Çka mendoni ju?

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Nëse mban ne dore nje ore qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, ajo perseri do te tregoje te njejten kohe.

Nese mban ne dore nje çante qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, perseri nuk do te ndryshoje ajo qe mban brenda saj.

Nese jeton ne nje shtepi qe ka nje siperfaqe prej 300 m apo 3000 m, ajo perseri nuk e ndryshon ndjenjen e vetmise kur jeton brenda saj.

Ne fund e kam kuptuar se si te ulesh ne ndenjesen e perparme apo ne ate te pasmen, perseri do te arrish ne te njejten kohe ne distinacion.

Mos i mesoni femijet tuaj te jene te pasur, por mesojini ata te jene te lumtur sepse keshtu kur te rriten do te shikojne vleren qe kane gjerat dhe jo çmimin qe kane ato.
??
 

Marla

Quo Vadis!
Nëse mban ne dore nje ore qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, ajo perseri do te tregoje te njejten kohe.

Nese mban ne dore nje çante qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, perseri nuk do te ndryshoje ajo qe mban brenda saj.

Nese jeton ne nje shtepi qe ka nje siperfaqe prej 300 m apo 3000 m, ajo perseri nuk e ndryshon ndjenjen e vetmise kur jeton brenda saj.

Ne fund e kam kuptuar se si te ulesh ne ndenjesen e perparme apo ne ate te pasmen, perseri do te arrish ne te njejten kohe ne distinacion.

Mos i mesoni femijet tuaj te jene te pasur, por mesojini ata te jene te lumtur sepse keshtu kur te rriten do te shikojne vleren qe kane gjerat dhe jo çmimin qe kane ato.
??
mendoj po sikur nga 3000 usd te ishin 3 billion usd cdo benim valle
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Me pak lluks me shume po jeta do vazhdoj gjithsesi .
10 lopata dhe do marrim me vête .
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
cka eshte berllog?
Nëse ke koment per temen në rregull nëse jo përseri në rregull.
Nëse ke nevoj për sqarim me te gjër hyn ne qat,perndryshe shum e devijove temen
 

NGU

Wild child full of grace
Nk mendoj asgje, e kompletuar shume bukur.

10 dite pushime- per cdo njeri
Dikush ik ne Maldive, dikush rri ne shtepi.
Apo ska lidhje me temen kjo ?
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Nk mendoj asgje, e kompletuar shume bukur.

10 dite pushime- per cdo njeri
Dikush ik ne Maldive, dikush rri ne shtepi.
Apo ska lidhje me temen kjo ?
Edhe kjo pjes e temes
Mbas 10 dite perseri ne shtepi a?
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Por te pakten do kesh 10 dite ne shtepi, e jo 20 tjera ?
10 dit ike pas krejt,ngado qete shkosh perseri nuk ka më mir se ne shpi?
 

NGU

Wild child full of grace
10 dit ike pas krejt,ngado qete shkosh perseri nuk ka më mir se ne shpi?
Prit se e zgjasim si mhb lol
The mbas 10 diteve ne shtepi prap? Nese ke bo pushimet jashte i bie se 10 dite ske qene nshpi, kurse nese pushimet i ke bo ne shtepi i bie 10 dite nshpi edhe ato ditet tjera prap nshpi. Ktu e kisha ate "20".
Pastaj se me mire ne shtepi ate e dijme te gjithe.
Por s'eshte me mire pushimet ne shtepi sesa ne Maldive :d

Do e tokesh? Se sta zgjas mhb mo lool
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Une do zgjidhja ate canten 3000 dollare po t'ma mbante xhepi gjithsesi. Ju qe s'do e donit nje te tille, ma falni mua, se e pranoj une :p

Kush s'do the best things in life aman.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une mendoj se keto porosi i kam lexuar sa ishte koha e MSN-it, dhe i degonim shoqerise emaila me porosi te tilla. Sdq, mbesin si porosi, sikur yjet ne hene, qe te oritentojne por, jane te pakapshem. Edhe keto, te gjithe i dime por prap duam te kunderten.
Nëse mban ne dore nje ore qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, ajo perseri do te tregoje te njejten kohe.

Por jo cdokush e blen oren per te shiquar sa eshte ora, mund ta bleje per qejfi, per kombinim me rroba etj.

Nese mban ne dore nje çante qe kushton 30 dollare apo 3000 dollare, perseri nuk do te ndryshoje ajo qe mban brenda saj.


Nuk ndryshon, por kualiteti luan rol. Kjo e 30$ prishet me shpejt, ndoshta sepse eshte fallc, mall kinez etj etj.


Nese jeton ne nje shtepi qe ka nje siperfaqe prej 300 m apo 3000 m, ajo perseri nuk e ndryshon ndjenjen e vetmise kur jeton brenda saj.


Ajo me 3000m mund te te sjelle ndryshim ne jete, ku e di, ndoshta edhe ta largon vetmine, sot vetmia krijon hapesire ne zemer edhe per shkak te kushteve ekonomike !

Ne fund e kam kuptuar se si te ulesh ne ndenjesen e perparme apo ne ate te pasmen, perseri do te arrish ne te njejten kohe ne distinacion


Nuk eshte e vertet. Luan rol kush eshte ai perpara e kush mbrapa. Nganjehere me insistim te atij qe eshte ne ulesen e perparme, arrin ne destinacion me heret, dhe e kunderta.


Mos i mesoni femijet tuaj te jene te pasur, por mesojini ata te jene te lumtur sepse keshtu kur te rriten do te shikojne vleren qe kane gjerat dhe jo çmimin qe kane ato.

Duhet dyjat.
 

Endrra

VIP
Shkurt .. teorikisht nga ana e etikes, qendrojne ato krahasime .
Por njeriu eshte qenje egoiste dhe e pakenaqur .
E ka te lindur ne gen.
Praktikisht kjo pakenaqesi sjell progresin, qe askush se ndal dot .
Perndryshe do ishim akoma neper shpella.
Se fundi nje i varfer mund te jete po kaq i palumtur se nje i pasur dhe anasjelltas.
Per nje arsye apo shume arsye te ndryshme
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Eshte ceshtje filozofie.
Por qe te kalojme ne dimension filozofik,ora 30 dollarshe sa ishte ajo e lira,duhet t`jet ekzistente ,qe te nise filozofia.
Ne te kundert,kemi luften per mbijetesen dhe kalojme ne faqen e trishtimin te jetes njerzore.
 
Top