Disa gjera qe nuk i dini per mua

Bebw

Antarë i Respektuar
Kam dy gunga ne balle, jam i cik i shemtuar ne fytyre por kam shpirtin e bukur.

Sa keq qe te gjithe me shohin fytyren dhe jo shpirtin?
Kështu është kur bredh pas shalgjatave ,shalshkurtërat e varfëra mes e posht arrijn të shohin ,depërtojn në brendësi të shpirtit direkt ?,aty vu vu vuj ?
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Psh kur me ze pija ska njeri te me ndaloj te qeshuren .dhe puth e perqafoj te gjithe fisin
Hahah kot nuk them unë sa ngjajmë ?
Edhe mua mamita fiks kështu më zë me pija ,filloj qesh dhe përqaputh robt me radhë ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Ku kam lene gje pa tregu une ktu per veten! ??
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
kur fle gjum e vendos koken ne jastek..se kush ma merr naten nuk e di,vetem se e shoh ne dysheme?
 
Redaktimi i fundit:
Kam shum durim, vetem se kur mbaron i shkreti nuk shof me asnje me erresohen syt , e godas sa kam fuqi !

Ndihmoj shum!
JAM teper e dhimbsur!
Jam dhe stronza kur shoh qe duhet!!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me pelqen aq shume kontakti me natyren,saqe krejt mire dhe njerez qe njoh,mund t'me kalojne para syve dhe as qe i ve re.:))
Mundem ta kap shpirtrisht cdo aktine te diellit tek thyhet mbi kaltersine e detit blu,dhe te humbem bashke me te ne notin e jetes se universit.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Me pelqen aq shume kontakti me natyren,saqe krejt mire dhe njerez qe njoh,mund t'me kalojne para syve dhe as qe i ve re.:))
Mundem ta kap shpirtrisht cdo aktine te diellit tek thyhet mbi kaltersine e detit blu,dhe te humbem bashke me te ne notin e jetes se universit.
Ma ban nji gjiro ne natyre ?
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Disa gjera...
- mbaj gjithmone distance nga miqesia, koleget e cdo njeri qe nuk eshte familje.
- kam dy nr telefoni, nr e dyte e kane shume pak njerez dhe ne memorie ai nr ka te rregjistruar vetem 10 numra .. kur bie ai numer ose me mbush me gezim ose eshte nje problem.
- jam maniake e renditjes, edhe nga zyra nuk dal nese tryeza nuk eshte sic dua une te jete.
- per fat te keq jam shume detajiste, kur shoh nje foto perpara se te shikoj ku eshte fokalizuar autori syri im vete ne sfond ne prapaskene.
- mendoj se jam analitike, pak e bezdisshme per mos te thene e merziteshme.
-ju sdo ta besoni por jam shume solare si tip me pelqene te degjoj por kur flas e kur tregoj dicka dikujt me siguri ka marre besimin tim.
-nuk jam e fiksuar me teknollogjine pervecse pc i punes qe ka te dhena sensibel, telefonet,pc im nuk kane patur password kurre.. freee.. asgje per te fshehur e nese humbet nje pune me pak per gjetsin.
-jam shpirt i lire, kam filozofi jete jeto e ler te jetojne, mos bej cfare sdo te te bejne.. mundohem mos te gjykoj asnjeri (pervecse komunistet me keta te fundit deshtoj gjithmone;i paragjykoj)
-kam patur fatin e keq te lind e presekutuar e gjykuar nga jashta POR brenda mureve te shtepise kam patur boten.
- besimi im spranon idhuj, por idhull kam tim ate qe me ka trajtuar si shok gjithmone dhe me ka dhene besimin qe kur isha femije...( do ju duket cudi por funksionon, vetem per mos te zhgenjyer apo tradhetuar besimin e tim eti sdo beja kurre dicka qe ate se ben krenar)
- me pelqen te lexoj
-kam frekuenuar cdo besim deri ne budizem per njohuri dhe vetevendosje ngaqe une ne familje kam katolik dhe ortodoks...
-jam hitlere ne pune... e them pa mburrje por jam me te vertet shume dhene pas punes sime.
-i dua jashte mase femijet, eshte e vetmja gje qe sdo realizoj kurre ne jete (ne fakt eshte esenca e egzistences sone )
-nuk bej asgje per levdata, perkundrazi preferoj te mos dihet, dua te jete ne heshtje ,ne hije.
- me pelqen te udhetoj e kam udhetuar jasht mase shume.
-ndihem me shume fat,ndihem e mrekulluar dhe e bekuar nga zoti ndaj sdo resht kurr se falenderuari per gjithcka qe me ka dhene.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Disa gjera...
- mbaj gjithmone distance nga miqesia, koleget e cdo njeri qe nuk eshte familje.
- kam dy nr telefoni, nr e dyte e kane shume pak njerez dhe ne memorie ai nr ka te rregjistruar vetem 10 numra .. kur bie ai numer ose me mbush me gezim ose eshte nje problem.
- jam maniake e renditjes, edhe nga zyra nuk dal nese tryeza nuk eshte sic dua une te jete.
- per fat te keq jam shume detajiste, kur shoh nje foto perpara se te shikoj ku eshte fokalizuar autori syri im vete ne sfond ne prapaskene.
- mendoj se jam analitike, pak e bezdisshme per mos te thene e merziteshme.
-ju sdo ta besoni por jam shume solare si tip me pelqene te degjoj por kur flas e kur tregoj dicka dikujt me siguri ka marre besimin tim.
-nuk jam e fiksuar me teknollogjine pervecse pc i punes qe ka te dhena sensibel, telefonet,pc im nuk kane patur password kurre.. freee.. asgje per te fshehur e nese humbet nje pune me pak per gjetsin.
-jam shpirt i lire, kam filozofi jete jeto e ler te jetojne, mos bej cfare sdo te te bejne.. mundohem mos te gjykoj asnjeri (pervecse komunistet me keta te fundit deshtoj gjithmone;i paragjykoj)
-kam patur fatin e keq te lind e presekutuar e gjykuar nga jashta POR brenda mureve te shtepise kam patur boten.
- besimi im spranon idhuj, por idhull kam tim ate qe me ka trajtuar si shok gjithmone dhe me ka dhene besimin qe kur isha femije...( do ju duket cudi por funksionon, vetem per mos te zhgenjyer apo tradhetuar besimin e tim eti sdo beja kurre dicka qe ate se ben krenar)
- me pelqen te lexoj
-kam frekuenuar cdo besim deri ne budizem per njohuri dhe vetevendosje ngaqe une ne familje kam katolik dhe ortodoks...
-jam hitlere ne pune... e them pa mburrje por jam me te vertet shume dhene pas punes sime.
-i dua jashte mase femijet, eshte e vetmja gje qe sdo realizoj kurre ne jete (ne fakt eshte esenca e egzistences sone )
-nuk bej asgje per levdata, perkundrazi preferoj te mos dihet, dua te jete ne heshtje ,ne hije.
- me pelqen te udhetoj e kam udhetuar jasht mase shume.
-ndihem me shume fat,ndihem e mrekulluar dhe e bekuar nga zoti ndaj sdo resht kurr se falenderuari per gjithcka qe me ka dhene.
Pranej sme kthen kurr pergjigje ne kohe ne whastsap ?
 
Top