Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Love

βeℓℓe â๓e
Depilimi është aktiviteti estetik më i urryer nga femrat, tregoi një anketim i realizuar nga një kompani kozmetike, publikuar të premten në “Daily Mail”.

depilimi0504.jpg


Të pyetura për të gjithë aktivitetet e mirëmbajtjes së trupit dhe kozmetikës, 35% e grave pranuan se e urrejnë depilimin, duke e vendosur në krye të aktiviteteve më pak të preferuara.

Pavarësisht kësaj, sipas studimit, një femër humbet rreth dy muaj jetë, duke u depiluar, gjatë të gjithë jetës së saj.

Rregullimi i flokëve, gjithashtu është i bezidsshëm, për shkak të kujdesit të veçantë dhe kohës së gjatë që merr.
Aktiviteti që kushton mesatarisht deri 300 ditë jetë, deri në fund të një jete mesatare 80-vjeçare, është i dyti më pak i preferuar për femrat.

Lista e pesë aktiviteve më pak të preferuara kozmetike të femrave:

1. Depilimi
2. Stilimi i flokëve
3. Rimeli i qerpikëve
4. Heqja e make-up
5. Vendosja e tonit
tch
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Sikur sdihej qe ish depilimi..une desha ta provoja tek nje shok edhe filloi te bertiste si marre, mendoni ju ne e bejme cdo here :(
Ndersa rimeli sme duket aspak gje e veshtire apo e bezdisshme.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

pse i urryer !!!!! Mua me pelqen kur e depiluar .
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

sepse te dhemb pra mo :p

Nr2 per mua, te merr shume kohe.....
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Po nqs esht kaq e urryer nderroni model rrini si majmune :p :p
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Shkoj shpesh per masazh, sepse ketu tek Magic Center (pa reklame) ato kinezet jane te mira, kuptohemi ne mazash :)
Nje dite ne dhomen afer ku une po beja mazazhin degjoj ca te klithma femre..aaaaa...uufff/aaaaaaaaaaaaaaa, e dreq e pune, mendova, ste lene rehate, bera si bera, pyes kete kinezen: Po kaq hapur...... te "gerthiturat", cilat me tha, ato qe po degjoj, aha, po e depilojne se do te martohet kete fund jave...:p
Aty i thash vetes, fale zotit jam mashkull, se do i binte edhe une me shkul lesht... :)

Ju kuptoj se perse e urreni :p
 

Kila

VIP
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

ooo toturat femerore depilimi dhe 2 ditet e para te periodavee
saper rimel e toni behet me qef kenaqesh relaxohesh :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Mua sme duket ndonje dhimbje qe s'durohet....madje kto te uleriturat me duken i cik si te ekzagjeruara tek njerezit. Vetem nqfse e le veten te behesh si majmun, atehere po qe dhemb, kurse po te depilohesh vazhdimisht s'esht noi problem.
Pastaj varet edhe nga njeriu, ca jane me sensitive dhe ca si une jane me 'trime' :p jk
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Pe: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Jo jo,...sjam dakord
un pertoj te boj sport... por kto si kam problem fare
 

Apsara

Anëtar i ri
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Mua sme duket ndonje dhimbje qe s'durohet....madje kto te uleriturat me duken i cik si te ekzagjeruara tek njerezit. Vetem nqfse e le veten te behesh si majmun, atehere po qe dhemb, kurse po te depilohesh vazhdimisht s'esht noi problem.
Pastaj varet edhe nga njeriu, ca jane me sensitive dhe ca si une jane me 'trime' :p jk

Varet se ku kryhet depilimi :p :D do a bikini and come and tell me it doesnt hurt like hell :(
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Varet se ku kryhet depilimi :p :D do a bikini and come and tell me it doesnt hurt like hell :(
#

Come 2me everyone swears how gentle and good im , im like the painfree Queen 4girls :p :p

Varet edhe sipas therapistes :) por i ke ca sic thote Legally-Sweet, akoma pa ja nisur bertasin the Drama Queens :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Une se kuptoje meq e urreni pse nuk kerkoni ndihme :gjyshe:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

me ca mund te ndihmosh ti psh ?/

Me pune fizike vullnetare! :hmm:
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Une per vete nuk e urrej... e bej me kenaqesi :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

kjo sdo i largonte dimbjet
:) e besdishme prap

Epo, po nuk shijove dhimbjen sja di shijen gezimit ;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Kila mos i ve like, kitrra eshte mendjelig...se njeh ti :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Une se kuptoje meq e urreni pse nuk kerkoni ndihme :gjyshe:

Po perse duhet ndihma o plakush? apo per te hequr letrat apo per te mbajtur makinen lol kete e bejm dhe vet ne.

Eshte i urryer se kush ka mishin me te bute dhe te ndjeshem i dhemb ndaj..kush se ka problem nuk ankohet plus
disa ven dhe tek estetistja (keta po qe skane dhimbsuri hic te masakrojn) lol
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Nese e urrejn pse e bejne gjdo dite ? :D
 

cent

...Lontano
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

hahah Sidomos para ores se punes, apo daljes ,stres me vete ky i juaji femra :D
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

He se kan dal lloj lloj kremash tani :p Pastaj muajt e dimrit kot qe depilohen se nuk i sheh kush pervec partnerit:p
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Nese e urrejn pse e bejne gjdo dite ? :D

si mund te besh nje pyetje kaq...kaq te trashe? :D

ku ke pare ose degjuar te depilohen cdo dite?

gjithsesi, mua me pelqen ajo dita qe caktoj per te shkuar ne sallon te depiloem,
heqja e make-up esht aktiviteti me i urryer
edhe thonjte
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Po edhe une thashe qe te kerkoni ndihmen e estetistes :manikyri::manikyri::manikyri:pse mos menduat ju se ne cunat do shtrengojme dhembet e do merremi edhe me ndukje t'qimeve :paqe::paqe:(se di ne e kam shkru kete te fundit ne gjuhe zyrtare) :gjuhe::gjuhe:
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Po nqs esht kaq e urryer nderroni model rrini si majmune :p :p
Jo si majmune, por si franceze :p

uktv_emer_otoole.jpg

Varet se ku kryhet depilimi :p :D do a bikini and come and tell me it doesnt hurt like hell :(
Every time! :(

He se kan dal lloj lloj kremash tani :p Pastaj muajt e dimrit kot qe depilohen se nuk i sheh kush pervec partnerit:p
E si i bie kjo: partneri te ndjehet sikur po fle me "burre" :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

C'na ke sjelle moj Elushe ha ha , na e shpife :p
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

C'na ke sjelle moj Elushe ha ha , na e shpife :p

Pse mi Zana? Goca huj eshte krenare. :p

Imagjino sa i zbrazet dhe i padeshirueshem do te ishte nje pyll pa peme (ose me peme te djegura) :hihi: :hihi:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

Pse mi Zana? Goca huj eshte krenare. :p

Imagjino sa i zbrazet dhe i padeshirueshem do te ishte nje pyll pa peme (ose me peme te djegura) :hihi: :hihi:

not a good look, not a good look :)

K'saj i bie si me linduR 1 lule mes ferres :p :p
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Depilimi, aktiviteti më i urryer për femrat

si mund te besh nje pyetje kaq...kaq te trashe? :D

ku ke pare ose degjuar te depilohen cdo dite?

gjithsesi, mua me pelqen ajo dita qe caktoj per te shkuar ne sallon te depiloem,
heqja e make-up esht aktiviteti me i urryer
edhe thonjte

Po ja me pergjigjen tende e ke t'hollu ate pytjen time te trash !!!

ishin 5 gjera ketu :

"1. Depilimi
2. Stilimi i flokëve
3. Rimeli i qerpikëve
4. Heqja e make-up
5. Vendosja e tonit"

Pra Stilimi i flokve ( rregullimi behet gjdo dit )
Rimeli i qerpikeve behet gjdo dit
Heqja e Make-Up behet gjdo dit.
Ket vendosja e TONIT ! spo e kuptoj ndoshta ka te beje THONIT ! edhe kete e bejne pothuajse gjdo dit pra oj e trash ndoshta e ke kuptu tani :D
 
Top