• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dasma kthehet në tragjedi, 22 të vdekur pas sulmit kamikaz

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Dasma kthehet në tragjedi, 22 të vdekur pas sulmit kamikaz


Një tjetër dasmë është vënë në epiqendrën e sulmeve të ISIS. Grupi militant ka marrë përgjegjësinë për një sulm kamikaz në verilindje të Sirisë, duke rënduar akoma më tepër bilancin tragjik të sulmeve të shumëfishuara ditët e fundit.

Nga ky incidenti në afërsi të fshatit Tal Tawil, të paktën 22 persona humbën jetën ndërsa dhjetëra janë plagosur rëndë.

Mes viktimave ishte edhe djali që po martohej. Zona ku ndodhi incidenti, është nën kontrollin e forcave kurde siriane, të cilët luajnë një rol kyç në luftën kundër ISIS në Siri dhe Irak.

ISIS e mori përgjegjësinë nëpërmjet një deklarate në “Twitter”. Sulmi ndodhi në të njëjtën ditë kur Shtetet e Bashkuara njoftuan pezullimin e bisedimeve dypalëshe me Rusinë.

Duke përmendur një varg sulmesh nga ana e Rusisë dhe qeverisë siriane, ditët e fundit në Alepo, Uashingtoni ka akuzuar Moskën se ka dështuar në mbarëvajtjen e armëpushimit, duke bombarduar popullatën civile.

Kjo ka bërë që grupet terroriste, sikurse ISIS, të përfitojnë nga paqëndrueshmëria e vendit, për të realizuar sulmet e tyre.

/ Top Channel
 
Top