ta lexojne edhe ata qe " thyejne ligjet"

Ja pra policia qe duam.B..... q... Nga I madhi deri tek I vogli jan


Neki Bajraktari ????? doli dje nga shtëpia, puthi dy femijët e tij si zakonisht dhe pasi hodhi në krah kutinë me paketa filloi ditën për të siguruar bukën e përditshme. Nekiu nuk do të vjedhë, nuk do të vrasë, nuk do të shesë drogë, nuk do të mashtrojë. Nekiu do të jetojë me nder dhe me djersën e tij por dje ai u përball me shtetin. Shteti, i veshur me petkat e policisë bashkiake i kërkoi paketat, i kërkoi bukën e fëmijëve, i kërkoi djersën e ballit. Nekiu refuzoi dhe u ndëshkua rëndë. U rrah barbarisht sikur të ishte kriminel, sikur të kishte vrarë, sikur të kishte vjedhur, sikur të kishte shpërndarë drogë. Por në vendin tonë nëse bën sa më sipër bëhesh deputet e ministër, bëhesh shok me kryetar bashkish e kryeministra. Kur kërkon të mbijetosh, të ushqesh fëmijët me nder, përballesh me shtetin. Palo shtetin tonë.
Shiko fotografinë 1749412

Turp , shume turp !
Ne europe e tutje as kriminelet si prek njeri me dore . Ka qytetari , ska kafshe .
 

Delirium

No description ...
Nenin 238 dhe nenin 239 te kodit penal te republikes se shqiperise.
Nk e kam ndjekur , ky u shty me policet , edhe ata mbrohen me nenin 238 goditje per shkak te detyrës, a cja fut kot ti tani .
 
Top