Ç'mendoni për makinat, cila është makina që keni, ose preferoni?

legjenda

Tetova

Pashe se s'ka nenforum rreth sportit me makina ose makinave sportive dhe ato te preferuara prej njerezve, keshtu qe po e hap kete teme te nenforumi i diskutimeve.

Secili prej nesh e di mire se pa makine njeriu e ka te pamundur te kryeje aktivitetet e tij te shumta njerezore.


A ju pelqejne makinat, nese po cilen marke preferoni?

Psh, makina e pare eshte shpikur nga Carl Benz ne vitin 1885.shutterstock_21914641-_erstes_auto_b.jpg


benz-patent-motorwagen-w680xh0.jpgMe pas u prodhuan makina te reja qe dukeshin krejt te ndryshme me makinen e pare ( teknologjia e perparuar) .

Vitet 1920 - 1933

a39862-w800xh320-cutout.jpgVitet 1933 - 1945

2008dig2053-w800xh320-cutout.jpgVitet 1949 - 1960

mercedes-benz-typ-300-sl-coupe-w800xh320-cutout.jpg
Makinat e sotme 2015Der-neue-Volkswagen-Polo-GTI_1425458481677292.jpg
Gran_1425386086818435.jpgC'mendim keni per makinat, markat si "Benz" "Renault"?.. e te tjera.
Te mos leme pa permendur cmimin, ngjyren, pse jo dhe sa e ka shpejtesine nje makine per km ne ore?
 
Top