Dhuna ndaj gruas...

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Njerezit e dobet e shohin dhunen si mjet per te bindur bashkejetuesin/en.Nese dikush perdor dhune,qofte verbale,fizike,psikologjike,eshte beteje e humbur te vazhdosh jetesen me te.Ska per ta kuptuar asnjehere qe dhuna lendon,vret dhe vdes cdo ndjenje ndaj atij qe e perdore.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
E sheh qerrata,pse largohem une nga ty?Se @Amara_La_Negra e mbaje ne lokal,mu do te me nxjerresh shpirtit duke vadit e prashit e ca bostanat ne arre:p.Sa bote e padrejte:p:D
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
E sheh qerrata,pse largohem une nga ty?Se @Amara_La_Negra e mbaje ne lokal,mu do te me nxjerresh shpirtit duke vadit e prashit e ca bostanat ne arre:p.Sa bote e padrejte:p:D
Edhe un vadisja e prashisja po jo aq gjona tr medhoja noi kokerr arre lajthie varet sa kubiksh ishin klientet e lokalit hahahaHhahahahaHahahahahhahaha
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Pse ju dukemi te dhunuara ne ju mo.Na ka dhunu zoti kur na hapi syt hahahahahahahahaahhhahahahah.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Dhuna ska justifikim , ndodh sepse mungon llogjika e si pasoje kalon cdo gje tek forca!
 

scorpions_

Antarë i Respektuar
deri diku jam dakord me parashkrusen...kohet e fundit ky fenomen eshte shtuar shume ose e thene me sakte, femrat kane filluar ti denoncojne keto raste dhe nga ana tjeter ligji eshte ashpersuar per dhunen ne familje....
Gjiths x nje moment mbase personi e humbet arsyen dhe ne gjaknxehtesi e siper e rreshqet ndonje shuplak 🤣🤣

Ps.meqe ra fjala keto dite ndryshoi prap neni 130/a i K.Penal 🙈
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
deri diku jam dakord me parashkrusen...kohet e fundit ky fenomen eshte shtuar shume ose e thene me sakte, femrat kane filluar ti denoncojne keto raste dhe nga ana tjeter ligji eshte ashpersuar per dhunen ne familje....
Gjiths x nje moment mbase personi e humbet arsyen dhe ne gjaknxehtesi e siper e rreshqet ndonje shuplak 🤣🤣

Ps.meqe ra fjala keto dite ndryshoi prap neni 130/a i K.Penal 🙈
Parafolsja po fliste per dhunen kur i bejne per spital , jo kur jane tu loz kush je ti e kush jam une :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jazek kush ve dore mbi femren!
Pa i prekur me dore dhe jane si te goditura, lere pastaj ti godasesh!
🥰🥰🥰
Na kane goditur kur nxorem ne drite djemurine qe na quajne te goditur

Ytttt lool lool
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Jazek kush ve dore mbi femren!
Pa i prekur me dore dhe jane si te goditura, lere pastaj ti godasesh!
🥰🥰🥰
Dihet që femra konsiderohet si gjysem nga e menduara e një mashkulli, sepse është krijuar prej brrinjes se burrit , pra ne menyre të nënkuptueshme, janë të shtrembra! Dëshira ose tentativa për t’i drejtuar shpejt ato, i thyen, i tërheq në vetvete dhe mbeten ashtu, të shtrembra. Ndërkaq, edhe heqja dorë prej edukimit të tyre për shkak të vështirësisë që paraqet kjo punë, shkakton që ato të mbeten ashtu siç janë.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Dihet që femra konsiderohet si gjysem nga e menduara e një mashkulli, sepse është krijuar prej brrinjes se burrit , pra ne menyre të nënkuptueshme, janë të shtrembra! Dëshira ose tentativa për t’i drejtuar shpejt ato, i thyen, i tërheq në vetvete dhe mbeten ashtu, të shtrembra. Ndërkaq, edhe heqja dorë prej edukimit të tyre për shkak të vështirësisë që paraqet kjo punë, shkakton që ato të mbeten ashtu siç janë.
Ja se shikon ti, skemi pune tjeter ne te edukojme e femrat.🤣
 
Top