‘Çmenduri’ shqiptare, këngë polifonike për Erdoganin pas pritjes që i bëri Ramës

Marla

Quo Vadis!
Nga dje, këngëve isopolifonike i është shtuar edhe një këngë kushtuar presidentit turk. Grupi polifonik i Mallakastrës “Gjergj Aranitasi”, publikoi këngën dedikuar Rexhet Taip Erdoganit, si mirënjohje ndaj ndihmës që Turqia po i jep Shqipërisë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti në Laç dhe ndërtimin e një spitali në Fier.

Teksti i këngës është i mbushur me lëvdata dhe himne për udhëheqësin turk duke shprehur falënderim për ndihmën dhe mbështetjen që po i jep Shqipërisë, “si nëna evlatit”, sikundër thuhet në vargjet e saj.

Në vetëm një ditë pasi është hedhur, kënga ka marrë mijëra shikime në YouTube, por të shumta janë dhe kritikat në rrjetet sociale.

Si për ironi të fatit grupi mban emrin e Gjergj Aranitit që konsiderohet si një nga luftëtarët më të njohur në Shqipëri kundër Perandorisë Osmane pas heroit kombëtar, Skënderbeut.


Lapsi. al
 

Lauri

Anunnak
Unë i vura titullin Haxhi Qamilat ?
 

Marla

Quo Vadis!
Unë i vura titullin Haxhi Qamilat ?
Oppsss sorry nuk e pashe, por vdiqa tu qesh me lot e pashe tek fiksi tani lool
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Erdogani tha me goj, shqiperin do ta ndimoi?
Sa me plqeu kjo kenge?


@Lauri @Endrra ju pershendes me kete kenge ???
 

Lauri

Anunnak
Erdogani tha me goj, shqiperin do ta ndimoi?
Sa me plqeu kjo kenge?


@Lauri @Endrra ju pershendes me kete kenge ???
Popull dele. Kuptohet ajo pala Haxhi Qamilat: "Dum baben"
E din çfarë është kjo thirrje Arfenilla ;)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Popull dele. Kuptohet ajo pala Haxhi Qamilat: "Dum baben"
E din çfarë është kjo thirrje Arfenilla ;)
Po ato ndimat se solli kur ishte termeti ,pse nuk i refuzuat?
Jam 1000%e sigurt se historin e kemi mesu sipas librave dhe filmave..aspak si eshte realiteti.beni referendum zgjedhni nje se i ben bllok turkut dhe qetsone shpirtin?
 

Lauri

Anunnak
Po ato ndimat se solli kur ishte termeti ,pse nuk i refuzuat?
Jam 1000%e sigurt se historin e kemi mesu sipas librave dhe filmave..aspak si eshte realiteti.beni referendum zgjedhni nje se i ben bllok turkut dhe qetsone shpirtin?
Ajo puna e mdihmave po e përmend si ai që të përmend buken.
Ndihama humanitare për emergjencat levizin mes shetetsh në.mbarë globin lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ajo puna e mdihmave po e përmend si ai që të përmend buken.
Ndihama humanitare për emergjencat levizin mes shetetsh në.mbarë globin lol
Po ama ase bomben atomike ne hiroshim se e pate hedhe Usa,nuk e thon cdo here Japanet tash e sa vite..Sa e thoni ju cdo dite..turku turku turku?
 

Endrra

VIP
Ata nuk i harrojne
Kurse ne po


Dhe ata serbi/greku/turku
Ktu do jemi .. ne kohe rekord madje .. do thone he se vetem 2 muaj Bombardime ishin ...
Dhe ndonje shqiptare i mencur do i thote @Arfenilla .. mos bej keshtu per ca vjet gjrnocid , ne na mbajti turku 500 vjet dhe i themi vlla .
Dhe po ky shqiptari do i thote .. jam shume i bindur qe historine ju kosovaret e keni mesuar vetem nga filmat lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Agje
Ktu do jemi .. ne kohe rekord madje .. do thone he se vetem 2 muaj Bombardime ishin ...
Dhe ndonje shqiptare i mencur do i thote @Arfenilla .. mos bej keshtu per ca vjet gjrnocid , ne na mbajti turku 500 vjet dhe i themi vlla .
Dhe po ky shqiptari do i thote .. jam shume i bindur qe historine ju kosovaret e keni mesuar vetem nga filmat lol
Agjente gjermance
Percarese :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Elhamdulilah, e ka meritu.
 

Endrra

VIP
Agje

Agjente gjermance
Percarese :p
Po ca thu .. ka plas injoranca sheshit per te mos i renduar tju them tradhti .. apo kujt i plasi thuaj ...se tradhtohet rendom ne ate vend .. ndrrojn fe .. gjuhe .. shesni gjakune te pareve per ca ndihma lol
Fukarellek..maskarellek thote turku ?
 

Endrra

VIP
Strufullah strufullah
El dylymllah

Gjen e ben.


Keta kengetar jane kokrew budallait.
Kush e di sa do e ken pensionin turko arab :p
Fukarellek maskarellek pra .. kur humb dinjitetin si komb .. nuk u vihet faj ketyre qe kendojn per pare .. kush paguan per ta esht zot .. edhe djalli qofte .
 
Top