• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Sot po shikoja nje rast...femer 50 vj me mashkull 30 vjecar....:D
sinqerisht si rinte keq bashke:p

por te kalojme ne gjera me serioze:D>....per juve a ka dashuria moshe? A duhet qe femra te jet gjithmon me e vogel se sa mashkulli?
A do pranonit nje lidhje me dike shume me te madhe se sa ju 10-20 vjece....

Sjam kundra cifteve qe bejne kete zgjidhje....besoj qe ne fillim eshte okey per ta....por ja psh tek rasti me femren 50 aji 30...ajo kur te jet 60 spara do jet me sh e mir per gje...kurse aji do ekt 40 vj....:D tamam i mir per pune:grusht3::grusht3:

Edhe pse kto raste jan me te ralla [femrat me te medha se sa meshkujt...].... rastet kur femra eshte me e vogel jan ne % te madhe...e ketu se kam fjalen per diference 2-5 vj:D....nga 10 vj siper:)


Ju ca diference pranoni +/-?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une do te pranoja vetem ne rast se femra eshte me e moshuar se une deri ne 3 vjet, me shume jo.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ndoshta per disa nuk njeh moshe por un mendoj se duhet te njohe.diferenca e madhe,ose teper e vogel shkakton konflikte ne cift qe mund te cojne ne ndarje.........
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Paj...mendoj se nqfs do t'ishte me e moshuar se 3 vjet, do e kisha me veshtira ta kem nje gjuhe te perbashket me te, nje mirekuptim e keshtu me rradhe. Tre vjet me duket tamam, se paku keshtu mendoj.
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
6 muaj, maksimumi 6 e gjys
Dmth te jete 99 e gjysem e gjysem?
S'po ta qaj hallin..

Per mua s'ka rendesi mosha e trupit, po ajo e mendjes dhe e shpirtit (ia futa pak kot po hajt mo :p)
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Une me shume se 10 vj nuk e dua patenrin edhe 10 vj them eshte pak i madhe
:kercim::kercim::kercim::kercim:
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
po nje 10 vj me te vogel do merje?
Qyqa jo E dua me te madhe keshtu te ndihem me e perkedhelur te me thot Vogelushja ime Spilti im i vogel :haha::haha::haha::haha:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
po ska gje...thuaj ti ati VOGELUSH:p

kur te kesh 50 vj do e lesh burrin per nje me te ri:p
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
po ska gje...thuaj ti ati VOGELUSH:p

kur te kesh 50 vj do e lesh burrin per nje me te ri:p
Une atit :haha::haha: jo jose do me thot home plakushja ime :haha:

Nuk e le jo Sweet nese i premtoj qe vetem ty do te dua do ti rri besnike :eek:hh::grusht5: edhe nese ai eshte 10 vj me i madhe se une :corna::corna:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
ne suaza te nje zhvillimi normal fizik, fiziologjik dhe mental mendoj se ne dashuri diferenca me shume se 10 vite munde te perfaqesoj shumcka tjeter, por me se paku dashuri :espuls::espuls: besoj se do egzistonte nje kombinim i pamundshem mes nevojave dhe mundesive :haha:
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
E kur ka vajza te reja pse ta marr plaken:fluturoze:
 

Ado

FISEBILIL-LAH
po gjyshen time sdua ta marr per gru more :p 10 20t vjet perpara ska shanca .. ndoshta deri 1 vjet me shum eh as nje sekond me teper kurse qe te jet me e vogel se un deri ne 2-3 vjet me e vogel .. edhe ktu asnje sekond me teper :D
 

Lolita25

So EmoTionaL
Dje njoha nje cift ky gruaja ishte 9 vjet me e madhe ne mosh por qe dukej shum e re.Kishin 3 femije dhe mu duk se ishin cift i lumtur. :)
 

WxP

Tech
Nese mbizoteron dashuria crendesi mund te kete mosha? Shume martesa qe behen ne mosha te treta me moshat e dyda them se ska kuptim dashuria po vlera materjale ndo nje fam e papritur.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
JO definitivisht jo!
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
njef njef qyh s'njef...mu veq mendimi mem prek noj plak m'bon me vjell:blle...mashkulli duhet mu kon pak ma i modh amo jo ma shum se 5 vj, oki hajt edhe n'makimum 10 (n'raste straordinarie)...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Per mua njeh moshe e njeh qe c'ke me te... Diferenca max per mua do ishte 5 vjet. Nuk e di pse por nuk me kane pelqyer asnjehere keto diferencat e medhaja ne moshe tek çiftet.Dmth e di pse-ne, dhe eshte fakti qe sipas mendimit tim ka gjithmone nje ndryshim botesh dhe mendimesh kur diferenca eshte 10 vjet a me shume..
 
Edhe une them qe njef...........nuk do mund t'ja coja me nje njeri me te cilin kemi diference te madhe ne moshe..........ai mendje ndryshe une ndryshe......dhe kur te shohesh do jemi si lindja me perendimin :) :fluturoze:
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
mos u anko kur pas pak kohesh te therrasin ja plakushi me te bijen :boss:
do mar moshataren time un nuk mar bijen tem pse tme thuan ashtu :dong:
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Ka raste po ato jon t`veqanta :p hehe Un perveti kisha pranu diferenc po jo ma shum se 4 Vjet :s
 

Kleva_Durrsakja

Antar Aktiv
Them qe nuk njeh moshe sepse une me burrin time jemi 11 vj diference aahah dhe eshte me mire keshtu sepse me mban si nje femi te vogel nga zhdo pjestare te familjese ndihem e ledhatume hiiiiii
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
E vertete eshte dashuria nuk njeh moshe.
 

sensuu

sweet
po edhe njeh
s'mund te dua nje njeri qe e kam ne vend te babit tim...........bah!Cfare turpi!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Per mua njeh moshe e njeh qe c'ke me te... Diferenca max per mua do ishte 5 vjet. Nuk e di pse por nuk me kane pelqyer asnjehere keto diferencat e medhaja ne moshe tek çiftet.Dmth e di pse-ne, dhe eshte fakti qe sipas mendimit tim ka gjithmone nje ndryshim botesh dhe mendimesh kur diferenca eshte 10 vjet a me shume..
Bianca ma ka marre ne goje, sorry nga goja fjalet :puthdore:
 

Elushe

Vogëlushe
Shikoni se, pa trurin mosha eshte thjesht nje numer. Maturia dhe pjekuria nuk vijne ne te njejten moshe tek te gjithe.
 
Top