Copeza Dashurie...!

land

Carpe noctum
ambicioze dhe pastaj e lavdishme
ke grabitur mbreterine time
dhe ngrite kuroren
sovrane e shkelqyer
...dhe une?
skllav i nje endrre mbreterore

(land)
 
Last edited by a moderator:

land

Carpe noctum
degjoj tingullin e dashurise,
ne çdo frymemarje tende.
nxehtesia
pershkon trupin tend,
eksituar
me pasion.
ledhatoj lekuren tende,
te embel,
si nje magji sensuale,
tingellon ne duart e mia,
qe dridhen ne unison,
ne nje takim melodioz,
te dy trupave,
qe bashkohen,
ne harmonine
e shpirtit

(land)
 
Redaktimi i fundit:

land

Carpe noctum
e erret nata,
qe zbret tek shtepite
e dritave te fikura,
mbi endrra
dhe poshte ndriçimi i henes.
e qarte nata
ne dhomen e ndriçuar
nga flaka e nje qiriri,
nate aspak kurnace
psheretimash.
nate nudo
e thjeshte dhe e zhveshur
nga gjerat e kota dhe boshe.
nate çarçafesh
qe vallezojne ne tingullin
e shume yjeve...

(land)
 
Redaktimi i fundit:

land

Carpe noctum
nate e nje muzike te embel malinkonike
me pas,dhome gjysem e erret
ne trurin tim
ndjej te shperthejne
mijera shkendija,avuj whiskey,
dhe nderkohe pika dashurie
shkrihen ne gojen tende,
te marr per dore
dhe shkojme bashke
ne parajse......

(land)


Athine,13 nentor 2007
__________________
 
Redaktimi i fundit:

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Jane kaq te bukura keto vargje ........komplimenta Land
 

land

Carpe noctum
do te lepij lotet e tu te kripur...
me asgje nuk do te le mbi lekuren tende
gjuhe e nxehte e imja,
qe do te lage shpirtin tend
dhe do te shuaje etjen e shpirtit tim.


(land)
 

land

Carpe noctum
faleminderit zhgenjyy.

shkruaj kshu per pasion ndonjehere nuk jam poet,merrem me gjera te tjera.
 

land

Carpe noctum
dora ime
perkedhel
floket e tua,
nderkohe zemra ime
te flet
per dashuri.
te veshtroj
ne sy
qe plot me lote
shkelqejne
fytyren tende.
buzeqesh,qaj
me ty,
duke te perqafuar fort,fort
me ndjenje te pafund
e ndiej se po te humb.....

(land)

Athine,19 dhjetor 2007

ps.te humba dhe ti erdhe perseri...
 

land

Carpe noctum
ne kete nate i vetmuar
rivishem dhe zhvishem
nga fjalet e tua.
mungesa jote eshte prania vibrante
qe rijeton ne zemren time
ne udhe te panjohura dhe te fshehta.
sy te mbyllur qe burgosin imazhin tend
dhe pluhur frymemarjesh mbi gjoksin tim.

(land)
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
faleminderit zhgenjyy.

shkruaj kshu per pasion ndonjehere nuk jam poet,merrem me gjera te tjera.

Nuk ka sesi te jesh poet i thjeshte kur je poet erotik,pikerisht pasioni pason talentin,dhuntine ,ti merru dhe me gjera te tjera ,vec kete mos e le mangut:)
 

land

Carpe noctum
momente magjike
te nje nate dhjetori.
zemra qe dridhen...
trupa qe digjen...
dhe ketu ku arsyeja dhe erotizmi
gervishtin absoluten

(land)
 

land

Carpe noctum
mos me ler te iki
me lidh pas teje
mbroje shpirtin tim te paqete
qe ka ne zemer rruge te thepisura shkembore
harmoni e perkryer dashurie...
qetesoi ankthet e mia...
dridhi,shkundi ndjenjat e mia...
augusta

(land)
 

land

Carpe noctum
do fundosem
ne trupin tend
i mbushur me aromen
e lekures tende,
dhe se bashku
do te ngjitim majat
e kenaqesise supreme
duke zgidhur pasionin,
u shuajt zjarri i pare
akoma te dehur
nga madheshtia
e momentit magjik
do te vazhdojme te prekim
qiellin

(land)
 

land

Carpe noctum
me ndjej te jetoj
leme pa fryme
digji momentet,
gjaku im qe vlon
ne nje vorbull te dendur,
dhe pa fjale te shperthej...
i gelltitur nga nata
derisa te shkrihemi bashke,
ne dritat e para te mengjesit.

(land)
 

land

Carpe noctum
sot nata kendon,
me zerin tend qe
bertet te mos ndaloj,
dhe thonjte e tua qe ngulen
pothuaj duan
te me shkulin lekuren.

sot nata parfumon
nga aroma e lekures tende
qe reshqet magjishem mbi timen.

sot nata eshte e embel,
ka shijen e gojes tende
qe kurre nuk lodhet se puthuri.

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Carpe noctum
syte e mi zgjohen
ne kerkim te syve te tu
ne erresiren
e kesaj nate
te magjishme.
te pres i etur
ti me ndjek si hena token!
te kerkoj si yjet naten!
dhe etja djeg shpirtin
deshira ndez trupin tim
nderkohe i joti eshte zjarr.

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Carpe noctum
duke perkedhelur gjirin tend mbi kemishen blu
duke egzaltuar format e tua
per te rritur deshiren

me padurim te zhvesh
ne kerkim te trupit tend
dhe me embelsi te shtrij ne krevat

kembet e tua kryq ne shpinen time
ndermjet harmonise dhe frymemarjeve te afshta
gjithmone dhe me te forta

ti ngre fytyren tende
veshtroj dridhjen violente
e pershpejtuar nga levizjet e mia

sens i trefishte

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Carpe noctum
je e forte dhe poseduese,
e embel dhe brutale,
dominoje
mendjen time,
asgje nuk mundem
veçse te dorezohem
embelsisht
dhe te dhurohem
i gjithi,
me puth,
me perqafo,
merre gjithe trupin tim,
ti me dhurohesh mua...
dy trupa
nje shpirt i vetem...

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Carpe noctum
dua
dua trupin tend
nuk me mjafton zeri i regjistruar
nuk me mjafton nje foto me veshtrimin tend
nuk me mjafton te sjell ne mendje momentet tona te magjishme
nuk me mjafton te rilexoj poezite e tua
jo,e gjitha kjo nuk me mjafton
dua trupin tend
vetem

(land)

Milano.prill 2008
 

land

Carpe noctum
Kuptimi i vertete i jetes jane emocionet e jetuara duke gervishtur shpirtin.....deri ne fund

sot ndjej eren te me marri larg,
te terheqe shpirtin dhe trupin deri tek ajo
ajo eshte vete ajri qe marr fryme.
me magjine e saj, me ka lidhur,me fjalet e saj
me magjine time,e lidha,me fjalet e mia.
dhe fjala ka germuar deri ne fund te shpirtit
deri ne qender te zemres
ne te gjitha ndjenjat,shqisat.
dhe tani shpirti,zemra,ndjenjat,
jane te gjitha nje
ne pritje te ekstazes...

(land)

Milano.prill.2008
 

land

Carpe noctum
une dhe ti
nje gje e vetme
une dhe ti
perfeksioni
deshire e pakontrolluar
uria dhe etja,

eja ngadale
me nuhat,lepime,
me kafsho si luanesha
prene e dorezuar,
me kafsho pa meshire,
me egoizem,
mos u ngop!
me thuaj qe me mua
ti nuk do te ngopesh kurre!
...sepse une
per ty
kam gjithmone uri.
...dhe etje

(land)

Durres.12.maj 2008............une dhe augusta
 

ymer

Antar Aktiv
Copeza Dashurie...!

T'kom dasht ma shum se veten sedi pse m'tradhtove
zdi qa arite me kto veq mu em lendove nuk edin qysh
po ndihna tash kur ty nuk t'kom kur edi qe me tjetrn bon sefa
e lus zotin me ma marr shpirtin zdi per kon jom tuj jetu mo
e mallkoj veten pse tu japa me trup ta japa virgjinitetin
se nuk m'besojshe . Mu premtove para syve q e kurr nuk
ki mem lan e theve besen tuj nagajt mas kurvav tu puth me tjera
se nuk te dilsha un boll . T'urrej me zemer e me shpirt sdi pse
jom ka te du aq shum sa te kqija mi ki ba zdi pse po shkruj per ty
kur edi qe kurr nuk m'ki dasht . Ti dashuri nuk meriton kurr
se nuk din qa asht dashnija veq din me puth dhipa mi perdhunu qika t' reja
din me vjedh , mu marr me drog me qesi sene qa ta prishin jeten nuk din me
dasht ni femen qe per ty e jep jeten !
--------------------------------------------------------------------------
Nese mendon se jam tradhtar te lutem nga mendja harroje fare,te deshta dikur por me s'te dua se shum padrejtesi bere ne mua,ahe me kurr mos me kujto per gabime mos u pendo se isha i pari qe ne zemer te ruajta por nga mashtrimi yte sa shum vyajta,e djege si zjarr ti zemren time e shum dredhi me bere pas shpine,un mendoja te beja te lumtur por te miren tende e shkele me kembet e tua, shum her ndodhi kjo por per hir te dashuris u ktheva,harroji fjalet qe ti thash se nje fjal nese ma thua do te jet e tepert asgje sdo te mbes nga kjo dashuri veq nje kujtim i vjeter qe ne zemer do te ruaj e ne mendje do ta shkruaj, per ty qe me thoje te dua e tani me bere te vuaj.
--------------------------------------------------------------------------
Dedikuar Silva del javes
Thuamë se më Dashuron..
Thuamë që me do, duame e thuama kete. Kemi shume gjera per te arritur e kete do ta perseris pa u lodhur, o ti, vela ime e vogel dhe e bukur qe vrapon neper detin me ngjyre te vereS se erret, fluturo dhe eja tek une. Era feshferin ne gjethet e pemeve e me thote se pikerisht koha e lashte e yjeve na hodhi ne krahet e njeri-tjetrit. Eja pra, eja!
Ku jane floket e tu e ku eshte aI vit qe nuk na ka pare ende bashke? E urrej dhe e dua ate vit qe po ngjitet e po rritet e qe he per he i fsheh njembeLljete muajt qe ka perpara, ndersa gjethet e te dymbedhjetit tashme kane rene e kane fluturuar kush e di se ku. Pra, eja te mos ndahemi me sepse cdo gje rrjedh kaq shpejt, cdo gje eshte kaq e shkurter, kumbimi i tyre mistik do te jete i shurdhet e magjepes sepse keta tinguj Vijne nga thellesite e detit.
Duame dhe mA thuaj kete, mbaje pezull kohen me frymen tende sepse kur me thua se me do , nga kreshtet e dallgeve te harlisura del e duket Atlantida dhe ne si ne nje toke te thate do te kalojme Detin e Kuq te harreses
--------------------------------------------------------------------------
nje net nga nete pa gjum mbeta e vetmuar mbeta ne dhomen time ashtu si e ngrisur skisha nga kush te shoqerohesha perveq nje flak qiriu e cila shendrriste dhomen time.U ngrita ne kemb u afrova me hapa te ngadalshem pran dritares hapa dritaren e dhomes dhe ngrita koken lart,shikoj qjellin qe ti vrej yjet nga te cilet shoqerohesha qdo nat,heshtje terri i zi kishe mbuluar e gjith qytetin dhe nuk dija se kujt tia shreja ate qe kisha ne thellesine zemeres. Qudi me dukej se dhe yjet me kuptoj qe jam e vetmuar sikur atyre i vinte keq per mu papritmas me erdhi nje ze duke me then qfar shikon ti nuk je e vetmuar ti je ne vendin tend ne mberetrin tende pastaj mu largua ai ze por nuk e kuptova se qfar me tha keshtu pastaj pas mendimeve te shumta pas pyetjeve te shumta qe ia bera vetes me ne fund arrita ta kuptoj se vetmia eshte mbreteria ime.
--------------------------------------------------------------------------
-NJE LETER PER TY SHPIRTI IM-
Po e filloje te shkruaj kete leter per ty, edhe pse edi shume mire se ndoshta asnjehere s'do e lexoshe,
ska gje,
por nje dite kur mos te me kesh afer, do kerkosh te gjeshe gjurmet e mia, gjithkun nga i kam lene,,
Do fillosh te mundohesh te kuptoshe se ç'ka ndollte me mua, ne mendimet e mia ,ne zemren time...
Ajo te ka dashure si e marre ne çdo moment te jetes se saje nga dita qe syte e mi u takuan rastesisht me te tute.
Kane kaluar shume vite qe atere dhe çdo dite e ore e çaste te kam dashure po aq shume, sa nuk arrij ta pranoje dote te jesh pran meje e te mos ndiej prezencen tende aty.
kjo me vret pa mase dhe me ka vrare prej disa kohesh...
E di mire se ç'do gje qe lind edhe vdes por se pranoje kete kurrsesi, jo dhe pak,,,,
Krejt indiferente jam tashme, asgje s'me ben pershtypje asgje s'me pelqen, as bota as jeta... pyes veten si t'ia bej te jetoje ne zemer kaq te shkaterrua nga mungesa jote,, je me mua ç'do mremje ç'do mengjes, por s'je aty, kush edi ku je shpirti im??? Qe un i ndiej gjerat dhe pa i pare, ti nuk e kupton , por nje dite kur un te mos jetoj per ty, do rrealizoshe se me ke humbur pa kthim dhe me ke shkaterruar ç'do qelize te zemres time. Kam filluar vetes tia largoj dhimbjen per ty se po shohe se po çmendem, force gjeje vetem kur mendoje se duhet te te fitoj serisht edhe nese nga lollja gati dorezohem disa here por vazhdoje se s'mundem mos te te dua,,, Jetoje e kaloj ç'do dite kot pa ty,, dhe ti se ke kuptuar ende ndoshta apo s'don ta kuptosh??
Kret boten e braktisa per ty,
vetem te me duash ti asgje tjeter s'kerkova nga jeta.
Por me sa shohe ti s'di te duash aq sa un dua, kapacitetin se paskemi te njejte, ,, kam vuajture per ty dhe kjo vazhdon pambarim me sa po shohe, çdo dite qe ka jetu e kam jetu vetem per ty, e ti per veten tane.
Jam munduar me ç'do kushe te arrije gjithshka ne ket jete gjate gjithe ketyre viteve,
vetem qe te te bej me te lumturin e meshkujve,
por nese s'te mjaftoj nuk di ç'are me ka mbetur te bej tjeter,,,
ndoshta te iki, ndoshta atje ku ti s'do degjosh me per mua, atje ku s'do te mun te te them pa fund çdo ore e minut TE DUA . ( ndoshta keshtu do kuptoje si eshte per ty me mire por kujdes!!!)
Luse zotin shpirti im te te ndihmoje te me kthehesh perpara se te te iki un,
se nuk do tia lejoj vetes te te kthehem edhe njehere...
--------------------------------------------------------------------------
Hyre ne zemren time pa trokitur e shpirtit tim ia vodhe qetsin ,shpejt u bere pjes e jetes sime.Ti erdhe n jeten time por me vete solle edhe shum dhimbje e lot.Sa here te mendoj syte me mbushen lot e kur mendoj se dashuria jone eshte diqka e pa mundur dhembja shpitin ma shkatrron.Per kete arsye edhe e mbaj te fshehte kete dashuri kaq te madhe e qe po me mbyt qdo dite nga pak .E ti vazhdo jeto i lumtur se kur ta shof se ti je i lumtur edhe un sado pak do te ndjehem me mir e ate qfar ndjej per ty nuk do ta kuptosh asnjehere.
 

augusta b

Antar Aktiv
nate e nje muzike te embel malinkonike
me pas,dhome gjysem e erret
ne trurin tim
ndjej te shperthejne
mijera shkendija,avuj whiskey,
dhe nderkohe pika dashurie
shkrihen ne gojen tende,
te marr per dore
dhe shkojme bashke
ne parajse......

(land)


Athine,13 nentor 2007
__________________

Nje nate e tille,fatale a s'quhet?
Nate e rralle,e eger,e qete.
Nata qe humba tek ty,ti tek une.
E qe atehere,kaq shume nete.


Parajse ishte ajo qe jetuam?
Nese kjo fjale eshte e sakte,
Nese nje fjale e pershkruan,
Atehere cdo tjeter,eshte e pakte.


Enderr qe kurre nuk do mbaroje.
Enderr qe ka brenda kaq jete.
Jete qe eshte e mbushur me enderr,
Nate e rralle..e eger..e qete...

Athine,13 nentor 2007
 

land

Carpe noctum
shkruaj per mua sonte,
shkruaj per dashuri dhe pasion.
shkruaj per mua.
dhurome nje poezi
shkruaj per shijet dhe aromat
shkruaj per ne,
ashtu si vetem ti di ta besh.
do me mjaftoje ta lexoj
vetem njehere te vetme
dhe do ta kujtoj pergjithmone...

(land)


ps.suriana faleminderit shume
 

land

Carpe noctum
kur duart e tua
kane pershkuar trupin tim
duke gervishtur lekuren
me emocione dhe dridhje,
dhe gjuha ime
ka kapur vrullshem
shijen tende prej gruaje.
atehere,goja ime
afrohet ke jotja,
per te shijuar
ne nje puthje
esencen tone.

(land)
 

land

Carpe noctum
IMAGJINATE

te imagjinoj...
ne krevat, nuda,pa mua,
e mbeshtjelle nga perkedhelje mendafshi,
dhe nderkohe nje dridhje ngjitet.
dora jote qe invadon territoret e mia,
duke kerkuar gjurmen time.
kafshon buzet,flake
dhe trupi jot qe ndizet
ne nje vallezim te gjate
ekstaze te pakontrollueshme.

(land)
 

land

Carpe noctum
degjoj trupin tend
si reagon,
ledhatimeve te mia,
puthjeve te mia,
kur fundoset me timin
per mua eshte nje sensacion unik,
dhe me egzalton,
te te ndjej timen,
pergjithmone...
augusta

(land)
 

land

Carpe noctum
do te doja te isha tek ty ne kte moment.
doja te isha brenda teje.
doja te isha ne zemren tende.
doja te isha ne shpirtin tend
moment ne te cilin
doja te isha krejtesisht,
i gjithi,thellesisht,
edhe me trup.
te degjoja zerin tend ne ekstaze
doja te degjoja frymemarjen tende
doja te shihja
syte e tu te vdisnin tek une
doja
syte e mi te vdisnin tek ty
pas nje orgazme te shumefishte
pambarim,deflagrante,te embel

(land)
 

land

Carpe noctum
Infinit

atje ku mbaron hapesira
dhe fillon infiniti
do te te marr me vete
te tejkalojme gravitetin e kohes
si kokriza rere te padukshme
brenda nje KLESIDRE
qe levizin ne çdo moment
ne infinit.
do ti çajme kufijte e absolutes
atje ku koha nuk ka me kuptim
ne nje kohe ku distancat humbin kuptimin
do te hyjme ne nje dimension tjeter
keshtu shpirterat tane do te bashkohen
ne nje jete te vetme...
augusta and me...one

(land)
 

land

Carpe noctum
dashuria nderton
sheron,krijon
iluminon,ngjyros
mbush,bashkon
riforcon,
nje ylber dashurie per ty.
dua te jem une
te bej shoqeri diteve te tua te ardheshme.
te te zgjoj me puthje dhe ledhatim
shkrihen,ne veshtrimet e mia
nyjet e malinkonive te tua.

(land)
 
Top