Diferenca midis "Te Dua" dhe "Te dashuroj"?!

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Opo nese i kam thene te dua ika brenda te gjitha.te dashuroj te ndjej ta du shpirtin.ta du zemren .te gjitha perfshihen te ajo fjale nese e them
 

Marla

Quo Vadis!
Te dua shume mund ti thuash dhe nje miku mike te afermi kurse te dashuroj vetem te dashurit te dashures

Problemi eshte qe te dashuroj fjale e gjate shume, zakonisht kam pas perdor te dua shume te kam zemer te kam jete te kam xhan dhe pirdhu ne fund
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Te dua i them motres, shokut, shoqes, mamit, babit, komshies, shitses tek furra e bukes, atij robit qe me deliver pizza etj etj. :p
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Te dua shume mund ti thuash dhe nje miku mike te afermi kurse te dashuroj vetem te dashurit te dashures

Problemi eshte qe te dashuroj fjale e gjate shume, zakonisht kam pas perdor te dua shume te kam zemer te kam jete te kam xhan dhe pirdhu ne fund
Dhe ktu fillon sherri bam e bum .??
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Se si me duket ajo te dashuroj.se them dot. Une nese do e shprehja ate te dua .do ja thoja Ta du shpirtin . Me ket kam thene cdo gje
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Njera ka fjalen “dua” tjetra “dashuroj”.

“Te” e kane njelloj.
 
  • Haha
Reactions: NGU

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
jo keshtu po ashtu. njesoj jane thjesht ne te folur i veme theksin dashuroj per ta treguar qe eshte ndjenje e forte.
ama dashuroj perdoret dhe pertej ciftit mendoj. Une e dashuroj fotografine, poezine, mendjen e zgjuar, etj.
ca te keqe ka ktu me e perdor? hic. :D
 
Top