C'mendoni per gocat bjonde??

Desa

Felix Culpa
S/M
Çfar mendoj për blondet në bazë të artikullit?
Per bjontet meshkujt lozin nga mendja. Ne sensin e vertete te fjales.Meshkujt ne fakt,kur jane ne kontakt me bjondet behen “mendjelehte”dhe bejne shume lehte budalliqe.Ky opinjoni i nje studjo te universitetit Parigi-Nanterre.
Profesori i psikologjise socale Thierry Meyer, thote se kur meshkujt jane duke bere muhabet me bjondet,hyn ne “loje”bindja qe: bjondet jane shume te bukura por thone gjera pa sens.Duke menduar keshtu,mashkulli harron vetveten dhe i ben ai budalliqet.
Kjo studjo eshte quajtur”femije i zhgenjyer”.
Sipas keti kerkimi, cdo paragjykim ka rrenjet e veta.Ne kete rast- nje bionde e bukur eshte mendje lehte-vjen nga fakti qe nje pjese e mire e te porsalindurve jane bjond, dhe automatikisht shoqerohet me papjekurine e nje femije.

-Na thoni ju tani se eshte e vertete ky studim i ketyre francezve.
-E keni humbur koken ndonje here per gocat bjonde, deri sa te mos dini se c’flisni??

Çfar mendoj për bjondet në bazë të artikullit?
Ka të vërteta bazuar në lidhshmërinë me të porsa lindurit. Një fenomen tjetër është mirësia e bjondeve në përralla. Keni parë shtriga bjonde? 😂
Është thjeshtë një manipulim i trurit, sidomos pas ritjes së numrit nga brunet e bjondizuara (na e prishën reputacionin) 🤪
Mbi të gjitha, të gjykosh personalitetin e një personi në bazë të përqindjes së pigmentit, është marrëzi!
 

Lauri

Anunnak
Çfar mendoj për blondet në bazë të artikullit?


Çfar mendoj për bjondet në bazë të artikullit?
Ka të vërteta bazuar në lidhshmërinë me të porsa lindurit. Një fenomen tjetër është mirësia e bjondeve në përralla. Keni parë shtriga bjonde? 😂
Është thjeshtë një manipulim i trurit, sidomos pas ritjes së numrit nga brunet e bjondizuara (na e prishën reputacionin) 🤪
Mbi të gjitha, të gjykosh personalitetin e një personi në bazë të përqindjes së pigmentit, është marrëzi!
@Ledia je dakord edhe ti 🤔🤪
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Qe dikur kane qene brune shumica e tyre. ahahahahahahahaha
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Qe dikur kane qene brune shumica e tyre. ahahahahahahahaha
Disi nuk më përputhet llogaria e statistikave shkencore dhe atyre numerologjike. Njëra thot janë specie në zhdukje, tjetra në ritje e sipër 🤔
Brunet i kan fajet 😂
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Kishit ndonje problem me bjondet ju?!
2F7S.gif
 
Top