Dekriminalizimi. Tjeter hipokrizi e PD-se

PD e perdori ceshtjen e pjesemarresve me te shkuar kriminale ne politik si kauze te rendesishme te politikes se saj. E akuzoi PS-ne se ajo e fiton dhe e mban pushtetin pikerisht fale ketij fenomeni. Kauza u kthye ne ligj, dhe ironikisht me shume njerez me te shkuar kriminale rezultuan te blloku i opozites (PD-LSI) se sa ne PS.

Por ky s'ishte fundi i hipokrizise. Edhe pasi e ktheu ceshtjen ne kauze politike, dhe beri sikur nuk kuptoi se i kishte edhe ne batalionin e vete, e ben perseri duke futur ne liste per deputet nje person qe eshte kapur me heroin!

 
Po edhe ca pastaj ! Kto jan budalleqe Rrezarti eshte i rrespektum i nerum deri ndetaj.... nuk duhet te kishte dal fare si lajm. Nese e shkuara ludhet me te ardhmen humb sensi i demokracise ! Ligji eshte gabim. Duhet perfshihet rehabilitimi i vepres penale. Nuk mund te vuash gjith jeten per nje gabim kur ke qen fëmi. Dhe kete gabimnta vaujn dhe fmit e tu.
 
Nuk ka asnje veper penale, kandidati ne fjale.
E gjitha eshte nje trillimim, por e verteta do te dale shume shpejt.
 
Ku eshte problemi edhe po pat ? Eshte rehabilituar ?
Jam plotesisht dakort me ty. Por, ne rastin konkret, nuk ka asnje te vertete, pervecse nje ekspulsi per arsye te skadimit te dokumentave. Gjithsesi, e verteta do te dali shume shpejt.
 
Si nuk paska problem?! Eshte heroin, jo kanabis. Eshte nje droge qe te shkaterron fare! Dhe dekriminalizimi eshte ceshtje te cilen PD e ktheu ne kauze kryesore.

Eshte njesoj sikur te akuzosh kundershtarin per tradheti kombetare, dhe t'a besh vete kur je ne pushtet... Me falni, jo 'sikur'... edhe ate gje e ka bere PD.

Personin ne fjale nuk e njoh fare. Nuk kam se si t'a gjykoj pertej asaj qe raportohet ne lajme.

Lajmi u publikua qysh ne fundjaven e shkuar. Kur do dali e verteta? Nejse, nuk jam kunder nje investigimi me te thelle. Te shohim cfare do dali ne drite.

Por mos me thoni se PD nuk i ben keto "gabime", se lideri historik Berisha cfare s'ka bere dhe askush ne opozite s'ka thene "jo se disa krime nuk tolerohen".
 
A eshte arrestuar? Denuar?
Te kapesh me 42.5 gram, nuk te mbajne 24 ore, gjithsesi, le te presim te shprehet drejtoria e dekriminalizimit. Padite ndaj Taulant Balles, edhe Top-Channel, jane bere gati ne nje moment te dyte.
 
Ndoshta s'ka shkuar fare ne gjykate. Mund te jete shmangur me raport mjekesor... me falni, e ngaterroj me Lulin.
 
Te kapesh me 42.5 gram, nuk te mbajne 24 ore, gjithsesi, le te presim te shprehet drejtoria e dekriminalizimit. Padite ndaj Taulant Balles, edhe Top-Channel, jane bere gati ne nje moment te dyte.
Do te thuash qe e kishte per perdorim vetiak?
 
Padite ndaj Taulant Balles, edhe Top-Channel, jane bere gati ne nje moment te dyte.

Ky veprim do me pelqente. Le te perballen ne gjykate sa me shpejt, dhe te denohen mashtruesit nese eshte vertet mashtrim.

Por ama sa me shpejt, qe ceshtja te zbardhet para dites se zgjedhjeve.
 
Top