Danimarkë:Politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

loyalx

Muslim
Një politikane daneze me origjinë Palestineze u bë gruaja e parë me mbulesë që morri pjesë në këshillin lokal të qytetit të Odensez.

Zonja Asma Abdulhamid, 27 vjeçare morri pjesë në takimin e këshillit lokal të qytetit si zëvendësim për anëtarin e Listës së Unitetit, një grup majtist në Danimarkë.

Ajo ishte në qendër të vëmendjes për shkak se ajo mban mbulesën. Ajo udhëhiqte listën e votimeve të partisë së saj në zgjedhjet lokale të 2005-ës.

"Do të doja të gjykohesha për atë që kam në kokë e jo mbi të, për politikën që kam mbrojtur, opinionet dhe jo për çka veshi apo si i përshëndeti njerëzit," tha ajo para një grupi të madh të mediave që ishin mbledhur për rastin në fjalë.

Asma Abdulhamid është gjithashtu në listën e partisë së saj parlamentare dhe është konkurrente e deputetes së tanishme Johana Shmid Nilsen.

timeturk/mesazhi.com
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Edhe pastaj?Uau e mbuluar uau, bravo, bravo
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Shembull per injorantet !

Bukur shume.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

kjo tregon qart se femrat e mbuluara nuk mund te jene pengese ne shtete demokratike
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Po patjeter qe mund te tregoje shume gjera,por jo detyrimisht te perbeje lajm.Ne qofte se ju besoni qe duhen pare si gjera normale, atehere pse na i sillni si dicka e pa zakonte .Eshte thjesht nje femer myslimane me shami,asgje me shume.Pse ju mendoni qe jane pengese?
 

loyalx

Muslim
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Po patjeter qe mund te tregoje shume gjera,por jo detyrimisht te perbeje lajm.Ne qofte se ju besoni qe duhen pare si gjera normale, atehere pse na i sillni si dicka e pa zakonte .Eshte thjesht nje femer myslimane me shami,asgje me shume.Pse ju mendoni qe jane pengese?

Kush mendon se eshte penges?
Mos e ke ngatrruar rrugen.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Kush mendon se eshte penges?
Mos e ke ngatrruar rrugen.

Atehere pse e sjell si lajm kete gje, nderkohe qe do te ish gjeja me normale qe mund te ndodhe .Ndersa ky eshte postimi i Veton juristit kjo tregon qart se femrat e mbuluara nuk mund te jene pengese ne shtete demokratike.Mos valle po perpiqeni te bindni veten per kete gje mese normale. ps ......... faleminderit qe me tregove rrugen, por c'ti besh erresira me ka verbuar pothuajse plotesisht.
 

loyalx

Muslim
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Atehere pse e sjell si lajm kete gje, nderkohe qe do te ish gjeja me normale qe mund te ndodhe .Ndersa ky eshte postimi i Veton juristit kjo tregon qart se femrat e mbuluara nuk mund te jene pengese ne shtete demokratike.Mos valle po perpiqeni te bindni veten per kete gje mese normale. ps ......... faleminderit qe me tregove rrugen, por c'ti besh erresira me ka verbuar pothuajse plotesisht.

S'ka gje, je i mirepritur cdo here, ne muslimanet kurr nuk kemi menduar se eshte penges shamia.
Jo, ne jemi te bindur.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Do i lutesha shume adminve bordit drejtues ti heqe keto tema se na hapen barkun keta fanatiket.. E kemi mbyllur pjesen e fese ne fv apo jo ...... Se dhe pak do na sjellin lajme nga me qesharaket per islamiket anemban botes flm
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Do i lutesha shume adminve bordit drejtues ti heqe keto tema se na hapen barkun keta fanatiket.. E kemi mbyllur pjesen e fese ne fv apo jo ...... Se dhe pak do na sjellin lajme nga me qesharaket per islamiket anemban botes flm


Me qesharak eshte shkrimi yt se sa lajmi cyber. Une nuk kam lexuar askund ne rregullore te forumit qe lajmet e tilla nuk ben te postohen. Bile lexoj lajme me te qoroditura se sa keto qe ju i quani qesharake.

Ne momentin qe ne rregullore te forumit shkruan :

"Ndalohen rreptesisht lajmet/artikujt dhe cdo gje tjeter qe ka te beje me Islamin"

Atehere muhabeti do qendron ndryshe.
 

loyalx

Muslim
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Do i lutesha shume adminve bordit drejtues ti heqe keto tema se na hapen barkun keta fanatiket.. E kemi mbyllur pjesen e fese ne fv apo jo ...... Se dhe pak do na sjellin lajme nga me qesharaket per islamiket anemban botes flm

Cyber ti je fanatiku ketu, e jo lajmi.
Ate dite qe ndalohen vetem lajmet Islame ne forum, une i them lamtumire forumit.
 
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Atehere pse e sjell si lajm kete gje, nderkohe qe do te ish gjeja me normale qe mund te ndodhe .Ndersa ky eshte postimi i Veton juristit kjo tregon qart se femrat e mbuluara nuk mund te jene pengese ne shtete demokratike.Mos valle po perpiqeni te bindni veten per kete gje mese normale. ps ......... faleminderit qe me tregove rrugen, por c'ti besh erresira me ka verbuar pothuajse plotesisht.


kjo eshte nje gje normale po per tipat si ti , si shoki jot ktu cyber , edhe disa te tjere ketu eshte per tju dhon mesim !
 
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Pse mesues punon ti ....?


nr.1 te pyta naj send ?
nr.2 askund skom thon qe jam mesuas
nr.3 texti thash eshte mesim edhe per ty
nr.4 tung e ki .
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Une e kam thene dhe here te tjera QE kur jeni kaq te sigurt per fene tuaj PSE mundoheni te ''peshkoni'' njerez ??? Ju keni forumin tuaj fanatik per te propoganduar pse ju duhet dhe fv ??? Spo shikoj ndonje teme nje katolik shkoi ne nje zyre ose nje ortodoks ju pse e beni kaaaaaaaaaaaaaq te madhe kete temen e shamise apo se dhe vet ju e dini qe ajo eshte si jashtoksore brenda nje zyre me njerez perendimore........Fajin nuk e keni ju e kaneshtetet se si marrin ti futin ne nje anije edhe ti dergojne andej nga erdhen.......
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

e di pse i nderuar cuber qe te tregojme se sa jemi te "perparuar" ne shqiptaret qe vetem neve per qudi na pengon islami kurse tjereve jo.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

e di pse i nderuar cuber qe te tregojme se sa jemi te "perparuar" ne shqiptaret qe vetem neve per qudi na pengon islami kurse tjereve jo.

Perparim nga kush ane kane patur shtetet islame aman te keqen jetojne ne varferi maksimale......

ps : Mos me zini Arabine Saudite se eshte thjesht nje koker rrere ne ate shkretetire :)
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

eh more sparakus po larg je nga realiteti,sje kerkah bre burre,jo nuk e paskeni kuptuar ose nuk po doni me kuptu.ne ne jemi te "perparuar",kurse shtetet tjera qe lejojne zbatimin e islamit jane te prapambetura siq eshte edhe islami i "prapambetur" sipas jush
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

kjo eshte nje gje normale po per tipat si ti , si shoki jot ktu cyber , edhe disa te tjere ketu eshte per tju dhon mesim !

Mesuesit zakonisht paguhen, por mesimet tende dhe te disa te tjereve more zoteri ,nuk do i merja edhe sikur te me paguanit. ps................edhe propaganda mesohet,por kjo nuk do te thote te thithesh dije,kjo do te thote te mesosh se si te jesh akoma me shume injorant dhe i perpunueshem nga te tjeret.Mesuesit i gjen ne shkolle,jo ne xhami,te keshilloj te shkosh njehere dhe pastaj mund te me japesh mesim.
 
Titulli: Danimarkë:politikania e mbuluar merr pjesë në takimet e këshillit

Me vjen mire qe nuk ka diskriminime te tilla,nje shtet demokratik e ndalon me kushtetut diskriminimin pèr shkak te fese,,,,,gje qe respekton te drejtat e njeriut.
 
Top