Disa gjera qe nuk i dini per mua

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kjo pika e parafundit x floket perle ?????????
Ps: ti me pozitivitetin dhe miresine qe fal ketu vlen me shume sesa universitetet.
Qesh ti, qesh, por realisht djathtas i ktheja ????
Pozitiviteti im nuk eshte asgje me ngrohtesine qe percjell ti ne çdo postim ??
 

DeliriumMind

Speak the truth, even if your voice shakes 🦁☀️
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
Tani ja vlen akoma me teper forumi ??

Kur po lexoja ato qe kishe shkruajtur mendova me veten time se sa origjinale je ??
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
me mire mos te tregoj se kam frike qe me perjashtoni edhe nga forumi pastaj..
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
Beso me shum po te njoh tash ty se sa qe i njoh plot ne jeten reale. Bravo per ket shkrim, paq jeten e lumtur gjithemon, jet pa probleme askush nuk ka pas deri me sot.
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
Ti je unike ne menyren tende dhe kjo gje me ben te te kafshoj faqet dhe te te kem xhan x ate qe je dhe fal ketu ????????
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
tani e lexova .. skam fjale..qenke celik
 

Hera

Banned
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.

Amoooo ❤ e din qe nuk flas shume ...por ndjenjat e mia per ty I din rrealisht ....ke qene ...je....dhe do jesh.....per mua amooo e embel ???
 

Desa

Felix - Culpa
Çfar mund mos të dini tjetër?

- kam praktikuar injeksion intramuskular në çunin tim të moshës 9 muajshe

- i vetmi vend pune që kurrë nuk do aplikoja është Pediatria (kirurgjike), kam dobësi fëmijët

- do studioja për seksologe po të më jepej mundësia

- dy ëndërrat më të mëdhaja që kurrë nuk u realizuan: burrë nga Shqipëria dhe studimi Jura (qoftë edhe mjekësore)

- arritja ime më e lartë është Nijūshiho Kata

- po të isha martuar me milioner do isha mama e 10 fëmijëve
 

Desa

Felix - Culpa
Perveç te tjerave, ketu paskemi nje emerues te perbashket ?❤️
Familja e madhe, mbeti edhe per mua enderr.
Unë nuk pata mundësi të adoptoj, ndaj

- kam ‘fëmijë’ që përmbaj nga larg

Po të meret si kompenzim dhe pse nuk ëashtë e njëjta. ?❤️
 

Marla

Antarë i Respektuar
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.

vetem me ket piken 11 e ke lli pak <3
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
1. Deshira ime me e madhe ka qen te adoptoja me shum se te behesha nene. Kjo deshire eshte antike... kam qen shum e vogel kur e vendosa pasi degjova 2 te rritur duke diskutuar rreth argomentit dhe diskriminimet me ben te ndihesha shum keq. Ckisha une me shum se ai femija i adoptuar qe gjykohej per ket fakt?!

2. Kam pranuar te operohem ne tru ne 2004 dhe pse mundesit qe te ngelja e paralizuar ishin shume. Hyra ne sallen e operimit duke qeshur dhe u tallur me anestezistin dhe dola me deshiren per te vdekur... pas nje muaji u ktheva ne shkolle duke thene se kisha qen me pushime ne shqiperi dhe dhash provat e shkolles te mesme (shkelqyeshem!)

3. Motivi im i (ish) ateizmit ka qen 1.vdekja e luaneshes time dhe 2.nje epizod dhune fizike dhe verbale pikerisht ne nje strukture klerikale qe kurr skam denoncuar. Ishte viti i pare ne itali 2000 (viti i Giubileo)

4. Kur dikush me ofendon(live) kam tendence ta marr per sfid dhe e pranoj... biles i kerkoj te me shaj me rend se sme plas fare.

5. Kam vuajtur si nga anoreksia si nga bulimia dhe akoma kam crregullime per sa i perket ushqimit. Le emozioni passano dallo stomaco.

6. Kushdo me ka njohur pertej virtualitetit, me ka thene qe live jam 1000 mij here me e embel dhe komplet ndryshe. Pertej faktit qe jam e heshtur... dhe mendohem 3miliard here para se te hap goj. Ringrazia il signore nese me pas te marr ne telefon me ju pergjigj pyetjes qe me bere ore me para ??????

7. Me pelqen te shpenzoj per njerzit qe dua... me mire rri pa gjo per vete.

8. Jetoj me ndjenje... nje cast mund te jem ? dhe tjetrin ❄ sepse ndihem e lenduar nga dicka qe KURRE sdo te them. Do filloj te behem e keqe, arrogante, do ngrej zerin, do bohem e padrejte dhe do bohem akoma me keq sepse brenda meje jam e zemëruar me TY dhe me VETEN qe lejova te me hyje ne zemer.

9. Jam e sinqert deri ne momentin qe mendoj se dhe ti je i till. Me pas sdi cfare bej...

10. E dua vetmine. E dua qetesine sepse kam nevoj per energji te paster dhe pozitive per te perballuar jeten ne menyren sic un e ndjej. Kam momente te jetes time qe izolohem nga njerzit pa i dhene te kuptuar cfare po bluaj nga brenda.

11. Kam praktikuar magji te zez. Me ndodh te 'tjetersohem' dhe ne ate rast ndihem e plotfuqishme dhe ne kontakt me cfare do lloj gjeje me rrethon. Nese jam rruges, kerkoj rruget pa drit sepse skam nevoj per te...
Ne rast te kundert, filloj te ndjej frik dhe nga hija ime.

12. Kam shoqeri multietnike dhe te shumllojshe... kam pas gjithmon nje ndjesi qe me thonte "ai/ajo" dhe shkoja i flisja e para. Me terheqin njerzit qe rrin ne nje cep ose ne boten e tyre dhe qe nuk i adaptohen realitetit... qe nuk deformohen sepse kshu kerkon jeta! Njerez me forma te bukura, me shikime plot kujtime dhe emocione intensive.
Kur dikush me thot "ai eshte njeri i lig. MOS", un shkoj dhe i ulem prane sepse dua te mesoj nga eksperiencat e tij. Dua te mesoj te shoh boten nga te gjitha kendveshtrimet... per mua ska te mire dhe te lig, ka njerez.

13. Kam studjuar per informatik. Notat super sepse doja te fitoja bursat e studimit ( kam dal 2 here ne gazet me foto) por isha pak si rebele... spo hy ne detaje.

14. Profesoret me te urryer nga studentet, ishin ato qe me donin sikur me mpas femijen e tyre. Sdi ta shpjegoj raportin me to...
Ishin te rrept por te drejtperdrejt dhe per mu fjala tyre ishte ligj.

15. Ne vit te 3 te gjimnazit ka plas sherr te grupi i profesorve rreth notes time dishiplinare.
Te gjith kishin te drejt sepse skam qen e njejta, por me te gjith ne baz te cfare me tranzmetonin.
Njera u largua nga puna sepse u hakmarra per menyren si me diskriminoi para klases.

16. Kam veshtirsi te shfaq gjith aspektet e karakterit tim ne realitet sepse njerzit mund te trremben ose mund te me lendojne... kshu qe ndertoj mure mbi mure mbi mure mbi mure mbi mure...
Egziston ama nje person qe me ka njohur te pafuqishme, me ka pare duke humbur kontrollin, me ka pare euforike, me ka ndjere sic ndjej un, qe ka perplasur kembet per tme qendruar prane dhe kur e shtyja... dhe qe njehere me ka van ne gjum sepse kam me shum se nje vit qe naten nuk flej me.
O zot ti je nje shpirt kac i luluzuar ne dimensionet e ti.
Adeee mos ndrysho kurre,per askend dhe per asnje.
Tipat si ti i duhen kesaj bote te ndyre.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Çfar mund mos të dini tjetër?

- kam praktikuar injeksion intramuskular në çunin tim të moshës 9 muajshe

- i vetmi vend pune që kurrë nuk do aplikoja është Pediatria (kirurgjike), kam dobësi fëmijët

- do studioja për seksologe po të më jepej mundësia

- dy ëndërrat më të mëdhaja që kurrë nuk u realizuan: burrë nga Shqipëria dhe studimi Jura (qoftë edhe mjekësore)

- arritja ime më e lartë është Nijūshiho Kata

- po të isha martuar me milioner do isha mama e 10 fëmijëve
Ket burr nga Shqiperia, te ka mbet ende merak, qe ta dij te shperngulem ne Shqiperi, apo duhet te jet i lindur aty :D
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Per mua nuk dini shume gjera por me mire qe nuk i dini ndryshe pastaj do behemi si robt e shpise :p lool
Shum mire e ki edhe pak gjera me dit ta bojn biografin thu ti qe keta te njohin me mire se ti veten tende e lere po ju tregove me shum edhe te mbrendshmet kur i nderron do e din :D
 

Hope

◕‿◕
Unë nuk pata mundësi të adoptoj, ndaj

- kam ‘fëmijë’ që përmbaj nga larg

Po të meret si kompenzim dhe pse nuk ëashtë e njëjta. ?❤️
Une besoj qe mund te adoptosh dhe kur sje me ne lule te moshes, ose te pakten ashtu mendoj qe cdo moshe eshte e duhura nqs ke prirje te meresh me femije, durim e kohe te investosh ne ta, sepse fundja kjo eshte me e rendesishme te kesh kohe (ok kjo nenkupton te kesh dhe te ardhurat ta mirembash).
Thjesht deshira e kendveshtrimi i hapur ndaj ritjes te nje qenje qe si ke dhene jete, te ben me tr afte te adoptosh. Jo cdo njeri e ndjen ose mund ta bej kete pune, te behet prind pa dhene jete direkte.

Ps: tu drejtove ty, por spo te them ca te besh, mos me keqkuptosh. E vlersoj qe ke kete deshire sic i vlersoj tere njerzit qe bejne dicka per femijet e abandonuar....
 

Desa

Felix - Culpa
Ky burri nga Shqipëria ishte në lidhje me studimet e planifikuara atje, por që lufta e ish Jugosllavisë i ndryshoi. ?


Ket burr nga Shqiperia, te ka mbet ende merak, qe ta dij te shperngulem ne Shqiperi, apo duhet te jet i lindur aty :D


Sa për shpërnguljen, po e bëj unë më mirë, se hyn në ëndërrat e radhës ?
 

Desa

Felix - Culpa
Une besoj qe mund te adoptosh dhe kur sje me ne lule te moshes, ose te pakten ashtu mendoj qe cdo moshe eshte e duhura nqs ke prirje te meresh me femije, durim e kohe te investosh ne ta, sepse fundja kjo eshte me e rendesishme te kesh kohe (ok kjo nenkupton te kesh dhe te ardhurat ta mirembash).
Thjesht deshira e kendveshtrimi i hapur ndaj ritjes te nje qenje qe si ke dhene jete, te ben me tr afte te adoptosh. Jo cdo njeri e ndjen ose mund ta bej kete pune, te behet prind pa dhene jete direkte.

Ps: tu drejtove ty, por spo te them ca te besh, mos me keqkuptosh. E vlersoj qe ke kete deshire sic i vlersoj tere njerzit qe bejne dicka per femijet e abandonuar....
Faleminderit si fillim.
Nuk ishte në pyetje as mosha e as gjendja ekonomike, por ca gjëra që nuk mund të prononcohem. Ndaj zgjodha alternativën e tanishme.

Shprehu si të duash se të lexoj me kënaqësi.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
1.
Kam nje kusherirë qe me sjell gjithmone ters.Qëkur kam qene e vogel e rrija prane saj o do rrezohesha,o do zihesha me njerez per shkak te saj.
2.
Kur kam qen e vogel e urreja fshatin,por do ti qe me ka marre malli per ca dite qetsi:):).Do shkoj ndonje dite do te shkoj.
3.
I kam frike dentistet.
4.
Gjithmone vishem me te zeza,e zeza eshte e preferuara ime.
5.
Nuk para them mendimin tim te vertete para te tjereve,se nuk dua ti lendoj jo se i kam frike.
6.
Gjithmon me ka pelqyer vetmia.
7.
Do doja te kisha dore per pikture,madje them se kjo eshte endrra ime ne sirtar.
Nje enderr qe su realizua kurre.
8.
Shpesh ndjej dhimbje te tmerrshme koke,ne mes te ballit kam ber kontroll por sme ka dalur asgje e keqe.
Jan dhimbje qe nuk mi qeteson as kafja e as paracetamoli.
9.
Sa here shoh nje person,nje film apo degjoj nje muzik me duket sikur i kam pare ne te shkuaren.
Edhe nese eshte hera e pare per mua.
10.
Besoj ne "Zot."
Sa her i lutem per ndihme,per sherim apo per familjen time ai me ndihmon.
Por e ndjej qe dhe "Djalli",ekziston.
Une jam njeri qe besoj shum ne " Zot",por ekzisten e "Djallit" nuk e mohoj dot.
11.
Qe e vogel kam ndjere se ka jete te tjera perveç njerezve edhe kafsheve.
Ne kte galaksi te pafundme nuk mund te mos kete jete te tjera.
12.
Me terheq astrologjia,dhe gjeja e par qe dua te di per dike qe sapo e njoh eshte shenja e horoskopit.
13.
Un jam nga ato qe nuk mbaj kontakte me ishët,nuk i konsideroj miq por e armiq jo.
Nuk preferoj qe te shkuaren time ta kem ende prezente.
 
Top