Dhuna ndaj gruas...

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Fatkeqsisht esht e vertet qe ne shiptaret gjeja e par qe bejm kur jemi me nerva ose kur gruaja gabon perdorim forcen :(, C'do problem e ka nje zgjidhje dmth me fjale, Duhet menduar dhe e kunderta sikur Gruaja te perdorte dhunen kur burri te gabonte si do tu ndjente, Jemi te gjith te barabart me mirkuptim cdo problem kalohet nese nuk e don me ose nese don dike tjeter nuk ke pse e trajton si nje "skllave" kerko ndarjen.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Turp ti vije kushdo qe e perdor apo e pranon dhunen! Nje njeri i tille s'ka respekt per nenen dhe motren e tij!

p.s. nuk jam nis nga komentet pasi s'lexova asnje por nqs ka ndonje qe e mbeshtet, apo e justifikon turp ti vij dhe atij/asaj ;)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Turp ti vije kushdo qe e perdor apo e pranon dhunen! Nje njeri i tille s'ka respekt per nenen dhe motren e tij!

p.s. nuk jam nis nga komentet pasi s'lexova asnje por nqs ka ndonje qe e mbeshtet, apo e justifikon turp ti vij dhe atij/asaj ;)


me mire mos te lexosh

jeni vertet te neveritshem!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Gjithe kjo dhune..sipas meje edhe ju meshkuj keni qejfe te rriheni pak lol

Mire qe sme keni mua per grua se ua pres ne mes te nates e pastaj te ngriheni pa flamur ne mengjes.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Gjithe kjo dhune..sipas meje edhe ju meshkuj keni qejfe te rriheni pak lol

Mire qe sme keni mua per grua se ua pres ne mes te nates e pastaj te ngriheni pa flamur ne mengjes.

Po te kisha ty grua , do te rrifsha gjdo dite :D :p
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Po mire po ato femra qe duan te rrihen gjate aktit S****** apo ato nuk quhen...
Ato jane femra te liga :p
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

"Dhuna" jo gjithmone nenkupton "dajak". Pastaj shijet dhe preferencat e njerezve jane te ndryshme, derisa te shijon s'eshte dhune lol
 

Endrra

VIP
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Po mire po ato femra qe duan te rrihen gjate aktit S****** apo ato nuk quhen...
Ato jane femra te liga :p
Oiiiiii i ziu ti c'te ka rene per hise.... Per te te qa hallin je , te deryrojn me zor ty te ushtrosh dhune e?

Sa per temen: burrerija keshtu tregohet, rrih femije e gra pfff
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Hajde se ngeli te shesim trimeri ne virtualitet se ke shpia yyyy qyqe :hmm::chh:chh:chh
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Femijet,femrat dhe mosha e thyer nuk duhet çuar as ndermend ti prekim me dore,ska gje qe e justifikon dhunen as gabimi,as tradhetia as asgje!
Divorcohu po nuk pat me asgje midis 1 çifti,apo knej me djeg knej me dhemb?!
Hiqni dore nga mentaliteti i dhunes se nuk e keni rrugen e gjate,o burg ose do perfundoni me ndonje thike ne fyt nese ja keni ber jeten malore.
Ne Shqiperi çdo dite ka dhune ndaj femres e askush nuk e ngren zerin aq fuqishem sa ti trembi kto burracake,nuk duhet te toleroni asgje as nje te alkolizuar as nje te droguar ose do beheni skllave deri sa te arrini ekstremin. Femijet do din te gjykojn kush ka qen nga e drejta kur te rriten. PARA NENAT,FEMRAT!
 

xhebraili

Xhebrail Is Back
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Knej prej Kosove pleqte e kan nje thenje gruan ne mengjes rrihe se deri ne mbremje sigurt e bon veten mu rreh dy tre here
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Knej prej Kosove pleqte e kan nje thenje gruan ne mengjes rrihe se deri ne mbremje sigurt e bon veten mu rreh dy tre here


Po per meshkujt si thone??
 
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Jam dakord,stop dhunes,por jo stop kot me kot,kush meriton drru duhet...:sherr:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Jam dakord,stop dhunes,por jo stop kot me kot,kush meriton drru duhet...:sherr:

si meritohet druri more djalllllllllllllllll i zgjuar eeeeeeeeeeeee :nerv:

i pari ti do dajak psh :nxef::cekic::druprapanice::druprapanice::druprapanice::druprapanice::druprapanice:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Gjyshi im ndjese paste me thoshte "

Bir gruan rrihe ne mengjes edhe mos i trego hiq pse se deri ne mbremje 100% e bene veten per dajak"
 
Titulli: Dhuna ndaj gruas...si meritohet druri more djalllllllllllllllll i zgjuar eeeeeeeeeeeee :nerv:

i pari ti do dajak psh :nxef::cekic::druprapanice::druprapanice::druprapanice::druprapanice::druprapanice:

Une mendoj qe keto Labet duhen rrahur 6 here ne dite lol
 

Love

βeℓℓe â๓e
Dhuna s’njeh kufij: Babë e bir rrahin nënën dhe i presin flokët

Dhuna ndaj gruas nga bashkëshorti nuk është rast i rrallë në realitetin shqiptar. As ai të birit ndaj nënës apo babait. Por dhuna në familje nuk njeh kufij në ngjarjen e mëposhtme, ku babë e bir bëhen bashkë për të dhunuar nënën dhe bashkëshorten.

violence11.jpg


Kështu i ka ndodhur një 39-vjeçareje në Durrës, në zonën e ish-Kënetës, pasi gruaja ishte kthyer nga puna më vonë se zakonisht. Historia ka nisur me një debat për shkak të vonesës, por situata ka degjeneruar në dhunë barbare me mjete të forta, ku bashkëshorti 45 vjeç Gj.
Arapi dhe djali 17-vjeçar P. Arapi, nuk janë mjaftuar me dhunën e ushtruar por i kanë prerë asaj edhe flokët. E dhunuara është transportuar në spitalin rajonal të Durrësit, ndërkohë që policia ka vënë në pranga babë e bir.
Ata do të përballen me drejtësinë për veprën penale të dhunës në familje, ndërsa është plotësuar padia edhe për lëshimin e urdhrit të mënjëhershëm të mbrojtjes për gruan nga ana e policisë.

Gjatë 24 orëve të fundit policia e Durrësit ka hartuar edhe tre kërkesa të tjera për vënien nën mbrojtje të grave dhe vajzave të dhunuara.
Respublica
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

dhuna ne familje
ka egzsituar rendom ne shoqerine shqiptare

kohet e fundit sikur njerezit kane nis te kuptojne qe gezojne mbrojten nese denoncojne kete dhune dhe si rrjedhoje jane rrit nr i denoncimeve dhe arrestimet.

tju them edhe kete tjetren , me keto denoncimet kane nis edhe te abuzojne...p.sh nese dua te shkoj me dashnorin une skam nevoje te shkoj e te denoncoj burrin ne polici qe te rregulloj ftyren une ne publik , te me miratohet edhe nga shoqeria tradhetia ime .............pfffff ka edhe keshtu
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

njerezit pa mend e bejn dicka te tille
pse jom cmend un mu martu e me duru birin e botes me mrraf kot mkot
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Eshte nje shprehje ,

Femra eshte si veza , sa me shume ta rrahesh aq me e mire bohet! Ndoshta kjo e justifikon gjith ket dhune ;P
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Redaktimi i fundit:

ricky_ch

******
Pe: Dhuna ndaj gruas...

Mendoj se kjo temë është temë koti, nëse flitet
vetëm "jo bon me rrah gruajën, e jo s'bon".
Ne nuk dijmë as 1 % të të vërtetave, kështu
që vetëm paragjykojmë.
 

sensuu

sweet
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

une kam degjuar per gra qe ju pelqen te goditen....pasi kjo gje i eksiton tej mase :p
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Dhuna nuk arsyetohet, është budallallëk dhe nuk është burrë ai që ngre dorë ndaj gruas. Burrërinë, meshkujt mund të e tregojnë ndaj meshkujve të tjerë dhe në raste të tjera, por jo ndaj një femre , qenie kjo e butë, e urt, e e pafajshme( e teprova pak :p ) . Por, gjithsesi jam kundër.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Dhuna ska justifikim,pervec atij qe e kryen,e justifikon veten...Por me e keqja eshte se ndodh nje "burre" te godas gruan vetem per qejf,ose se mendon se ashtu tregohet burreria....Ai cdo gje eshte,vec burre jo....Kur ajo grua goditet disahere, dhe ai burre krijon shpreshi ather duhet te merren masa...Ne mundemi ti zgjedhin gjithe problemet e botes,por problemi eshte qe ne nuk i kemi,ata qe i kane,disaher skan shume zgjidhje...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Tani nuk du te arsytoj asnjeren gjinin e sidomos ate mashkullore .,, se ka burra po ka dhe burreca se njohin vetem gjuhen e dhunes.Por te jemi cdo her realist,,,, se ka dhe femra se nuk kuptojn gjuhen tjeter perveq te dhunes.(me keq ardhje e them ket te vertet.)
 
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Sa do te kete injoranta do te ekzistoj dhuna si mjet komunikimi ! Vetem edhe une theme se , injorante jane edhe ato femra me te cilat nuk bene pune fjala , e prej te cilave kemi me bollek ne shoqerit tona !
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Dhuna ndaj gruas...

Kjo tema do kishte me kuptim nese do quhej dhuna ne familje. Nuk dhunohen vetem grate por dhe femijet dhe burrat.

Ndoshta ne Shqiperi eshte me i perhapur fenomeni i dhunes kunder grave por statistikat flasin ndryshe.
 
Top