Dhuna ndaj gruas...

*Mia*

Slave To The Rhythm
hey un thash qka kom pa edhe qka mkan tregu qe mka ra rasti me pa gjona lloj lloj hiq ma larg se qe 1 jav i ka send qe mas shumti mka bo me fol per ket send ;)

edhe tjetra un kerkun nuk thash qe DUHET DAJAKI tkuptohum se me kallt , un askund spo them qe duhet me rreh gruja lexoj postimet e mija met mira ;)

"Ke pare ndonjehere tren? Po po, kam pare e kam ngrene", kshu tha ai, kshu po flet edhe ti.. sa per te kuptuar nivelin e llogjikimit.
Ti po perpiqesh te mbulosh apo zbukurosh llumin qe ke nxjerre deri tani, po kam frike se do te te duhet shume pune. Ti paske pare e paske degjuar, kaq shume sa te arrish ne konkluzione, te cilat me pas i mbron edhe me shpate te madhe. Ti nuk ke pare episode "druri" ne familjen tende, kurren e kurres, vetem se ti e ke kete mentalitet nga pervoja qe akoma s'e ke e nga historite qe ke degjuar verdalle. Rrezik do keni jetuar disa familje (ke disa xhaxhallare, apo jo?) nen nje cati, e do kesh ditur c'te mesosh e c'te shikosh. Je krenar per ate qe je? Je krenar per mendimet qe ke? Megjithese une kam pershtypjen se as ti nuk di ca mendimesh duhet te kesh, e cfare pozicioni duhet te mbash.. ti je akoma te prehri i gjyshit qe te tregon historite e partizaneve ne mal.
Une e perseris, me vjen keq per ate nenen tende, dhe nuk dua ta zgjas me per respekt te saj.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
"Ke pare ndonjehere tren? Po po, kam pare e kam ngrene", kshu tha ai, kshu po flet edhe ti.. sa per te kuptuar nivelin e llogjikimit.
Ti po perpiqesh te mbulosh apo zbukurosh llumin qe ke nxjerre deri tani, po kam frike se do te te duhet shume pune. Ti paske pare e paske degjuar, kaq shume sa te arrish ne konkluzione, te cilat me pas i mbron edhe me shpate te madhe. Ti nuk ke pare episode "druri" ne familjen tende, kurren e kurres, vetem se ti e ke kete mentalitet nga pervoja qe akoma s'e ke e nga historite qe ke degjuar verdalle. Rrezik do keni jetuar disa familje (ke disa xhaxhallare, apo jo?) nen nje cati, e do kesh ditur c'te mesosh e c'te shikosh. Je krenar per ate qe je? Je krenar per mendimet qe ke? Megjithese une kam pershtypjen se as ti nuk di ca mendimesh duhet te kesh, e cfare pozicioni duhet te mbash.. ti je akoma te prehri i gjyshit qe te tregon historite e partizaneve ne mal.
Une e perseris, me vjen keq per ate nenen tende, dhe nuk dua ta zgjas me per respekt te saj.hahahahaha e lum nena ty qe te ka , te pyta naj send ? edhe ti po flet diqka kejt ndryshe qka po flas un aight mos me cito kur nuk te citoj ;)
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Kto jane tema qe veshtire se ndreqen :(

jam shume dakord me kete
per mendimin tim djemte perdorin forcen vetem pse e dine se jane me te forte se femrat ( sepse te jemi realiste sado te forta te jene vajzat djemte kane me teper force fizike ) dhe me kete arrijne tu mbyllin gojen femrave " qe nuk marrin vesh" .
Mua e vertete nje here shoku ( bashkeshorti) i jetes time mund edhe te me rrahe por nuk i jap shansin qe ta perserite , i jap direkt divorcin.
Nuk kam frike te jetoj vetem dhe me femije , skam nevoje per nje mashkull qe te me mbaje keshtu qe i jap duart dhe i le shendene.
Mendoj se thelbi i nje jete ne harmoni eshte bashkebisedimi , besimi dhe durimi nqs keto tre gjera nuk ekz . atehere pse duhet te qendrosh me nje njeri??????
 

prodigious

I perjashtuar
jam shume dakord me kete
per mendimin tim djemte perdorin forcen vetem pse e dine se jane me te forte se femrat ( sepse te jemi realiste sado te forta te jene vajzat djemte kane me teper force fizike ) dhe me kete arrijne tu mbyllin gojen femrave " qe nuk marrin vesh" .
Mua e vertete nje here shoku ( bashkeshorti) i jetes time mund edhe te me rrahe por nuk i jap shansin qe ta perserite , i jap direkt divorcin.
Nuk kam frike te jetoj vetem dhe me femije , skam nevoje per nje mashkull qe te me mbaje keshtu qe i jap duart dhe i le shendene.
Mendoj se thelbi i nje jete ne harmoni eshte bashkebisedimi , besimi dhe durimi nqs keto tre gjera nuk ekz . atehere pse duhet te qendrosh me nje njeri??????

Forca fizike perdoret kur nuk merr vesh me fjale. Tani ndoshta e kane fajin meshkujt qe nuk bindin dot me fjale femrat por ama duhet te kuptosh se shumica e sjelljeve te keqija nuk vjen vetem si pasoje e mos te kuptuarit te asaj se cfare eshte e drejte per tu bere por per shume e shume arsye te tjera banale te cilat te detyrojne te kalosh ne dhune fizike e cila ndodh per dy arsye, e para qe te marre vesh ne kete menyre dhe e dyta si shfryrje inati ndaj asaj qe nuk mori vesh me bashkebisedim. Por dhuna si mjet bindes per tu sjelle mire nuk perdoret vetem tek femrat por dhe tek femijet nga prinderit dhe mes meshkujve ne moshe madhore. Pra ky eshte nje fenomen qe i kalon permasat e dhunes burre grua. Perpiquni te kuptoni pse ndodh ky fenomen dhe pastaj te arsyetoni se a eshte i drejte apo jo dhe se si mund te eliminohet ose te pakten te rrallohet.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Forca fizike perdoret kur nuk merr vesh me fjale. Tani ndoshta e kane fajin meshkujt qe nuk bindin dot me fjale femrat por ama duhet te kuptosh se shumica e sjelljeve te keqija nuk vjen vetem si pasoje e mos te kuptuarit te asaj se cfare eshte e drejte per tu bere por per shume e shume arsye te tjera banale te cilat te detyrojne te kalosh ne dhune fizike e cila ndodh per dy arsye, e para qe te marre vesh ne kete menyre dhe e dyta si shfryrje inati ndaj asaj qe nuk mori vesh me bashkebisedim. Por dhuna si mjet bindes per tu sjelle mire nuk perdoret vetem tek femrat por dhe tek femijet nga prinderit dhe mes meshkujve ne moshe madhore. Pra ky eshte nje fenomen qe i kalon permasat e dhunes burre grua. Perpiquni te kuptoni pse ndodh ky fenomen dhe pastaj te arsyetoni se a eshte i drejte apo jo dhe se si mund te eliminohet ose te pakten te rrallohet.
i nderuar
po te nisim e te flasim per dhunen ne pergjithesi kemi material sa te duash por ketu tema eshte "mjaft dhunes ndaj grave" per kete une dhashe mendimin.
Mgjt mendoj se burrat e shfrytezojne faktinse jane me te forte se femrat dhe i dhunojne ato se ndryshe nuk do kishin guxim ose te pakten do mendoheshin dy here .
Per sa i perket arsyeve qe qojne ne dhune ne familje ( mes qiftit ) me duket se pak a shume i shpjegova
 

VirusiEULEX

Antar Aktiv
po edhe grate disi e teprojne, nganjehere ankohen pa baze...

Pse burrat e tyre s'ua kane blere nje fustan, ato te rikujtojne me dekada, pra pas 10 viteve dikur me vone edhe neve na e ngrehin nervat dhe duhet vepruar qe te te mos na rikujtojne.... Heren e pare provojme me seks pastaj nese kjo nuk ndihmon atehere ushtrojme dhune
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Imagjinata ime, ndoshta shterp, nuk arrine dot te kuptoj se si mjafte njerez kapacitetin burrerise se tyre e masin me sasin e loteve qe i kan shkaktuar nje femre. :gjujpeshk: Madje, po kjo imagjinata ime e trazuar nga kjo utopi njerezore, nuk arrine dot ta kaperdije mendimin se cfare i nevojitet nje burri nje keso lloj burrerie e lagur? :gjujpeshk:Burreri e lagur...he:eek:hh:
 

Kejla

Anëtar Aktiv
po edhe grate disi e teprojne, nganjehere ankohen pa baze...

Pse burrat e tyre s'ua kane blere nje fustan, ato te rikujtojne me dekada, pra pas 10 viteve dikur me vone edhe neve na e ngrehin nervat dhe duhet vepruar qe te te mos na rikujtojne.... Heren e pare provojme me seks pastaj nese kjo nuk ndihmon atehere ushtrojme dhune
hahahahahahahahahaha
po mire po kur e teproni ju meshkujt ps enuk mund tu rrahim ne juve sepse mos thoni qe ndonjhere nuk e meritoni ( sidomos kur ulni femren dhe beni superiorin ne syte e shoqerise tuaj apo familjareve?)
 

prodigious

I perjashtuar
i nderuar
po te nisim e te flasim per dhunen ne pergjithesi kemi material sa te duash por ketu tema eshte "mjaft dhunes ndaj grave" per kete une dhashe mendimin.
Mgjt mendoj se burrat e shfrytezojne faktinse jane me te forte se femrat dhe i dhunojne ato se ndryshe nuk do kishin guxim ose te pakten do mendoheshin dy here .
Per sa i perket arsyeve qe qojne ne dhune ne familje ( mes qiftit ) me duket se pak a shume i shpjegova

Edhe une u mundova ta shpjegoj se dhuna eshte e pergjithshme e jo vetem tek femrat se ju femrat cdo gje e merrni teper personale a thua se vetem femrat keqtrajtohen fizikisht dhe te gjithe te tjeret e zgjiidhhin =roblemin me bisedime dhe konsensus. :p Pastaj persa i perket forces mos harro se keni dhe ju force madje me teper se te mashkullit, mjafton te beni nje denoncim dhe mashkulli nuk do vihet perballe jush por perballe shtetit por sic e kam thene dhe ne nje pergjigje tjeter ketu shume femra edhe pse kane mundesine ta bejne nje denoncim apo te ndahen nga mashkulli sepse po i dhunon ato nuk e bejne nje gje te tille. Kete gjeje ti pse. Dhe mso perdor si justifikim martesen apo femijet se kjo gje qe thaseh ndodh dhe ne raste kur jane vetem te lidhur.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Edhe une u mundova ta shpjegoj se dhuna eshte e pergjithshme e jo vetem tek femrat se ju femrat cdo gje e merrni teper personale a thua se vetem femrat keqtrajtohen fizikisht dhe te gjithe te tjeret e zgjiidhhin =roblemin me bisedime dhe konsensus. :p Pastaj persa i perket forces mos harro se keni dhe ju force madje me teper se te mashkullit, mjafton te beni nje denoncim dhe mashkulli nuk do vihet perballe jush por perballe shtetit por sic e kam thene dhe ne nje pergjigje tjeter ketu shume femra edhe pse kane mundesine ta bejne nje denoncim apo te ndahen nga mashkulli sepse po i dhunon ato nuk e bejne nje gje te tille. Kete gjeje ti pse. Dhe mso perdor si justifikim martesen apo femijet se kjo gje qe thaseh ndodh dhe ne raste kur jane vetem te lidhur.[/QUOTE
o shoku po del jashte teme shko tek teme flitet per dhunen ndaj femres te kjo tema apo e kam gabim une?
Sa per ate denoncimin mos na hap barkun ,nga te qeshurat, sepse iken nga mashkulli qe ke ne shpi e shko tek meshkujt ne polici qe te thone ik moj k....v mos te shohim ketu , mos merr ne qafe burrin .
E vertete per sa i perket faktit se nuk divorcohen femrat po e di pse sepse jane rritur gjithmone me ate idene qe mashkulli mban familjen e femra ruan femijet , kane frike te perballen me jeten dhe per kete eshte mekat sepse sot mund te jetosh fare mire edhe vetem , po nuk u veme edhe shume faj femrave sepse ne shoqerine shqipetare ne femrat , i nderuar , nenvleresohemi shume dhe se dyti femrat jane ato te brishtat.
Per sa i perket pjeses se ndodh edhe kur jane te lidhur , po e vertete ndodh edhe eshte e njejta situate , pak me lehte ndoshta, une mora per baze rastin me te keq nje familje me femije dhe me dhune.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
tani po jap nje rast qe kam degjuar para nje jave ( jo degjuar po ma tha nusja e xhaxhait per kusheriren e saj) Ajo femer yll bote , para 11 vitesh dashurohet me nje djale dhe me shume kembengulje martohet me te , per nje vit i lind vajza dha pas dy vitesh vajza tjeter . ne 2002vetem pas 4 vjetesh martese burri i iken ne itali dhe perfundon ne burg i denuar me 10 vjet per trafik droge dhe prostitucion. Bashkeshortja nderkohe perfundon nje kurs per parukeri e meqenese esht ene nje qytet te vogel ka mjaft pune dhe eshte nje nder me te kerkuarat keshtu edhe leket nuk i mungonin por te gjitha i dorezonte vjehrrit ( i cili nje here kishte marre vesht se kishte rregulluar dy nuse nje fundjave kjo e shkreta i kishte dhene 200 mije leke , 40 mije i kishte mbajtur per vete ai i kishte thene ku jane te tjerat se me duket se ben 120 mije leke te rregullosh nje nuse , kjo ishte detyruar e ja kishte dhene) . Ne 2008 i vellai qe punon me rregullimin e ambjenteve te brendeshme te ndertesave rastesisht ne tirane po rregullonte banjon e nje personi kur i kishte thene nga ishte pronarit te shtepise , ai i kishte thene se kam dhenderrin nga ato ane , kur e kishte pyetur kush ishte zbulon se ishte edhe burri i motres se tij . Megjithe mosbesimin interesohet dhe merr vesh se dhenderri i tij kishte blere shtepi dhe kishte nje femije djale 5 -6 vjec me nje femer tjeter. Kjo bashkeshortja e shkrete n pa ditur asgje , i vellai i tregon dhe i thote qe per qdo gje ne na ke te dy vellezerit me vete. Kur merr ne telefon i shoqi , sepse fliste me vajzat , i thote a eshte e vertete ?Ai pa piken e problemit i thote po dhe se gjithmone ka dashur ate , kjo eshte menduar dhe heren tjeter i ka thene qe me skemi pune bashke une do kerkoj divorcin, ai i thote " ti ik nga te duash po vajzat mos guxo ti marresh , vetem provoje ti marresh dhe do te zhduk ty bashke me vellezerit e tu". Kjo i tregon edhe familjes ( babait dhe nenes ) i ati i thote mos degjo fjalet e botes po rri urte e prit tet shoq ( nderkohe qe i kishte thene i vellai) ndersa e ema i kishte thene ste kam me vajze e ne shtepine tone ti nuk hy . Tani ajo vellezerit nuk mundet ti rrezikoje e vajzat nuk i le dot .
NDOSHTA NUK KA LIDHJE SHUME ME TEMEN SEPSE NUK ESHTE USHTRUAR DHUNE FIZIKE MBI KETE GRUA ( VETEM DHUNE PSIKOLOGJIKE) POR DOJA VETEM TE EVIDENTOJA POZITEN E VESHTIRE TE GRUAS SHQIPETARE ( pozite ne te cilen meshkujt nuk do jene ndoshta kurre ) E CILA NUK KA KU TE MBYTET NE NJE SHTET KU LIGJIN E BEJNE TE FORTET DHE KANUNET E VJETRA
respekte
 

prodigious

I perjashtuar
E dashur Kejla mos shkruaj gjera te tilla qe te kujtojne femrat se nuk gjejne perkrahje ne shtet per dhunimet ndaj tyre. Edhe nese vertete ju thone ashtu policet atehere heren e dyte shkoni me nje kamer ne polici dhe pastaj shikoni se a do ndodhe serish kjo gje. Mos kap rastin e te martuares e me femije ne nje fshat e cila nuk ben dot vetem qe te justifikosh neglizhencen e femrave per tu ndare apo per te denoncuar mashjkullin qe i keqtrajton por duhet tu japesh kurajo qe te mos e pranojne nje situate te tille pasi sic e dime te gjithe ne te shumten e rasteve te keqtrajtimeve pjese e fajit eshte edhe reagimi i femres ndaj keti akti te neveritshem dhe ne disa raste madje edhe pelqehet dicka e tille apo preferohet nje sjellje e tille "mashkullore". Cdo dhunim i femres duhet luftuar me maksimumin e mundshem ne menyre qe ky fenomen te marre fund ose te pakten te minimizohet perndryshe nuk do kete perparime.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
prodigious
ajo nuk eshte ne fshat i dashur eshte ne qytet thashe i vogel por eshte bashki nejse
sa per besimin tek policia une kam punuar 8 muaj me policine , prokurorine , gjykaten dhe avokatet dhe kam pare mjaft mire se si funksionon ky shtet . Kam besim te ligji dhe di te them se une nuk do bie kurre ne nje situate ku te lejoj bashkeshortin tim te beje cfare te doje me mua sepse une di ta kerkoj te drejten time , kam nje karakter te forte , po per ato qe nuk dine dhe tremben , ato le te vuajne??
U bera sikur i urrej meshkujt , nuk eshte aspak e vertete thjesht po flas per aktualitetin . Mgjt te me falesh nese duket sikur po te kundervihem por thjesht po diskutojme.
Respekte
 

prodigious

I perjashtuar
prodigious
ajo nuk eshte ne fshat i dashur eshte ne qytet thashe i vogel por eshte bashki nejse
sa per besimin tek policia une kam punuar 8 muaj me policine , prokurorine , gjykaten dhe avokatet dhe kam pare mjaft mire se si funksionon ky shtet . Kam besim te ligji dhe di te them se une nuk do bie kurre ne nje situate ku te lejoj bashkeshortin tim te beje cfare te doje me mua sepse une di ta kerkoj te drejten time , kam nje karakter te forte , po per ato qe nuk dine dhe tremben , ato le te vuajne??
U bera sikur i urrej meshkujt , nuk eshte aspak e vertete thjesht po flas per aktualitetin . Mgjt te me falesh nese duket sikur po te kundervihem por thjesht po diskutojme.
Respekte

hahaha jo jo nuk po del aspak sikur i urren meshkujt madje po del sikur i urren femrat se po jau fut friken qe te mos denoncojne. LOL
 

Kejla

Anëtar Aktiv
hahaha jo jo nuk po del aspak sikur i urren meshkujt madje po del sikur i urren femrat se po jau fut friken qe te mos denoncojne. LOL

:mah.................
 

El'Mejor

Daja
Kejla se e hape pak ne drejtim tjeter kete teme sa per dhunen as une sjam dakort sa per gabimet qe bejne burrat mos ti kerkojme edhe gabimet e grave se kan edhe ato me thashe po thjesht thuaj nje lidhje eshte ose kur thua qe do personin tjeter je me te per te qene edhe per te bere ate te lumtur keshtu qe kot eshte lidhje nese nuk e ben ose nuk je i lumtur ...
 

xxl

IT Professional
Burreria nuk fitohet ndaj femres me dhune.Nuk eshte e drejte aspak.Ai qe ushtron dhune ndaj femres nuk eshte burre, eshte burracak !!!
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Kejla se e hape pak ne drejtim tjeter kete teme sa per dhunen as une sjam dakort sa per gabimet qe bejne burrat mos ti kerkojme edhe gabimet e grave se kan edhe ato me thashe po thjesht thuaj nje lidhje eshte ose kur thua qe do personin tjeter je me te per te qene edhe per te bere ate te lumtur keshtu qe kot eshte lidhje nese nuk e ben ose nuk je i lumtur ...
1- me falni qe dola jashte temes
2- gabime ka gjithmone ne te dy krahet nuk e mohoj kete por kur gabojne meshkujt femrat nuk mund ti rrahin apo godasin.
3 - e vertete lidhje eshte por duhet te jete ne te dy krahet , jo nje femer e lidhur nga nje mashkull
 

prodigious

I perjashtuar
1- me falni qe dola jashte temes
2- gabime ka gjithmone ne te dy krahet nuk e mohoj kete por kur gabojne meshkujt femrat nuk mund ti rrahin apo godasin.
3 - e vertete lidhje eshte por duhet te jete ne te dy krahet , jo nje femer e lidhur nga nje mashkull

Pse nuk mund ta rrahe nje femer nje mashkull??? kur te ket pi shume sa nuk eshte i zoti te levize e as nuk do mbaje mend gje te nesermen futi i dru te mire. LOL
 

Troyan

Antar Aktiv
Kta tipa qe perdorin dhune ndaj gjinise se bukur :D me te vertete meritojne te quhen injorante.
Zdi se cka mendojn ndoshta disa ndihen krenare se mund te veprojne si te duan me nje femer te pambrojtur, dhe kenaqen deri sa e shohin veten duke sulmuar ate. Kta tipa me te vertete jane per te jetuar me kafshe :( ky eshte mjerim.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Kta tipa qe perdorin dhune ndaj gjinise se bukur :D me te vertete meritojne te quhen injorante.
Zdi se cka mendojn ndoshta disa ndihen krenare se mund te veprojne si te duan me nje femer te pambrojtur, dhe kenaqen deri sa e shohin veten duke sulmuar ate. Kta tipa me te vertete jane per te jetuar me kafshe :( ky eshte mjerim.

ke ofendu dhe kafshet ktu:D

:dong:
 

Troyan

Antar Aktiv
Fatkeqesisht edhe ne ditet e sotme vazhdon te ushtrohet dhune fizike, psikologjike/mendore ndaj femres..gjinise se brishte. Eshte dukuri boterore por ne vendin tone arrin % me te larte. Pse valle?!!

do doja t`jepnit mendimin tuaj per shkaqet qe cojn drejt ktij fenomeni, t`flisnit per raste qe ju keni degjuar..ose ju kane ndodhur (largqoft)..

diskutim te kendshem

Gezohen kur kane kontrollin mbi femren
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Po per dhunen ndaj meshkujve pse nuk flisni? Edhe pse jan me te ralla rastet, egziston dhe kjo lloje dhune se jo tere meshkujt kan forcen fizike = me tere femrat!
 

CannibaL

The Wisher .
sweetzzinna :
Po per dhunen ndaj meshkujve pse nuk flisni? Edhe pse jan me te ralla rastet, egziston dhe kjo lloje dhune se jo tere meshkujt kan forcen fizike = me tere femrat!


Po ku je ma heret me fol breee , Edhe spom dojn edhe qebesa po dojn mem rre kajher femnat ne rrug pom thojn qa pom kqyr , sat poshtra jan :S
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Po per dhunen ndaj meshkujve pse nuk flisni? Edhe pse jan me te ralla rastet, egziston dhe kjo lloje dhune se jo tere meshkujt kan forcen fizike = me tere femrat!
hahahahahah
nuk po flasim per dhunen ndaj meshkujve sepse meshkujt nuk e pranojne kurre he he he
 

CannibaL

The Wisher .
Kejla :
hahahahahah
nuk po flasim per dhunen ndaj meshkujve sepse meshkujt nuk e pranojne kurre he he he


a ban me dit ku jeton ti ?? Ndoshta ne HEN a po ? qe nuk ndegjon probleme qe ndodhin , shembull gruja vret burrin per tradhti ose shum shembuj tjer qe spo me kujtohen , mirpo mos fol veq hajt qashtu , se ju femnat qishtu guti edhe man Fund Nguli e per qata um dhimni qyre niher :D Qishtu qika mir , pa kon e informune per gjitha mos u gut kurr :D
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Kejla :


a ban me dit ku jeton ti ?? Ndoshta ne HEN a po ? qe nuk ndegjon probleme qe ndodhin , shembull gruja vret burrin per tradhti ose shum shembuj tjer qe spo me kujtohen , mirpo mos fol veq hajt qashtu , se ju femnat qishtu guti edhe man Fund Nguli e per qata um dhimni qyre niher :D Qishtu qika mir , pa kon e informune per gjitha mos u gut kurr :D
respekte loqkamani
per te jetuar jetoj ne Sistemin diellor , planetin toke , kontinenti Europe, Ballkan dhe ne Shtetin Shqiperi ( e kuptove ku jetoj )
tjeter cfare desha te thoja ,,, ah po lexoje mire cfare kam thene nese nuk jam shpjeguar po shpjegohem , ne ketu flasim per dhunen ndaj femrave sepse ju meshkujt nuk e pranoni shume lehte qe ka edhe meshkuj qe dhunohen nga grate sepse nuk ju le ajo krenaria qe keni :boss:, ndersa ne femrat flasim me lirshem per problemet qe na prekin. Nuk e kam thene asnjehere qe nuk ekzistojne raste te tilla thjesht jane me te pakta rastet kur burri dhunohet nga Gruaja ( qe te kuptohemi dhune dhe vrasje nuk jane e njejta gje ) :eek:k
 

gorgona

Goc Tironce
Une mendoj se nqs nje burre ngre doren mbi gruan e tij ai e ka humbur burrerine,ai nuk ka llogjike,nuk ka kulture,nuk ka respeket dhe dashuri,mban postin e kryefamiljarit kot,ose me qarte kot e mban ate familje ne kembe.
 

Ketrushe

Pianistia
Titulli: Mjaft dhunes ndaj grave

Per mendimin tim keto meshkuj qe ngrene dore mbi femren jane qenie shum te dobeta,nuk kane fuqine e duhur atje ku duhet dhe tregojne fuqine dhe forcen e tyre mbi femren e cila nuk ka forcen e duhur per ta perballur...
 
Top