Dedikuar ty!

Jetmira

Antarë i Respektuar
c46b08c2b8a844bac8a96327a6afd295.jpg

Jepi serish vetes nje shanc,te besosh tek te tjeret.
Jo te gjithe duan te te lendojne.
Dikujt i pelqen buzeqeshja jote,edhe fytyra jote e zbehte.
Dikush ndjehet mire kur te shikon,e jo me te flase me ty.
E dikush tjeter ben te pamundur per te te pare ty.
Jepi vetes kohe.
Jeta nuk shtyhet vetem.
Nje dite do te kesh nevoje e ti per dike.
Do me falenderosh nje dite,per keto 2 fjale.
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Duke pritur kam harruar veten,kam harruar te marr fryme,kam harruar te jetoj.
Sa boshe po me duket kjo bot ,sa e ftoht dhe e shkret,sa erresire dhe hidherim,pa dashuri por vetem urrejtje.Ndoshta kjo eshte bota e re qe eshte krijuar nga kjo dhimbje ,nga kjo plage qe ska per tu sheruar kurre....dhe une pres....akoma po pres...po pres qe te me kthesh ne jet ,por ti nuk je ....ti me le ....me le ne kt bot te re,dhe une po vdes ngadal ,......ku je?....eja me merr ,me merr dhe mua aty ku je . . .por ti nuk vjen ,oh cfare dhimbje qe ndiej ,dua te bertas ,te uleras ,te qaj me zemerim ,por ti ke ikur shume larg,nuk e degjon dot renkimin tim,,,,perse?!e pyes veten perse duhet te ikje aq shpejt ,une si do jetoj ,me kembet ne tok dhe shpirtin mbi re ...
 

London

carpe diem
I never knew how joyous life could be until I saw your face.
My heart leaps like a hummingbird in flight every time I see you.
This is something I have never felt before, and it is you that inspires it.

When I think about you and our rich conversations, I feel a warmness inside.
I cannot hide my smiles, even when we are apart.
This connection is special, amazing, and I dare say, destiny.

Many have asked what happened to create this new and better me.
I tell them, without hesitation, it is you.
Sometimes I feel like my heart will burst with all the longing and excitement I feel when I think of you.
Looking forward to our next date, beautiful.
May each be better than the last if that is even possible.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
I never knew how joyous life could be until I saw your face.
My heart leaps like a hummingbird in flight every time I see you.
This is something I have never felt before, and it is you that inspires it.

When I think about you and our rich conversations, I feel a warmness inside.
I cannot hide my smiles, even when we are apart.
This connection is special, amazing, and I dare say, destiny.

Many have asked what happened to create this new and better me.
I tell them, without hesitation, it is you.
Sometimes I feel like my heart will burst with all the longing and excitement I feel when I think of you.
Looking forward to our next date, beautiful.
May each be better than the last if that is even possible.

na e bere mishin puckurriza puckurriza
Sa romantic qe je :p
Dhe une qe mendoja qe ti vetem te hash di lol
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
I never knew how joyous life could be until I saw your face.
My heart leaps like a hummingbird in flight every time I see you.
This is something I have never felt before, and it is you that inspires it.

When I think about you and our rich conversations, I feel a warmness inside.
I cannot hide my smiles, even when we are apart.
This connection is special, amazing, and I dare say, destiny.

Many have asked what happened to create this new and better me.
I tell them, without hesitation, it is you.
Sometimes I feel like my heart will burst with all the longing and excitement I feel when I think of you.
Looking forward to our next date, beautiful.
May each be better than the last if that is even possible.
Ku din kshi gjanash ti mor 😂😂😂😂
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Duke pritur kam harruar veten,kam harruar te marr fryme,kam harruar te jetoj.
Sa boshe po me duket kjo bot ,sa e ftoht dhe e shkret,sa erresire dhe hidherim,pa dashuri por vetem urrejtje.Ndoshta kjo eshte bota e re qe eshte krijuar nga kjo dhimbje ,nga kjo plage qe ska per tu sheruar kurre....dhe une pres....akoma po pres...po pres qe te me kthesh ne jet ,por ti nuk je ....ti me le ....me le ne kt bot te re,dhe une po vdes ngadal ,......ku je?....eja me merr ,me merr dhe mua aty ku je . . .por ti nuk vjen ,oh cfare dhimbje qe ndiej ,dua te bertas ,te uleras ,te qaj me zemerim ,por ti ke ikur shume larg,nuk e degjon dot renkimin tim,,,,perse?!e pyes veten perse duhet te ikje aq shpejt ,une si do jetoj ,me kembet ne tok dhe shpirtin mbi re ...
Kjo menyre te shkruari....shume familjare!
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Kjo menyre te shkruari....shume familjare!
po eshte per nje pjestar nga familja qe nuk jeton m 😊,eshte pjes e shkeputur nga shkrimet e mija
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Sme kuptove , perpos asaj , menyra si shkruan me tre piksha me kujton @vajza e detit , nga vlora e kjo :)
aaa nuk e di nuk i kam vn re shume ,por i perdore shume keto.....per te treguar qe nuk e kam mbaruar akoma fjalin, ose cik pushim per te marr fryme qe ta lexojn ashtu sic e mendoj une ,ndersa kur i perdore ne fund ka vazhdim.

Mendoja mos isha e vetmja qe i perdorja shume 😊
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Me siguri tu befsha lol
Hahahhaha per transparenc dmth...se mbase jane perhapur shume keto adresat e shumta qe i perkasin nje njeriu te vetem...
Une kam kete dhe vetem kete...keshtu qe ke shihni se me ngjan mos me akuzoni pa me cituar hahahaha te jem ne djeni te gjendjes edhe une...
Puc puc goca...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Hahahhaha per transparenc dmth...se mbase jane perhapur shume keto adresat e shumta qe i perkasin nje njeriu te vetem...
Une kam kete dhe vetem kete...keshtu qe ke shihni se me ngjan mos me akuzoni pa me cituar hahahaha te jem ne djeni te gjendjes edhe une...
Puc puc goca...
Jalla jo mi jo se nuk shkova kaq larg..thjesht me nxorri mallin tend lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Neper nektaret e shpirtit kam pushuar me kohe.
E kuqe me te bardhe , jam shkri ne qenien tende.
Pranverat i kam prit me dashuri,e po aq dhe dimrin me merzi.
Por ne, neper kohera vallezojme bashke, hapat ritem i mendimeve behen.

Prandaj tingujt e nje kompozimi te larget gjithnje shkrihen ,kur une e ti jemi ball per ball. :))
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
@Frank kte pemen e beri mami per ty ..meqe nuk gjete andej nga kasabaja lol lol
Topat i kisha mbaruar une ..ste mbetet qejfi eee me kto qe na u gjenden
Presim postierin te vij ta marri...
Shiko fotografinë 1704634
Apo ngaterrova gje teme? A jemi te posta a jemi te dedication of ?
 

ZHIGO

Lucky me...
Ketu sdo jem do jem larguar
Ne kurbet i tretur si hallexhinjt e tjere
Ne wallin tim te preferuar
Nuk do me shohesh me si dikur

E neper temat ku kam postuar
Nk do ndihet shkrimi im i mrekullueshem
Ne profilin tim do te rrij i heshtur
Nje shkrim “Goodbye” i that

Ti do te trishtohesh atehere
Se sdo me gjesh mo onlajn
E kur notifikajshenit nuk do ti nizen mo dritat
Kovat dhe peshqiri do te qajn hallin

Po kur ti te jesh merzitur shume
Ne arkiven e forumit kerkome
Atje do jem i fshehur un
Ne ndonje zhgarravine a ndonje shkronje

Mjafton qe forumin pak ta heqesh
E un do zbres, si ferrari do vij mbas teje
Ti si dikur do nxjerresh dhomet e do qeshesh
Do thush sa mire boni qe iku...

Un dhe Driteroi i pa arritshem !
😆
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Dedikuar ty !Ndienje e panjohur qe me mbushe shpirtin plot shpres.Po shkruaj sepse ti qenke me e forte se arsyeja ime,me ke zhytur ne boten tende,dhe zemra ime drejt teje lundron.Ti gabim i cmendur qe me fale disa ndienja te trazuara ,por me grimca lumturie.Pendesa ime tek ty nuk funksionon,buzeqeshja ka ngrire ,mendja mendon ato grimcat qe i fale.Krenaria?!Eh krenaria eshte lenduar,ajo bashke me arsyen jan aleate te forta.Pres ,ende pres nje sinjal a mesazh tendin ,dhe me vrap ate ndienje te panjohur ta perqafoj .Sa absurde me duket kjo ndienjë ,e di ,shpesh'here filloj buzeqesh kot pa arsye kur te mendoj.Ka raste qe te urrej per mosperfillje,por prap urrejtia me kalon.E di cfare ?!Dua te te falenderoj ,por me mire nuk po e bej .Le te mbetet enigmë
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
MUZA

ndonjëherë më duket se i kam thënë të gjitha
dhe nuk e di pse rri prangosur mes vargjeve
të vetmit vargonj që i japin lirinë
shpirtit të rrëzuar shkallëve…

por pastaj
një grua e panjohur
që më njeh aq mirë
si derën gjysëm të hapur dhoma
qëndron lakuriq para meje
dhe fatin e saj sheh në pëllëmbën time
më urdhëron “zhvishu dhe më shkruaj”...
ka sy të mëdhenj që më përpijnë
dhe brenda tyre unë lexoj në heshtje
gjërat që nuk i kam thënë akoma...

(nga “IMORALISTI”, 2020)
©artangjyzelhasani
 

Endrra

VIP
Moj lulije moj pllumi bardh eee
Boll shetite moj dardh en dardhee ( sa e thelle kjooo)


Pershendes tezen ne Belgjike..
Cunin e tezes ne Suedi..
Kusheririn e mamit ne Australi..
Komshiun e kusherires ne Afriken e jugut ..kaq per sot 😌
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Moj lulije moj pllumi bardh eee
Boll shetite moj dardh en dardhee ( sa e thelle kjooo)


Pershendes tezen ne Belgjike..
Cunin e tezes ne Suedi..
Kusheririn e mamit ne Australi..
Komshiun e kusherires ne Afriken e jugut ..kaq per sot 😌
ooo sa me paska pas marre malli me degju kete kenge.
viteee kishte qe se kisha degjuar.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Sot duhet te ishte nje dite e vecante per ty , por ja qe fatet e jetes si kemi ne dore .
Ndodh qe dikush mbi ne , i loz letrat e fatit ne menyren me te cuditshme te mundshme.
Ndihemi te pafuqishem perpara tij dhe asaj qe ai ka pergatitur per ne.
Por ajo qe vlen te thuhet eshte - Ti ishe i vecante!
Dhe mua sme mbetet gje tjeter vetem te te dedikoj dy rreshta mirenjohje ,qe ishe pjese e rrugetimit tim
Sepse te isha mikja jote , ishte privilegj!

 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kan me tu ba ditet e zeza,e djellin kane me ta zan rete e vdekura.
Por njeriu ka forcen e universit per te krijuar 4 stine ne kater anet e shpirtit .
E kur ne nje cep bie bore,ti ik ne tjetrin ku ka pranvere.
Keshtu i dashur do mundemt te te gjej gjithnje.
55e888cdcc3bbddd6dc90a81e7a0bc9e.jpg
 
  • Zemer
Reactions: NGU

NeVertiti

~Kohe & Stine~
...kjo kohe qe shkrine ,here ne lot e here ne rreze dielli.
E ne ,nje hap e rilindim, nje tjeter e shuajme ne te djeshmen,udhtojme ne qetesine e nje universi pa muzike.
kaq thjesht ,neper hije shpirtrash qe vallzojne ne net me hene,kerkojme dashurit e merguara.

dhe si tekanjoz qe eshte, fati i endrrave dhe njehere na ka bashkuar. :))
 
Top