Dicka rreth numrit 3

iLirjam

Antar i fv.al
Po te marim shembull te gjith Sistemin Ku ne jetojme,,Numri 3 do te rezultoj si dicka qe fsheh shum mistere pas tij,,

Duke filluar qe nga Madhesia e Djellit,,ne krahasim me Token qe edhe ne kte rast,,, i bje te jet planeti i 3-t

Djelli esht 333,000 her me i madh se toka,, pra kemi prap 3 tresha,,3 shifra,,dhe 3 element 0

ne ndodhemi ne planetin e tret,,dhe nese e mbasim "kohen" nga ky planet,,esht e njejt sikur te ishim ne nje Ore muri dhe ne te ishim ne akrepin e sekontave,,nderkoh qe nga kjo pikpamje akrepi i minutave do te ishte saturni,sipas ksaj matematike ,,, ktu gjithshka e me tutjeshme duhet te zhumzohet me 3,,sepse kte rrug e percakton edhe vet boshti matematik,,,kemi 3 tresha qe perbejn numrin 9,, dhe ne matematik vetem 9 numra jan!!

prandaj per te qen mbrenda ksaj llogjike them se planeti i 9t,,do te ishte akrepi i oreve,,

dhe akrepi i fundit brenda kti sistemi,,kjo mbetet pjesa llogjike e funksionimit te tij,
,,000,,
:djelli:+3=,,,1,,,2,,,3,,+3=,,,,,4,,,,,5,,,,,6,,+3=,,,7,,,,,,8,,,,9,

ky esht boshti i matematikes,,dhe mynyra se si shtrihen numrat,,un se besoj se do te egzistonte llogjika,,nese Sistemi Djellor do te funksiononte jasht llogjikes!!

pastaj kemi ajrin ujn dhe token,,edhe kto jan 3,, c´do her duke hecur mbi boshtin,,
 

ida angel

:)
V.I.P
Pe: dicka rreth numrit 3

E çuditshme .....i bie qe nr 3 te jete nr fati ........perderisa eshte si formule e universit ....
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Pe: Dicka rreth numrit 3

Kur e kam then une,asnje sbesonte!
tani e kane marre te gjithe si numer fati edhe pse skan asnje lidhje me te
gjiths edhe dantja e ka thurrur bukur ne vepren e tij 'Komedia Hyjnore'
Ku 3 del gjithmone nr fati
ka 3 kantike me nga 33 kenge edhe nje kenge permbyllese per ti bere 100
ferri purgatori parajsa.kur te kem me shume kohe do sjell edhe disa gjera me shume per te :)
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Dicka rreth numrit 3

Po mua qe sme pelqen numri tre me pelqen me shum numri shtat :D edhe pse kam 3 7-ta ne ditlindjen vitn dhe muajin time :)
 
Top