Debate fetare (VIDEO)

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sqarimi i trinitetit nga Ahmed Deedat, gjate nje debati me nje prift:Mashtrimi ne Bibel, ne debat me nje pastor:

 

cent

...Lontano
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Sqarimi i trinitetit nga Ahmed Deedat, gjate nje debati me nje prift:Mashtrimi ne Bibel, ne debat me nje pastor:


Loverboy perralla me mbret na sjell ne forum? Debat i thua ti 1 plaku psikopat si ky qe ka marr 1 cop leter para dhe flet vetem ai??? hajde debat hajde duke fol me vete dhe duke then ato qe i interesojn ketij, dhe sipas teje apo ktij ky quhet debat?? lol lol lol lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Cent, ja ku e ke videon ku nuk flet vet, por prane te tjereve dhe ne debat me te krishtere.

 

cent

...Lontano
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Loverboy un ndoqa 2 videot e para qe solle dhe ne ato 2 video un nuk pash debat mes 2 njerezve por thjesht kete plakun duke folur dhe lexuar. Tashi ti vet i vendos titullin temes, dhe vet ngaterrohesh me kembet e tua lol lol
E dim te gjith synimin qe solle keto 2 video te parat apo hapjen e temes, por te pakten gjej video te hajrit ku te gjith te besojm 1 debat mes nje Hoxhe dhe prifti apo pastori, te pakten na bind dhe neve, mos sill 1 plak matuf qe flet bla bla bla sipas interesit fetar ;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

mos sill 1 plak matuf qe flet bla bla bla sipas interesit fetar

Ah kuptoj, ti shiqon pamjen e jashtme te njeriut, jo argumentet. Sdq, s'do mirrem me ju, vazhdo qesh me monitorin tend !

p.s. Nje tjeter "matuf" per ty ne anglisht dhe per te tjeret:

 

cent

...Lontano
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Ah kuptoj, ti shiqon pamjen e jashtme te njeriut, jo argumentet. Sdq, s'do mirrem me ju, vazhdo qesh me monitorin tend !

p.s. Nje tjeter "matuf" per ty ne anglisht dhe per te tjeret:

Ketu jemi ne forum shqiptar, dhe neper debate dhe tema te gjithe pergjigjemi shqip Loverboy ndaj nese do na serviresh nje debat te hajrit na e sill te perkthyher te pakten jo ne gjuhe te tjera se jo te gjithe din anglisht ;)
Mos u loth me ul fet e tjera ore se bie brenda me kembet e tua dhe njollosesh lol

Loverboy per ty kjo videoja, pasi kete rrug po ndjek ti ;) hajt naten
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Shume je funny cent, pa batutat e tua sme ze gjumi e din ti kete lool !?

Vet me lart the, sjell debate ku flet nje hoxhe me 1 prift, ndersa vet ketu poston vetem njerin qe flet. Ju ar "Emejzing"

Ti nuk din c'eshte debati fetar, sepse s'ke kapacitet per t'diskutuar per fe. Po pra, ai hoxha me priftin qe kane debatuar, e paskan ule fene e njeri-tjetrit :plazh:

Te keshilloj qe heren tjeter kur t'shkruajsh dicka, shkruaj fjale te burrave, jo te femijeve.

Edhe ti si ca te tjere, llum llum llum, asgje me shume :cool:


Shkojme me videon tjeter, Ahmed Deedat debat me ushtaret amerikane:

 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Nese e degjon me vemendje cent, kete plakun qe thua ti, dhe nuk mendon se si te poshtrosh ose ofendosh loverboy, ather do shohish se ky plak matuf eshte nje nder dijetaret qe ndoshta slind me.... ndoshta nuk debaton si thua ti,ose si ke prit ti, mirepo ai eshte i paaritshem... nuk them tet pelqej ty,ose dikujt tjeter...thjesht dua te respektohet per mundin qe ka be, dhe per vjetet qe ka ai ne video eshte e befasueshme se si flet... per mua eshte dhe do mbetet nje nder komentuesit me mire te Kuranit dhe Bibles, pasi te dy i njihte shume mire....
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Kush ESHTE AHMED DEEDAT[video=youtube;hpB6RDg-mMU]http://www.youtube.com/watch?v=hpB6RDg-mMU[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Ja nga delken historianet, nuk dine te lexojne libra dhe i marrin te gatshme nga dallaverexhite ne You Tube lol lol
 
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

lauri eshte i madh! Rrespekte bro :)
Me ne fund kuptove qe sje perball vetem me nje hoxhe
Por nje nje youtube te gjith:
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Videoja e pare , minuta e 2.38 , Dijetari Islam pyet , Zoti u be synet ??? Cfare pyetje e logjikeshme , edhe femija 5 vite po te pyetet do te jepte pergjigje dhe do ta mohojke krishterimin si fe ! Pra , vetem te kjo pyetje te mendojn te krishteret , se nese e besojn Jezus Krishtin si Zot , dmth simbas logjikes se tyre Zoti i bjen te behet synet , sepse Jezusi eshte bere synet simbas citatit te Dijetarit Islam te Bibles ! A eshte absurditet te besojsh ne nje fe , qe thote qe Zoti u be synet !? Te krishtereve ju mbetet te mendojn per fene dhe zotin e tyre !
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Delni nga kafazi dhe fluturoni me krahet e tuaj, e shini boten reale me syte qe keni ne balle se po ju verbon interneti lol
katolikeve tu merrni pleshtat ju ..;)

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)


Jo, jo nuk ua marrim pleshtat hiq katolikëve, asnjëherë.

Neve na thotë Feja mos mu shoqeru me jehud dhe krishter, sepse ata nuk besojnë Allahun dhe ata mund te na mashtrojnë, mund te na tradhetojnë, dhe padyshim ata janë armiqët tanë, ku haptazi shihet cdo ditë urrejtja e tyre ndaj nesh muslimanëve.

Ne kategorinë e mosshoqërimit nuk hyjne vetem ato dy palet e permendura, por edhe cdo lloj dyftyrëshi munafiku, pamarr parasysh si te identifikoje veten.- E bukur ishte video siper. Edhe video juaj Cent, ishte e bukur, por:

Cte bejm tani, që nuk na intereson per tjeret cka besojnë, pasi gjuha dhe punet e tyre negative na afrojn sa me shumë distancën ndaj tyre.....

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Tani eshte kohe per ushqime te thata nga mullari. Do dale bari ne pranvere edhe per ty.

Nuk e solle akoma vargun ? :plazh:

Sdq, ndryshe nuk dorezohet armiku, vetem duke kercyer nga dega ne dege. Te deshiroj suksese ne debate tjera !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Pse hell gurin e fshihesh lol pse del menjehere of .....e ke ne qafe vargun qe kerkon, po ta terheq me nga dale prandaj nuk e ndjen..;)

Kjo video eshte per temen, mqs jemi ne debate fetare ne baze te filmimeve. +18

 
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Pse hell gurin e fshihesh lol pse del menjehere of .....e ke ne qafe vargun qe kerkon, po ta terheq me nga dale prandaj nuk e ndjen..;)

Kjo video eshte per temen, mqs jemi ne debate fetare ne baze te filmimeve. +18


Do preferoja qe ta sillnin dhe ne shqiperi&kosov kete metod..keta jane myslimanet e vertete dhe ne kohen moderne!!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)


Lauri kete video siper e ke sjell ne formë nenqmimi ndaj nesh muslimaneve, ku e njejta video ka qene e postuar tek rubrika e muslimanëve nga anetari Jonio, ku eshte larguar nga Love.

Video juaj siper ndoshta ka ndodh 1 her dikund, nuk mund tia dijm arsyen, porse nje rast i tillë nuk ekziston ne mesin e muslimaneve.


Po neve spo na intereson asgje tjeter, veqse te them Lauri: pergjigju ne temen e duhur, neqoftese ke material, perndryshe je ber kalores i pashembullt ne forum, ku veq negative mbi muslimanet nonstop poston. Me ty vijne edhe ata qe te jepin like.

Po te shohim kjartë.

Pra te shikoje vetveten njeriu, eshte gjeja me e mirë, qe ka vepru ndonjëher...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)


Jo sdo te vije kjo ne Kosovë fare asnjeher.

e krishteret e vertetë ne kohen moderne çka qenkan ????

Ata cdokund ne botë po hapin luftëra padrejtë... dhe ne fund na flasin per "paqe" ne thojza.


Do preferoja qe ta sillnin dhe ne shqiperi&kosov kete metod..keta jane myslimanet e vertete dhe ne kohen moderne!!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

jetesa, jemi ne debate mbi fene. Vete po hapni teme te tille, nuk jam une nismetari

nqs nuk te pelqejne videot te sjell artikuj ne link

E godasin me gur deri n

ps. nuk eshte pune per gra ky lloj debati. eshte per burra qe hane hekur me dhembe..
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)


A di qka Lauri, ti dhe Loverboy tan kohen ne forum, kryt ua qani anetarëve, me tema kundershtuese fetare ne forum.

Ty te kam parë shpesh që sjell tema ku nenqmon Muslimanët nonstop pandal. ( Ketu kundershton Loverboy apo dikush tjeter dhe hyn konfltikti). Pastaj vijn disa ty dhe ta jepin like.

Sipas bisedave kundershtuese qe ju zhvilloni (mes Muslimaneve dhe jomuslimaneve), mua me ngjan: Ju jeni parashkollor dhe smund te kuptoheni me nje fjale te vetme.


E kam vetem nje keshillë per ty: Ti ke fenë tanë te krishtere, dhe praktikoje, sepse e di qe te thotë feja yte: mos u perzi ne çeshtje te kojshis, perveqse per te mirë...! Dhe ne muslimanët e kemi Fenë tonë, te cilën e besojm dhe ska nevojë askush te na tregojë, qofte nga larg apo nga afër.

Shpresoj ne kuptim te drejtë.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

c'praktikoj une eshte pune perosnale e imja zonje!!
Hapi syte mire se nuk po hapi une tema anti-islame, jeni ju qe po hapni tema anti-ktistiane. Po ju mesoj se si duhet te qepni gojen, dhe te shikoni oborrin tuaj dhe jo ate te komshise..;)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Padyshim eshte pune e juaja personale cka besoni. Porse ti figuron ne forum se je shum fetar i besimit tend. Aty eshte çeshtja qe poston anti-islame, anti turke etj.

Jo jo ne muslimanët nuk hapim tema anti-kristiane askund. Ju e keni tepru dhe tani po shihet haptazi gjithqka mbi tokë.
Ne fene tonë islame eshte e ndaluar te shikojm ne oborrin e kojshis edhe as nuk e bejm ate gjë. Porse ju te krishteret jo vetem qe shikoni ne oborrin e kojshis musliman, porse perziheni shumë edhe po ua nxini jeten shumë njerzëve ne botë.

Vetem nefund mos na thuani se feja po ju mesojka ate gjë.

Nuk eshte fe ajo, qe te meson me bër keq, me urrejt njerez, e me nis luftëra ne botë kudo.

Veq mos ngaterroni gjerat me fe pastaj....
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Padyshim eshte pune e juaja personale cka besoni. Porse ti figuron ne forum se je shum fetar i besimit tend. Aty eshte çeshtja qe poston anti-islame, anti turke etj.

Jo jo ne muslimanët nuk hapim tema anti-kristiane askund. Ju e keni tepru dhe tani po shihet haptazi gjithqka mbi tokë.
Ne fene tonë islame eshte e ndaluar te shikojm ne oborrin e kojshis edhe as nuk e bejm ate gjë. Porse ju te krishteret jo vetem qe shikoni ne oborrin e kojshis musliman, porse perziheni shumë edhe po ua nxini jeten shumë njerzëve ne botë.

Vetem nefund mos na thuani se feja po ju mesojka ate gjë.

Nuk eshte fe ajo, qe te meson me bër keq, me urrejt njerez, e me nis luftëra ne botë kudo.

Veq mos ngaterroni gjerat me fe pastaj....

E di se ne c'teme je moj??? ju po i tregoni babes kufijt e arave .. lol
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Mos me trego ku jam, sepse e di bukur.


Te shkruajta me heret: ti ke fene tane, dhe ne kemi fenë tonë.

Nuk eshte fe ajo qe sjell urrejtje...

Mund te sjellesh ti rregulla nga feja yte, i lexoj dhe i respektoj pa problem. Porse kur ne muslimanet sjellim diq nga Feja jonë, edhe ju duhet ta respektoni.Te pershendes
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Do preferoja qe ta sillnin dhe ne shqiperi&kosov kete metod..keta jane myslimanet e vertete dhe ne kohen moderne!!

Po e kerkojne Lov3, po e kerkojne...dhe me force. Zoti na ruajte nga budallenjte..;)

Link
Forumi i t
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Ne rregull tani, per cfare arsye sjelle linkun aty?
Forumi i t

Cka do te interesoje ty, se cka duan Muslimanet e Kosovës?

Eshte vendi yne, jeta jonë, Feja jonë?


Ska nevojë askush te perzihet...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Pse hell gurin e fshihesh pse del menjehere of .....e ke ne qafe vargun qe kerkon, po ta terheq me nga dale prandaj nuk e ndjen..

Se nuk ke edukate familjare, kete e kam ditur qe nga fillimi ne kete forum, por qe je edhe Ahmak, po e vertetoje cdo dite ! :plazh:

p.s. Merr mesim nga videot se si debatohet, nqfs prinderit e tu nuk t'kane mesuar si duhet biseduar :cool: - Apo je rritur jetim loool dhe s'di c'eshte edukata !

 

London

carpe diem
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Cuna boll tani ska lezet turp tju shof kush kshu si bani ju si me ken kalamaj pun fenash
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Debate fetare (VIDEO)

Cuna boll tani ska lezet turp tju shof kush kshu si bani ju si me ken kalamaj pun fenash

Kaurri e kupton shume mire punen e ketyre videove qe skane tbejne me uljen e njeres apo tjetres fe, sepse debatojne ne menyre paqesore, por nga inati nuk shprehet me kulture por tregon se eshte rritur ne mesin e rrugaqave t'mahalles t'vet tu lyp buk neper kanda t'berllogut :plazh:

Islamofobia i mbyti haj medet haj
 
Top