Disa gjera qe nuk i dini per mua

Rania

Antarë i Respektuar
o Sa Rend... ik se te hengri Hiena.. Zakonisht Hienat han kerrmat,ato qe ngelen.. Luani dhe tigri han gjah te fresket lolol.
Te gjithe "ne turme" jane sot!
Hienat hane ke tu dale perpara.
I shqyejne zorret per se gjalli kujtdo qofte "porsi vampiret te pijne gjakun"
Dhe luanet me se shumti nuk gjuajne por lepijne "njeri-tjetrin" ndersa tigri eshte gjuetar ku te gjeje, e ne fund rri vetem maje pemes me prehen e ngordhur😜
 
Te gjithe "ne turme" jane sot!
Hienat hane ke tu dale perpara.
I shqyejne zorret per se gjalli kujtdo qofte "porsi vampiret te pijne gjakun"
Dhe luanet me se shumti nuk gjuajne por lepijne "njeri-tjetrin" ndersa tigri eshte gjuetar ku te gjeje, e ne fund rri vetem maje pemes me prehen e ngordhur😜

O QR 1 jave studiove per te thene keto? gjithsesi ta permbledh shkurt..

Hienat gjuajn ne tuf e para qe ta dish ti,e 2 Luani e dhe Tigri e kap vet pren,Hiena ha ca ngelet,.dhe mos e ngaterrro Tigrin me lepoardin qe rri ne peme.. mos pi me perpara se te shkruash lol.
 

Rania

Antarë i Respektuar
O QR 1 jave studiove per te thene keto? gjithsesi ta permbledh shkurt..

Hienat gjuajn ne tuf e para qe ta dish ti,e 2 Luani e dhe Tigri e kap vet pren,Hiena ha ca ngelet,.dhe mos e ngaterrro Tigrin me lepoardin qe rri ne peme.. mos pi me perpara se te shkruash lol.
Qenke i rrezikshem per explorer 😜😂😂😂
Sa qesha, eee po une thashe per dokumenter qe kam pare fix!
"Te piren ku e pe"
Apo keshtu eshte kur flet si per veten🙄
Te pershendes dhe kalo bukur ne vazhdim.
E thojzat mos i harro kurre, sepse krijohen keqkuptime, une e mesova per vete🌞
 
Qenke i rrezikshem per explorer 😜😂😂😂
Sa qesha, eee po une thashe per dokumenter qe kam pare fix!
"Te piren ku e pe"
Apo keshtu eshte kur flet si per veten🙄
Te pershendes dhe kalo bukur ne vazhdim.
E thojzat mos i harro kurre, sepse krijohen keqkuptime, une e mesova per vete🌞

mos shiko dokumentar,po ver logjiken ne pune te paste hallua,logjikisht dhe ti kur je me personin pasi ha buke fillon dhe lepihesh.. dhe luani ashtu ben... kur shellehen ne diell,do lepihen e do kafsherohen.. dhe jo Dokumenteret,por Dokumentaret.. lol

po te flas une per veten te duhen nete dimri.. lol.

Thonjezat.. ti e mesove shume mire bere,por flm qe me mbajte dhe mua leksion.. a te mbaj dhe une ty 45 minuta leksion per zotin tone te madherishem Jehova?
 

Rania

Antarë i Respektuar
mos shiko dokumentar,po ver logjiken ne pune te paste hallua,logjikisht dhe ti kur je me personin pasi ha buke fillon dhe lepihesh.. dhe luani ashtu ben... kur shellehen ne diell,do lepihen e do kafsherohen.. dhe jo Dokumenteret,por Dokumentaret.. lol

po te flas une per veten te duhen nete dimri.. lol.

Thonjezat.. ti e mesove shume mire bere,por flm qe me mbajte dhe mua leksion.. a te mbaj dhe une ty 45 minuta leksion per zotin tone te madherishem Jehova?
Ne keshtu i themi ketu ku jetojme "dokumenter"
Sa per tjerat gjithmone gjithkush gjithkund e di vete 🙋
 

Lauri

Anunnak
_ ForumiVirtual që nga 2002.
_ Merrem me logjistika alimentare për supërmerkatat në Toskana.
_ Rradhë herë votoj, i konsideroj politikanët kriminel të autorizuar nga qytetarët nëpërmjet votave. Gjithsesi jam me tendencë të djathtë.
_ Nuk më tërheq fare futbolli, gjë që habit shumë njerëz. Për mua fushat e stadiumeve do ja ipja impakt ti mbjellin speca e domate :p
_Në adoleshencë jam marrë me volejboll me rrethin vetëm pse isha më i gjatë se moshatarët e mi. Hajde me thanë se mëson shpejt 😁 ...kemi dalë kampion disa vite ndër rrethet e veriut.
_Besimi. Vi nga një familje shumë besimtare katolike. Unë delja e zezë.. drejtimi im religjoz është agnostik do thoja, pasi jam anti dogmatik. Kërkoj të shkojë më tej nga ku ndalen religjonet me dogmat e tyre. Kjo nuk do thotë ateist apo antifetar. Përkundrazi.
_ Jam shume korrekt në oraret e takimeve, i fiksuar do thoja. Vonesat duhen të kenë një justifikim të vlefshëm.
_ Më pëlqen rregulli, saqë edhe rrobat në raft i rreshtoi sipas ngjyrave, duket rafti si një repart ushtarak në miniaturë.
Mbizotrojnë ngjyrat gri blu bardhë e zi.
_ Mashtrusat i kam fiksim, ndoshta pse besoj shumë shpejt. Por edhe ju lë hapësirë veprimi për të parë e kuptuar limitin e tyre deri ku duan të arrijnë. Pastaj i kërkoj ti shoh në sy.. :)
_ Nuk më pëlqen jeta në qytet, dua hapsirë_ natyre.
_ Më tërheq historia, mesjetare e antike, dhe mbi të gjitha ajo religjoze. Dikur i rrija pas edhe astronomisë. Për konfidencë apo fat, kam këtu afer një qënder astronomike me një teleskop gjigant dhe i vizitoj nganjëherë.
_ librat e mi janë, pak psikologji, por pjesa tjetër janë studime nga përsona kompetent të historisë religjoze.
Nuk lexoj romane,
_ Jam i qetë si tip. Por si shumë kush, kur më prekin telin e kuq pas ndonjë paralajmërimi e nuk merr vesh, hell bombën, plagos edhe veten ndoshta, por tjetrin e "vras".
_ Nuk shkoj pas kopesë. Më pëlqen të shkoj kunder rrymës në tatëpjetë si salmoni. Prandaj është vështirë që mendimet dhe idetë e mia të përputhen me këdo. Por më intereson dhe e kërkoj dialogun & debatin me njerëz që mendojnë ndryshe, që për mua është ajo rryma e kundërt që unë dua. Shumë kush e merr si sulm përsonal.
_ Nuk kam frekuentuar kurr në prostituta. Nuk e konceptoj dot "blerjen" e një femre për defrim.
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
_ ForumiVirtual që nga 2002.
_ Merrem me logjistika alimentare për supërmerkatat në Toskana.
_ Rradhë herë votoj, i konsideroj politikanët kriminel të autorizuar nga qytetarët nëpërmjet votave. Gjithsesi jam me tendencë të djathtë.
_ Nuk më tërheq fare futbolli, gjë që habit shumë njerëz. Për mua fushat e stadiumeve do ja ipja impakt ti mbjellin speca e domate :p
_Në adoleshencë jam marrë me volejboll me rrethin vetëm pse isha më i gjatë se moshatarët e mi. Hajde me thanë se mëson shpejt 😁 ...kemi dalë kampion disa vite ndër rrethet e veriut.
_Besimi. Vi nga një familje shumë besimtare katolike. Unë delja e zezë.. drejtimi im religjoz është agnostik do thoja, pasi jam anti dogmatik. Kërkoj të shkojë më tej nga ku ndalen religjonet me dogmat e tyre. Kjo nuk do thotë ateist apo antifetar. Përkundrazi.
_ Jam shume korrekt në oraret e takimeve, i fiksuar do thoja. Vonesat duhen të kenë një justifikim të vlefshëm.
_ Më pëlqen rregulli, saqë edhe rrobat në raft i rreshtoi sipas ngjyrave, duket rafti si një repart ushtarak në miniaturë.
Mbizotrojnë ngjyrat gri blu bardhë e zi.
_ Mashtrusat i kam fiksim, ndoshta pse besoj shumë shpejt. Por edhe ju lë hapësirë veprimi për të parë e kuptuar limitin e tyre deri ku duan të arrijnë. Pastaj i kërkoj ti shoh në sy.. :)
_ Nuk më pëlqen jeta në qytet, dua hapsirë_ natyre.
_ Më tërheq historia, mesjetare e antike, dhe mbi të gjitha ajo religjoze. Dikur i rrija pas edhe astronomisë. Për konfidencë apo fat, kam këtu afer një qënder astronomike me një teleskop gjigant dhe i vizitoj nganjëherë.
_ librat e mi janë, pak psikologji, por pjesa tjetër janë studime nga përsona kompetent të historisë religjoze.
Nuk lexoj romane,
_ Jam i qetë si tip. Por si shumë kush, kur më prekin telin e kuq pas ndonjë paralajmërimi e nuk merr vesh, hell bombën, plagos edhe veten ndoshta, por tjetrin e "vras".
_ Nuk shkoj pas kopesë. Më pëlqen të shkoj kunder rrymës në tatëpjetë si salmoni. Prandaj është vështirë që mendimet dhe idetë e mia të përputhen me këdo. Por më intereson dhe e kërkoj dialogun & debatin me njerëz që mendojnë ndryshe, që për mua është ajo rryma e kundërt që unë dua. Shumë kush e merr si sulm përsonal.
_ Nuk kam frekuentuar kurr në prostituta. Nuk e konceptoj dot "blerjen" e një femre për defrim.
👏
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk e ha piten me lakra e as me kungull :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kam qene naziskin, pjese e grupimit Sturm and Drang , dege e Boys and San, ultrasit me numrin me te mdh te Interit🤦‍♂️
(Turp me vjen qe kam qene naziskin jo interist, sepse interist kam lindur dhe i tille do vdes).

Kam qene dhe jam fan i Michael Schumacher, te cilin e kam ndjekur ne 7 Grand Prix, magny cours,monza,hokenheim,nurburgring,monaco , zandvoort dhe spa-francorchamps, (piste ne te cilen edhe kam paguar per te bere nje xhiro me bmw qe kisha atehere).
 

Ber

Antarë i Respektuar
Kam qene naziskin, pjese e grupimit Sturm and Drang , dege e Boys and San, ultrasit me numrin me te mdh te Interit🤦‍♂️
(Turp me vjen qe kam qene naziskin jo interist, sepse interist kam lindur dhe i tille do vdes).

Kam qene dhe jam fan i Michael Schumacher, te cilin e kam ndjekur ne 7 Grand Prix, magny cours,monza,hokenheim,nurburgring,monaco , zandvoort dhe spa-francorchamps, (piste ne te cilen edhe kam paguar per te bere nje xhiro me bmw qe kisha atehere).
Vlla re kisha respekt per ty, por ma prishe qejfin se qenke tifoz i Interit! Me dhembin syte kur shoh ngjyrat zi-kalter, mos u merzisni se kte vit do tiu rrahim paq edhe ne fazen e dyte😜😂😂🔴⚫
 
Top