Cmimi i dashurise tek 1 femer

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Një ditë një vajzë e re, i bëri këtë pyetje Rusoit:
- Si mund ta bëj të lumtur një burrë?
Autori i "Kontratës shoqërore" nuk foli, mori një fletë të bardhë dhe shkroi:
"Bukuria= 0; aftësia për amvisë = 0; edukata, kultura, pasuria = 0; zemërmirësia = 1".
Zonjusha e lexoi dhe u habit.
- Po, a flisni seriozisht, ju lutem? - thirri ajo.
- Në të vërtetë, - u përgjigj filozofi, - kur një femër nuk ka tjetër veç zemrës së mirë ajo vlen një pikë.
Kur është dhe e hijshme dhe e pasur, vlen plus një zero, që është baraz me dhjetë dhe në qoftë se ka edhe të dhëna të tjera, vlera e saj shkon në njëqind dhe njëmijë. Por pa cilësitë e shpirtit të gjitha të tjerat nuk kanë asnjë rëndësi. (Jean-Jacques Rousseau)
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Leje se paska qen mashkull ky autori se desh e honge ti tshamen vino 😝

Femra nuk ka cmim as shitet as blihet .
 

Endrra

VIP
cme kujton nje sekuence bisede nene bir kjo cka keni postuar ..
nje shkenctare romune behet nene shume vone dhe si shkenctare mundohet ta pajis djalin me virtyte dhe ta udhezoj ne inteligjencen e tij .
Djali hy ne pubertet dhe doemos mosha sjell pyetje jokomprometuese .
E ema duke e komplimentuar te birin per inteligjencen e tij te rralle , i biri i kthehet:
do me doje po njesoj sikur te isha antikapat ?!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Aq sa e ka cmimin dashuria e nje mashkulli e ka edhe ajo e nje femre!
Kur bejne e meshkujt si te persekutuar nga mungesa e dashurise ....pfffffffffffffffffff

Sa lajme degjojme se x femer vrau veten se e la i dashuri?
Sa femra durojne dhune psikologjike e fizike sepse e duan ate pleren?
Sa femra vuajne kur ai i dashuri ua dredh lart e poshte
Sa femra dashurojne pa kushte ......

Lerini viktimizimet dhe shiheni dashurine atje ku ju falet pa kushte , jo gjithkush do ju doje , jo gjithkush do ju falet.....
Ky eshte parim jete e jo dashurie
Ne jete sdo kesh kurre gjithcka!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ky eshte parim jete e jo dashurie
Ne jete sdo kesh kurre gjithcka!

Sa vlerësojmë nuk e the se nk pyet njeri parimi i jetes.
Ndjenja nuk vleresohet , por ndjehet
Vleresimi eshte kur ti nuk ndjen dhe e vlereson tjetrin per ate cfare te fal
une smund te dua dike sepse e vleresoj , une dua dike kur ma do shpirti dhe me kte ska kompromis
po ndodh qe meshkujt apo edhe femrat te mendojne se meqe duan dike , ai dikushi duhet ti doje mbrapsht....

jo nuk ndodh kshu
 
Kush jeton ne Shqiperi e di sh mirë qe e gjen per një mbushje telefoni e kete e dini ju shumë mirë.

Nqs nk ke rrugë tjr veç të shesim trupin per mbijetesë do e bëj çdo kush nga ne që do hiqet aq i/e ndershem.

Ka femra qe as NJË MILION nuk do ja nderronte mendjen nqs ajo nuk të ndjenë.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kush jeton ne Shqiperi e di sh mirë qe e gjen per një mbushje telefoni e kete e dini ju shumë mirë.

Nqs nk ke rrugë tjr veç të shesim trupin per mbijetesë do e bëj çdo kush nga ne që do hiqet aq i/e ndershem.

Ka femra qe as NJË MILION nuk do ja nderronte mendjen nqs ajo nuk të ndjenë.
Po i ngaterrojme me duket
ose brenda nje lemi ,po flasim per shume fenomene

Kjo ka ekzistuar qe kur filloi te ekzistonte njerezimi , shit-blerja e qenieve njerezore ka emra te ndryshme ne faqet e historise
Skllaveri, harem, konkubina, geisha, kurtizane , mantenuta, eskorta
Por asnjera nga keto nuk ka lidhje me dashurine si koncept....
Nese do flasim sa ka shku cmimi i blerjes , eshte sipas aseteve qe ke dhe standarteve qe ofron lol
 
Top