Deputetja, seks simboli i Kuvendit të Kosovës formon partinë e re

Hera

Banned
Deputetja, seks simboli i Kuvendit të Kosovës formon partinë e re

Deputetja më e bukur e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka informuar se krijoi partinë e re të quajtur Unioni Social Demokratik (SDU).

duda-balja6.jpg

lg.php

Balje tha se partia është formuar me qëllim për të sjellë diçka ndryshe në skenën politike dhe për të rikthyer fuqinë tek njerëzit.

“Partia është formuar nga një numër i madh i njerëzve që mendojnë njësoj, me një qëllim të përbashkët për të dhënë diçka ndryshe në skenën tonë politike, për të rikthyer fuqinë politike tek njerëzit,”- tha ajo.

Deputetja u shpreh se Unioni Social Demokratik është një parti e njerëzve që ndajnë të njëjtat ide.

“Unioni ynë i ri Social Demokratik është një parti e atyre që ndajnë të njëjtat ide, të atyre që do të punojnë për të bërë ndryshimet që duhen ndryshime, jo të atyre që thjesht flasin për to. SDU është një palë e atyre që jetojnë nga puna, dija, angazhimi dhe jo nga ata që jetojnë nga shfrytëzimi i padrejtë i punës, njohurive dhe angazhimit të të tjerëve,”- shtoi Balje.

Ndërsa theksoi se partia e saj do mbrojë drejtësinë dhe një shoqëri humane me mundësi të barabarta për të gjithë.

“SDU do të mbrojë drejtësinë sociale dhe një shoqëri më humane me mundësi të barabarta për të gjithë, me përfshirjen e njerëzve të arsyeshëm, të ndershëm dhe punëtorë. Ne do ta përqendrojmë energjinë tonë në përkujdesjen ndaj të papunëve, rritjen e përfshirjes së të rinjve në sektorin publik, për një status më të dinjitetshëm të klasës së mesme, një status më të barabartë për gratë dhe pjesëmarrjen e grupeve të margjinalizuara dhe të prekshme në procesin e vendimmarrjes,”- tha deputetja.

duda-balja5.jpg

POSTIMI I PLOTE

Ne po shkruajmë për t’ju informuar për fillimin e funksionimit të subjektit politik të regjistruar rishtazi – Unioni Social Demokratik (SDU).

Partia u formua nga një numër i madh i njerëzve që po mendojnë njësoj, me qëllimin e përbashkët për të siguruar diçka ndryshe në arenën tonë politike, për të rikthyer fuqinë politike te njerëzit nga të cilët vjen, për të devijuar aktivitetet politike në interesin e drejtpërdrejtë të njerëzve dhe jo nga një numër i vogël personash.
Unioni ynë i ri Social Demokratik është një parti e atyre që ndajnë të njëjtat ide, të atyre që do të punojnë për të bërë ndryshimet që duhen ndryshime, jo të atyre që thjesht flasin për to. SDU është një palë e atyre që jetojnë nga puna, dija, angazhimi dhe jo nga ata që jetojnë nga shfrytëzimi i padrejtë i punës, njohurive dhe angazhimit të të tjerëve.
SDU është një parti e njerëzve të ndershëm, punëtorë në kuptimin më të gjerë demokratik, një parti e të rinjve krijues, një parti e poetësh dhe artistësh, një parti e avokatëve dhe mjekëve tanë, një parti e një sipërmarrësi të përgjegjshëm, një intelektual, një shtëpiake, një person që punon në sektorin e përdorshmërisë, një parti e arsimtarëve të fëmijëve tanë, etj. ahengje e partisë së shtypur, më të dobët, të pambrojtur, të fermerëve, bagëtive, mjedër …

Një parti e popullit tonë në diasporë, idetë dhe mbështetja e tyre.

SDU do të mbrojë drejtësinë sociale dhe një shoqëri më humane me mundësi dhe mundësi të barabarta për të gjithë, me përfshirjen e njerëzve të arsyeshëm, të ndershëm dhe punëtorë. Ne do ta përqendrojmë energjinë tonë në përkujdesjen ndaj të papunëve, rritjen e përfshirjes së të rinjve në sektorin publik, për një status më të dinjitetshëm të klasës së mesme, një status më të barabartë për gratë dhe pjesëmarrjen e grupeve të margjinalizuara dhe të prekshme në procesin e vendimmarrjes.

Partia jonë (SDU) do të punojë fuqishëm për lirinë e shprehjes dhe vendosmërisë kombëtare si një parvojë e patjetërsueshme e çdo qytetari dhe çdo anëtari të bashkësive kombëtare. Ne do të përpiqemi për afirmimin e thesareve kulturore dhe të tjera kombëtare të boshnjakëve tanë dhe të gjitha bashkësive të tjera etnike, ushqimin e veçorive kombëtare, gjuhëve dhe shkrimeve, mbrojtjen e origjinalitetit, si dhe format demokratike të përhapjes kulturore dhe të tjera pa sundim.

SDU është një parti moderne që ofron një alternative të sfidave sociale, ekonomike, kulturore dhe të tjera në një mënyrë bashkëkohore. Vlerat tona thelbësore janë barazia, solidariteti dhe liria. Themeli dhe vena e prizave të partisë sonë të re janë anëtarë të motivuar në mënyrë aktive, energjinë e tyre, idetë, planet …

Për shkak të të gjithë atyre dhe të gjitha më lart, jam i sigurt që kemi marrë vendimin e duhur. Energjia dhe entuziazmi i jashtëzakonshëm i të gjithë atyre që dhanë mbështetjen e tyre na bindën edhe më tej se ne ishim në rrugën e duhur dhe na nxiti më tej të jemi pozitivë dhe të luftojmë për ruajtjen dhe aktivizimin e vlerave të vërteta social demokratike.

Duda Balje, deputete e Kuvendit të Kosovës

duda-balja3.jpg duda-balja2.jpg duda-balja1.jpg duda-balja4.jpg
Panorama.al
 
Last edited by a moderator:

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Kur pashe ate veshjen ne kuvend u trishtova pak. Vetem veshje per ate institucion nuk eshte ajo.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Sa here qe dikush aplikon per te kandiduar per deputet ne Perendim, ai/ajo u servir me deshire rezumene ose kurikulumin e jetes se tij/saj, ne menyre qe publiku te njihen me te.

Ndryshimi per mire nuk vjen nga NJEREZIT, por nga IDETE dhe PERKUSHTIMI i njerezve qe punojne se bashku per te njejtin qellim.
Keto fjali shpesh mi thote personi me te cilin une punoj prej 10 vitesh, por shikoj, qe avash avash jemi te dale mode ?

Ketu ne Shqiperi, sikurse po e lexojme edhe ne Kosove, servirin pamjen e jashtme. ?‍?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Vajza per kuvendin po flisnim dhe per kontributin tone si ne Kosove dhe ne Shqiperi...:)

Ti qendroj temes duke permend deputeten seksi.... derr pjeshke eshte ajo hallall partia qe do beje ene une do jem militant ne partine e saj... ene po beri Grida Duma bashke me @Darius do jemi militante tek ajo fk Lul Basha lol lol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Mos qesh @Darius kur flet Grida me vjen tja fus Rams me tull kokes, po doli Lulka I them fk ky vetem ndjesi fallco percepton... lol lol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Si eshte ajo kenga? Oh sa Faqen e mire, shume mire pe dridh zemer shume mire per dridh lol lol
Fut fjalen deputete seksi e Kosoves se tu fshi... lol lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Dudja eshte nga komuniteti. E kemi per kokerr qejfi.
 

NGU

Wild child full of grace
Medet! Dhe ne Kosove kjo? Une mendova se ne Shqiperi ndodhin kshu gjerash lol
@Vvetoni jepe komentin tend lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Spo e kuptoj pse po perqeshet, se CV-ne nuk po ja shoh qe te arrij ne konkluzionin qe s’ka tru por vec byç. ?
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Spo e kuptoj pse po perqeshet, se CV-ne nuk po ja shoh qe te arrij ne konkluzionin qe s’ka tru por vec byç. ?
Sa per pjesen time!
Nuk ishte perqeshje, por ne nje institucion si ai ka nje "rregullore" morale, mos edhe protokollare, se si duhet te vishesh
Imagjino psh ate si ligj-berese te hartoje nje ligj mbi arsimin i cili perfshin edhe caktimin e uniformave universale per mesuesit dhe nxenesit?!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Sa per pjesen time!
Nuk ishte perqeshje, por ne nje institucion si ai ka nje "rregullore" morale, mos edhe protokollare, se si duhet te vishesh
Imagjino psh ate si ligj-berese te hartoje nje ligj mbi arsimin i cili perfshin edhe caktimin e uniformave universale per mesuesit dhe nxenesit?!
E kuptoj ku e ke ti, por fotoja nuk eshte e plote qe te shohim se si eshte veshur tamam. Thjesht eshte fokusuar tek te pasmet dhe c'tu bej ajo qe I ka te tonifikuara.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
E kuptoj ku e ke ti, por fotoja nuk eshte e plote qe te shohim se si eshte veshur tamam. Thjesht eshte fokusuar tek te pasmet dhe c'tu bej ajo qe I ka te tonifikuara.
S'ka lidhje fare ne i ka te tonifikuara apo jo, me silikon apo jo, ideja eshte qe ajo pamje ne parlament le per te deshiruar dhe nuk duhet te jete.
Do thuash ti, mos bej sikur s'te pelqyen?! Ai eshte nje tjeter diskutim pastaj :p

Kam pare fotot e tua ne ambjentet e punes Lega dhe nuk me nuk me duket qe i ve ne pah tonet dhe tonifikimet.
Ama kur del me shoqet zjarr! lol Apo jo?
 

Element

Anëtar i Respektuar
Nuk është lajm i dorës së parë që një person krijon një parti politike.... Por me "rëndësi " është ai " senzacioni" medial nga se ajo është deputete dhe sexy !!!! Sa të pasionuar jemi të krijojmë kombinime e veçanarisht me "pigmentin" sex ! lol
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Spo e kuptoj pse po perqeshet, se CV-ne nuk po ja shoh qe te arrij ne konkluzionin qe s’ka tru por vec byç. ?

Nuk e di nese e ke degjuar ndonjhere! Por len shum per te deshiruar!
Nuk e paragjykoj per veshjen jasht atij institucioni
Por me gjej nje deputete irlandeze apo angleze qe e shef ne parliament si me qene ne strip club!
Tregon mos respekt
Plus ka nje dress code ne keto institucione I believe
 
Top