• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

Njeh që cke me te :ciaoo: Dashuria, vejusha e xha Brahos ( kjo plaka e lagjes tone që ka mbush 65 -tat) thot se spo e le rehat meraki:cheer: por spo i punon as gjaki e as takati :lol::lol:
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

........dashuria është ......QORRE...........e si e tille........
te verbon....:D:D:D
po ja fusni kot,se dashuria njeh mosh e cke me te....
ata që kane 20vite apo me shume diference,nuk mendoj që ndjenje dicka x nj-tj....mund te jete dicka tj ne mes......varet sa i thelle mund te jete xhepi....
e bukura è po te benin një femije,e te therriste nj prind gjysh LOL


gjths,me e xshtatme do ishte deri ne 7-8 vjet diference(max)
deri ne 2-3vjet diference(min)
:dance:
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

Njeriu ka shume dashuri te vogla e te medha ne jete!Dashuria është iluzion dhe une mendoj se ashtu si cdo gje që ka radhe edhe ne dashuri duhet te kete një radhe puna!Si mund te dashurosh një partner me te vogel se veten apo pastaj te luaj ai me ty e te te tradhetoje ne një te ardhme me ke t'i doje qefi!Vertet mund te mos njohe dashuria moshe pordashuria është ceshtje e ndjenjave dhe jo e deshirave.Nuk mund te dashuroj pse dua,e me se paku pse duhet,andaj,dashuria e obliguar është e marre.
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

Dashuria është ndjenje. E ndjenja nuk njeh moshe !!!!

Por,


Arsye-ja , koshienca nuk na lejon. E njeh, dhe te thote STOP. lol
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

Dashuria është ndjenje. E ndjenja nuk njeh moshe !!!!

Por,


Arsye-ja , koshienca nuk na lejon. E njeh, dhe te thote STOP. lol
Po fol me te shkreten se nuk po arrinim ti jepnim zgjidhje .
Tamam ashtu si thua ti është.
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

e verete që snjeh moshe......
 

Abigeila

Anëtar i ri
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

Nuk mendoj se njeh moshe derisa pa arritur ne extreme sepse do quhej perfitim material.
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Dashuria nuk njeh moshe....APO NJEH ?!!!

S'njeh moj s'njeh vertet po njeh ...opinionin...
 

Bambolita

Reborn!!!
Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

Degjoj plot cifte që thone: dashuria ska moshe...
Ju do e pranonit një partner me një mosh me te madhe, te pakten mbi 10 vjet diferenc?

 

ARRAKAT Fierak

Ai q ngutet çdoherë vonon
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

po esht e vertet që dashuria ska mosh....edhe un vete me 1 femer me te madhe un kam 24 ajo 34 mmmmmmmmm.... varet si te ngjisi
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

O Bambolita vallai me ate plakushin që ke vene ti shembull gjalle ne bote sdo pranoja mi hihihiihihihihii

....tani persa i perket një lidhje te tille do pranoja te kisha një lidhje me një person me te madh ne moshe per shume arsye por po permend një që është me primare : PJEKURIA- një person me i madh ne mosh dy - tre vjet deri ne 10
vjet maksimumi do me pelqente per faktin se ke te besh me një person shume te pjekur , me te realizuar , që di çfarë kerkon nga jeta dhe me te pergjegjshem .
Mendoj se me një person te tille mund te perputhet kushdo qofte dhe anasjeltas-dmth qofte femra me e madhe ne moshe sesa mashkulli...ndersa te kesh një marrdhenie me një person mbi 10 vjet apo mbi 12 vjet me te madh se vetja do ishte me e veshtir te perputheshin keta dy persona me njeri tjetrin , pike se pari, pasi duke qene se dy individet i perkasin dy brezeve te ndryshme ndodh ajo që do ishte e pamundur te gjendej një pike e perbashket pervecse mirekuptimit dhe komunikimit per shkak te mendime te ndryshme që mund te kene ,{si dy breza te ndryshem }, rreth jetes dhe gjerave që i rrethojne- duke pasur mendime te ndryshme rreth perceptimit te jetes krijohen gjithmon konflikte .

Per kete arsye mendoj se shpesh here mosha ben te veten edhe pse thuhet se dashuria nuk njeh moshe.. sepse një gje është e sigurte BREZI I RI ASNJEHERE NUK E KA KUPTUAR BREZIN E VJETER DHE ANASJELLTAS.
 
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

hahahhaha Bambolita do thoja '' se di ,ndoshta '' ,por me ate foto që ke vene ,vallai jo :D hahahaha
 

Bambolita

Reborn!!!
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

ahahhahahahaa rrini urt se mu desh një shekull per ta gjetur foton :p
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

ahahhahahahaa rrini urt se mu desh një shekull per ta gjetur foton :p
WEEEEEEEE QYQJAAAAAAAAA MIIIIIIIII TE GJEJ UNE SA TE DUASH AHAHHAHAHA

SHPRESOJ TE TE PELQEJNE AHAHAHHASHIKO KETE HIIHIIIJA DHE KY PLAKUSHI ...KUSH TE DOJE NR TE HAPE GOJE HIHIHIHIHIH

 

Bambolita

Reborn!!!
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

ahhaha rri se fiksohem ...do me dalin ne enderr
 

ARRAKAT Fierak

Ai q ngutet çdoherë vonon
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

ahhaha rri se fiksohem ...do me dalin ne enderr
se esht mir deri tani i shikon vetem me adolishenta endrrat...... hhahahahahha
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

Per kete arsye mendoj se shpesh here mosha ben te veten edhe pse thuhet se dashuria nuk njeh moshe.. sepse një gje është e sigurte BREZI I RI ASNJEHERE NUK E KA KUPTUAR BREZIN E VJETER DHE ANASJELLTAS.[/COLOR]
esht tjeter gje te thuash nuk funksion per disa e disa arsye,, por dashuria nuk njeh mosh ne te vertet,,dashuria nuk njeh asnje rregull,,ajo mund te dashurohet me gjithshka,,

edhe homoseksualet dashurohen,,,ne kte rast dashuria snjeh gjini,e le ma mosh
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

esht tjeter gje te thuash nuk funksion per disa e disa arsye,, por dashuria nuk njeh mosh ne te vertet,,dashuria nuk njeh asnje rregull,,ajo mund te dashurohet me gjithshka,,

edhe homoseksualet dashurohen,,,ne kte rast dashuria snjeh gjini,e le ma mosh
puna e homoseksualeve është tjeter gje . Dashuria ne thelb pershin shume gjera , dhe asje dhe asgje seshte absolute dhe perfekte-dashuria nuk ben perjashtim. Ne një mardhenie perfshihen shume gjera dhe zakonisht kur dy persona shkojne mire me njeri-tjetrin do te thote se :
1 ka terheqje fizike
2 kane shume te perbashketa me njeri tjetrin
3 jane shume te ndryshem ne karakter dhe te ngjashem ne ide
4 pranojne njeri tjetrin sic jane
5 ka komunikim, besim dhe miekuptim
6,7,8,9 etj......
dmth ndikojne shume gjera ne një marrdhenie ne cift ama pavarsist kesaj shume cifte ndahen, mardhenie 1 mujore, 1 vjecare apo 20 e 30 vjecare[martese] , ne moshe te njejte apo me diference moshe..
PSE MENDON SE NDODH KJO GJE KUR NE MARDHENIE TE TILLE EKZISTON AJO që DUHET DASHURII? DHE te mendosh se lidhje te tilla perfundojne ne një moshe te njejte ose ne një diferencim jo shume te madhe moshe, imagjino ne mardhenie dashurore ku diferenca është teresisht e madhe dhe boshtlleku që krijohet është teper i madh se çfarë ndodh.

thuhet se dashuria nuk njeh moshe por realisht dhe statistikisht është e vertet??????????????
 

edmonddantes

Anëtar i ri
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

.....nuk ka asnje rregull,per kete pune...perderisa flitet per dashuri.....pertej dhembeve te rene ,mjekrres se bardhe,apo rrudhave ....ajo ose ai që dashurohet ka pare dicka te bukur te ai person , ndoshta diku me poshte :p.....apo ne trurin e tij
....po kjo ka mbetur paragjykim, sepse jeta ka evoluar dhe njerezit gjithashtu....per arsye te jetegjatesise dhe kushteve per qene ne forme shume te mire edhe ne moshe me te madhe....gjithashtu ka edhe një tjeter aspekt...mosha biologjike, që nuk është e njellojte te te gjithe njerezit...........
....po pse ta vrasim mendjen kote per kete pune.....
sepse ata që dashurohen nuk na pyesin ne , por vazhdojne te dashurohen njelloj edhe pse ne mendojme ndryshe.....
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

.....nuk ka asnje rregull,per kete pune...perderisa flitet per dashuri.....pertej dhembeve te rene ,mjekrres se bardhe,apo rrudhave ....ajo ose ai që dashurohet ka pare dicka te bukur te ai person , ndoshta diku me poshte :p.....apo ne trurin e tij.........
ahahahhahahah e madhe je ahahhahahahah
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

.pertej dhembeve te rene ,mjekrres se bardhe,apo rrudhave
hahahaahahah po egziston shpesh një lloj dashurie që te trullon,,,dhe dhembet e ren,,ty te duken si,,,,,,,,,,,,dhemb zezaku,,kur tja shikosh,,sepse esht dashuria pra që te hipnotizon,,

ashtu sic e hipnotizon ndonjeher njeriun,,kur ndoshta nuk i sheh dhembet e ren dhe rrodhat,,,por e sheh që ska rrespekt,,,dhe që shkon me tjeter kend,,e që prap ai,,,ajo i thot te dua,,esht e njejta gje dashuria
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

cila nga vajzat e forumit do ta refuzonte sikur te behej fjal per kte???ju djema hahahahahah shikoni foton
 

Bambolita

Reborn!!!
Pe: Titulli: Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

cila nga vajzat e forumit do ta refuzonte sikur te behej fjal per kte???ju djema hahahahahah shikoni foton
kontrollo moshen se te rrasen brenda
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

Nese e keni fjalen per dashurine ndaj Nenes, them se edhe nuk njeh moshe :lule::lule::gjujpeshk: por, kjo dashuria per te cilen me duket mua se ju e keni fjalen njeh moshe që qke me te :xhan::xhan:Kur analizon faktoret prej te cileve varet një dashuri them se ndryshime ne decenie edhe është i pariparueshem apo i pakompenzueshem. :xhan::xhan:
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

bohh se di ndoshta te jete mashkulli me i madh is oki po jo aman sa babi im lol nese thone se dashuria nuk ka mosh ndoshta e po
 

MasteR

I'm offline
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

hahahahhahah e ke myt fare snow
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

pergjigja ime ishte...s'e di, ndoshta....
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

Hahahah keto pleqte ishin alamet cunash heret a vone do bej ndonje mendim per ta :p
Ka rendesi dashuria por që një dashuri te funksionoje duhet te kete
edhe një llogjike te shendoshe, keshtu thjeshte llogjika me një person që nuk njeh as mendimet e tua
as ka jetuar ne kohet e tua nuk ecen.Smund te kesh perkrah një person që është ne moshe me babin tat
per mua idealja është 1 2 3 vjet maxxxx 5.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Ka me shume rendesi dashuria apo mosha?

deri ne 10 mban puna :D
 
Top