Dhurata që i pëlqen më shumë një gruaje është respekti i burrit

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ajo që një grua kërkon në një marrëdhënie është respekti, besnikëria dhe reciprociteti. Është shumë e zakonshme të shohësh burra që shpenzojnë pasuri në bizhuteri, veshje, parfume dhe të mira të tjera materiale për t’u përpjekur t’i kënaqin bashkëshortët e tyre. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka asnjë vlerë reale nëse harrojnë t’i prezantojnë me atë që ka vërtet rëndësi: respektin.

Come-uscire-dalla-friendzone.jpg
Come-uscire-dalla-friendzone.jpg


Sipas një thënie të njohur, gratë fitohen nga xhepi, dhe nëse një burrë dëshiron të ketë vërtet një partnere, ai nuk duhet të kursejë. Kjo ide, e transmetuar nga brezi në brez, ka lënë jashtë diçka shumë më të rëndësishme: mallrat që paratë nuk mund t’i blejnë.


Sigurisht, çdo grua pëlqen të jetë e talentuar, i pëlqen të dijë që personi pranë saj kujdeset ta kënaqë, por në fund të fundit është shumë më mirë për të që të jetë me dikë që nuk ka shumë pasuri, por që di se si t’i vlerësojë ato, sesa me një njeri të pasur që beson se dhuratat e shtrenjta mund të zënë vendin e dashurisë dhe shoqërisë në marrëdhënie.

Gratë janë njerëz të pavarur, ato nuk krijojnë një marrëdhënie për të fituar. Ajo që ato vërtetë kërkojnë është respekti, besnikëria dhe reciprociteti. Bëni një ndryshim në këtë botë të burrave të ftohtë, nëse është akoma e mundur që të gjesh një person që di të lidhet me mençurinë dhe reciprocitetin. Mbillni farën e një marrëdhënieje plot jetë dhe lumturi për veten tuaj. Respektojeni gruan tuaj dhe do të fitoni përgjithmonë admirimin e saj. Dhuratat janë bekime të përkohshme, por respekti është një relike e pavdekshme.

//revistapsikologj
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Staf në FV.AL
Temë e bukr.
Më se e vërtetë. Shumë thënie jan krijuar për gratë dhe çfar duan ato, por atë që do e veçoja në lidhje me temën është kjo: (ndjesë që nuk e përktheva në shqip)


Whatever you give a woman, she will make greater. If you give her sperm, she'll give you a baby.. If you give her a house, she'll give you a home. If you give her groceries, she'll give you a meal. If you give her a smile, she'll give you her heart. She multiplies and enlarges what is given to her. So, if you give her any crap, be ready to receive a ton of shit!
Erick S. Gray
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Edhe nese ia thua nje fjale, ti shumefishon ne 10-te :p

Bazuar tek "Whatever you give a woman, she will make greater" :p :lol:
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Staf në FV.AL
E pra. Shumë e thjeshtë. Më pak fjalë, më shumë vepra (mundësisht të mira) se ju dhjetëfishohen. 😂🤗
 
Temë e bukr.
Më se e vërtetë. Shumë thënie jan krijuar për gratë dhe çfar duan ato, por atë që do e veçoja në lidhje me temën është kjo: (ndjesë që nuk e përktheva në shqip)Erick S. Gray
Rash perseri ne dashuri me duket 😍
 
E kam thene... dhe do vazhdoj ta perseris,
Sjan dhuratat ato qe te bejn te ndjesh fluturat ne stomak.
Sjan dhuratat ato qe zevendesojne ngrohtesine e nje preke, nje perqafimi, nje ledhatimi...
Ka xheste ( pa lek ) qe vlejn shum por shum por shum me teper.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Cfare i don bizhuterit,kur shpesh here sapo ja jep,i kthen shpinen e iken tek e dashura. eh...
Koha e lire qe ka ai nga puna zeme shembull,dhe ta kushton ty,gjerat e vogela.kafja ne megjes,apo gjate oreve te punes,kur ka nje pauz,qe vrapon te gjeje ty per ta pi nje kafe bashke,keto jane ato qe bejne ndryshimin qe ai ju don me shpirt, e ju ka mbi cdo gje. :))
 
Top