• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria madhesi konstante...

Dashuria madhesi konstante...

 • Te duash me teper ?

  Votat: 7 24.1%
 • Te te duan me teper ?

  Votat: 22 75.9%

 • Totali i votuesve
  29

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
shume i ngaterron gjerat ti goce...dashuria nga e cila kam lindur dhe dashuria ime per dike tjeter esht sh e ndryshme e sh sh larg...
Vertet ????
Paske frike nga ndryshimi mes tyre pra .....
Dashuria nga e cila ti ke lindur ka qene per ate qe te kane lindur e njejte me ate qe mund te ndjesh ti per dike :)Un enuk i ngaterroj i miksoj ...
 

inushja2

preshevare

Nje cift (ne rastet normale) esht dashuria ajo qe i mba..qe i ka bashkuar .. dhe nuk mund te thuhet kush me shum e kush me pak ..problemi eshte vetem nga menyra si njeri e shpreh dashurin kundrejt tjetrit , thjesht dashurojn -Ndryshe- e shfaqin ndryshe kush me shum e shpreh dashurin qofte me fjale qofte me vepra konkrete kush ne menyra nga me te ndryshmet...

Ne lidhjen time , shpesh jam ndjer shume fatlume e her fatkeqe duke menduar se une jam ajo qe dashuroj me shume ...por ne nje moment ai qe une e "akuzoja" se nuk m do sa c'e dua une beri per mua dicka sa une zor ta kisha ber per te !!!

Dmth , mesova se nuk mund te "matet" dashuria me "me shume apo me pak" ... thjesht , dashurojme po aq fort vetem se - Ndryshe -
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Dashuria eshte madhesi konstante kur e rrisni ju e zvogelon partneri dhe anasjelltas :D
 
cdo kush nga dashuria e tjetrit ndihet me e lumtur ,kshu qe votoj opsionin e dyte,eshte me bukur kur te dashurojn.
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
te mos duash fare..............evitohen shum vujtje.........
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
te me duan , sepse po them , jetoj shum mire edhe pa dashur dike
 

abstraction

Carpe Diem
Nese dashuria eshte nje madhesi konstante, kur dikush perhere dashuron me teper, me fort, me me pasion, eshte i predispozuar te lendohet me teper e lehte etj etj etj ...

Ju kush do donit te ishit, apo dhe kush jeni ? : " Personi qe e dashurojne me teper ne nje lidhje, apo personi qe dashuron me teper" ?

Si perhere dhe pse-ne :) !

te me duan me teper !

Pse ? Se jam egoiste ne dashuri . Ja e thashe. lol
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Ne fakt do te doja te dua me shume , dhe dua me shume .
Keshtu jam me i qete ,se vete i perballoj "vuajtjet " qe te sjell dashuria ,por fakti
qe dikush me don ,dhe une nuk jam i afte tja permbush kete dashuri ,me destabilizon shuume. Perseri jam dhe ngelem egoist.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
normal qe personi qe dashuron ma pak kshtu vuj ma pak ...veq edhe me bo me vujt dikon nuk m'plq hiq amo nqs m'duhet me zgjedh mes zemres teme e zemres t'atij tipit beh zgjedh zemren teme..shpirti osht i omel thojn..
 

abstraction

Carpe Diem
Ne fakt do te doja te dua me shume , dhe dua me shume .
Keshtu jam me i qete ,se vete i perballoj "vuajtjet " qe te sjell dashuria ,por fakti
qe dikush me don ,dhe une nuk jam i afte tja permbush kete dashuri ,me destabilizon shuume. Perseri jam dhe ngelem egoist.
epo ti qenke e kunderta e egoizmit tim atehere . lol
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Me vjen keq po nuk ma mban te jem une ajo qe dashuron me teper.. per egoizem e per frike do zgjidhja te dyten..
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Me vjen keq po nuk ma mban te jem une ajo qe dashuron me teper.. per egoizem e per frike do zgjidhja te dyten..
Kush eshte ne thelb dashuria : "Lumturia jote, apo e njeriut qe do" ?
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Kush eshte ne thelb dashuria : "Lumturia jote, apo e njeriut qe do" ?
Lumturia ime besoj se sjell edhe lumturine e njeriut qe dua. Duke qene se nuk besoj ne dashurine perfekte, nuk po e vras mendjen cfare eshte ne thelb dashuria. Po mjaftohem me lumturine.
Te thashe, egoiste hesapi.. s'ke c'i ben.
 

orchidea

Antar Aktiv
:ciaoo: Nosta si i behet qe une do te doja te me donin , jo se nuk kam prane njerez qe me duan por jam une ajo qe jap me shume dhe eshte e vertete kush jep edhe humbet, por ze mend per heret e tjera.:)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Nese dashuria eshte nje madhesi konstante, kur dikush perhere dashuron me teper, me fort, me me pasion, eshte i predispozuar te lendohet me teper e lehte etj etj etj ...

Ju kush do donit te ishit, apo dhe kush jeni ? : " Personi qe e dashurojne me teper ne nje lidhje, apo personi qe dashuron me teper" ?

Si perhere dhe pse-ne :) !
Sa e komplikuar kjo tema...:p :p

Nese dikush do me dashuronte me shume,me me pasion etj ne fund do te lendohej nga kjo dashuri,dmth nga une.Meqe urrej qe dikush te ndihet keq,apo te lendohet nga une zgjedh ate opsionin te dua une me teper...Ne fund te fundit do lendohem cik por do me kaloje me nje gote vere...:p :p
Autolesionismo une...:D :D
 

ricky_ch

******
Këto të dyja janë të pandashme!

Paramendone një kopsht me lula, para se të shijojmë bukurinë dhe aromat
e tyre, duhet investuar shumë punë dhe dashuri në të. Ajo, që në fund
marrim është rezulatati që ne kemi merituar.Si dashuria edhe urrejtja
janë merita. Për të dyjat jemi shkaktar ne! اka të mbjellësh edhe korr!

Mirëpo, dashuria nuk është konstante, ajo gjithnjë ndryshon si pozitivisht
ashtu edhe negativisht. Nganjëherë jep ma tepër e merr më pak, si dhe
e kundërta.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ah po se harrova te them,ne fund te fundit e rendesishme eshte qe une te ndihem mire per aq kohe sa do e dua ate...Pak rendesi ka nese ai me don apo jo sa e dua une..:p :p :p
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Te doje apo ta duash?

Rinia sot jane te fiksuar te gjith pas dashurise (normale)

Ndonjeher ndodh qe dashurohemi me njeriun e gabuar, ndonjeher e kunderta.

Nese ju do te zgjidhnit nje nga te dyja, ke do preferonit?

Dhe mbi te gjitha PERSE?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
sbesoj se duhet diferencuar kjo.un do dashuroj ne menyre te tille qe dhe te dashurohem,skam pse te bie skllave e dashurise...duke dashur un ate person.
Se mendoj dot dicka te tille,sepse atehre nese ndodh keshtu nuk ia vlen te dashuronsh fare..dashuria duhet te jete reciproke ...e jo njepaleshe! ska kuptim!
 

angel boy

cun i veshtire
sbesoj se duhet diferencuar kjo.un do dashuroj ne menyre te tille qe dhe te dashurohem,skam pse te bie skllave e dashurise...duke dashur un ate person.
Se mendoj dot dicka te tille,sepse atehre nese ndodh keshtu nuk ia vlen te dashuronsh fare..dashuria duhet te jete reciproke ...e jo njepaleshe! ska kuptim!

yllke..jo gjithcka eshte sic e deshirojme ne ...ndonjehere biem pre e dashurise dhe behemi pre e saj edhe pa e kuptuar vete
:bum:bum
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Dashuria asht pa limit kohe dhe personi.Ajo frenohet vetem kur nes njerapale heq dor per arsyet e saja.Ti mund te duash nje njeri te papershtatshem edhe kur e she dhe e njeh .Varet nga se ti pranon te papershtatshem ne raport me forcen e dashurise qe ke.
 

baby-angel

Thpilt
Te doje apo ta duash?
Nese ju do te zgjidhnit nje nga te dyja, ke do preferonit?

Dhe mbi te gjitha PERSE?
Nuk do zgjidhja as njeren as tjetren..
Te duash dhe mos te te duan, dhe te te duan e mos te duash eshte e njejta gje, te dyja sjellin vetem vuajtje..prandaj sdo zgjidhja asnjeren.
 

pulcina86

❤️
Te jesh i/e dashuruar eshte nje ndjenje e mrekullueshme, por kur te dashurojne eshte akoma me e bukur dhe je akoma me e lumtur. Ne se vetem ti dashuron egziston rreziku i lendimit. Une votoj per te "Te duan me teper"
Po nuk deshe ate qe te do kjo dashuri qe mund te ket x ty s'ka rendesi.Un i kam provuar te dyja gjerat: te dua ose te me duan...
Te te duan eshte bukur ne fillim por me von nuk mjafton x te ecur me te.
Te duash do te thot te vuash por do te thot dhe te ndihesh e lumtur.
...un preferoj te vuaj ne kete rast.
 

3R1

rremujaxhije:P
Nese dashuria eshte nje madhesi konstante, kur dikush perhere dashuron me teper, me fort, me me pasion, eshte i predispozuar te lendohet me teper e lehte etj etj etj ...

Ju kush do donit te ishit, apo dhe kush jeni ? : " Personi qe e dashurojne me teper ne nje lidhje, apo personi qe dashuron me teper" ?

Si perhere dhe pse-ne :) !


do doja te isha xsoni i dashuruar me sh,sepse ne dashuri kam dashuruar gjithmone une me sh,dhe si kembim kam mar vuajtjen,braktisjen nga ai xson:(
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Dashuria madhesi konstante...

Dashuria nuk eshte nje madhesi konstante si fillim,pasi ajo eshte ne relativitet..Ka raste qe dikush jep me shume dikush jep me pak,por keta plotesojne njera tjetren mbrenda kuadratit qe quajme dashuri.....Nqs do ishte te zgjidhja njeren nga keta pika une sdo zgjedh asnjeren,sepse vec ne dashuri smund te vesh nje peshore,une te dua me shume ti me do me pak,kemi te bejme me ndjenja jo me molle...Dikush e shfaq ate qe ndjen me lirshem,disa persona jane me te mbyllur e kjo shpeshhere krijon ata boshlleqet qe duket sikur personi tjeter do me shume...Dy persona kur rrine bashke rrine se kane dicka qe i bashkon e nuk rrine bashke me idene ky/kjo me do pak,une e dua me shume...Te te duan do te thote te ndjehes pak a shume e vleresuar,ndjehesh e lumtur,edhe te duash eshte te ndjehesh e lumtur por e ke te krijuar lumturine tende mbrenda lumturise se tjetrit...Derisa dashuria ka si qellim nje bashkim ndjenjash ska dallime madhesie ketu....Sikur te kishte nje opsion te trete kjo teme sdo ishte keq...Te duash edhe te te duan...
 
Top