• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dhembet tek të moshuarit

dr.Dugi

Anëtar i ri
dhembet e te te moshuarit.jpgDisa njerëz që kanë jetuar më gjatë, ende i kanë dhëmbët e tyre natyrore. Megjithatë, të vjetërit ende kanë nevojë për të vizituar një dentist, pasi ata janë në rrezik më të madhë të zhvillimit të kancerit të fytit dhe gojës (sidomos ata që pijnë duhan apo alkool në mënyrë kronike). Për ata me proteza, Bomkamp( organizat që bëri studimin) thot se: ”Shumë pacientëve të moshuar mendojnë se ata nuk duhet të shkonin tek dentisti” por ështe e kunderta, ky grup i të moshuarve duhet të vizitojnë dentistin: nese mishrat e dhëmbëve janë të skuqur dhe të fryrë, kjo mund të jetë një shenjë se protezat tuaja nuk përshtaten më.
 
Top