Disa shenja jo shumë të dukshme që po bini në dashuri

Të biesh në dashuri është, pa dyshim, një nga ndjenjat më të mira që mund t’ju ndodhë ndonjëherë. Kjo është arsyeja pse ka kaq shumë filma, këngë dhe reality show të përqendruara rreth tij.

Arsyeja për të rënë në dashuri është kaq e madhe dhe nuk është vetëm për shkak të hormoneve që pompojnë nëpër trupin tuaj. Është gjithashtu e mrekullueshme për shkak të ndjenjave romantike që njihni dhe reciprokisht. Dhe kur ndjenjat romantike janë reciproke, atëherë ndodh magjia e vërtetë.

Pra, le të shohim disa shenja jo aq të dukshme që ju jeni duke u dashuruar reciprokisht me personin tuaj. Natyrisht, shenjat që po bini në dashuri do të duken të ndryshme për të gjithë, por ka disa gjëra themelore që ndodhin për shumicën e njerëzve kur ndjenjat e tyre fillojnë të kthehen nga rastësia në “a mund të jetë kjo përgjithmonë?”

Pavarësisht nëse jeni më shumë skeptik dhe keni nevojë të bëni pauzë dhe të rivlerësoni pas këtij realizimi të madh, këtu janë disa shenja që po bini në dashuri, sipas ekspertëve të takimeve dhe marrëdhënieve.


1. Ju e doni mënyrën se si ata vijnë erë.

2. Ju në fakt argëtoheni pa marrë parasysh çfarë ndodh përreth.

3. Ju dëshironi të njihni gjuhën e tyre të dashurisë .

4. Ju i jepni përparësi nevojave të tyre.

5. Ti i shikon kur flenë.

6. Jeni të gatshëm të provoni ushqime të reja për ta.

7. Ju i inkurajoni ata.

8. Dhe ju e vlerësoni mendimin e tyre për planet e ardhshme.

9. Ju nuk mendoni dy herë për t’i ftuar ata.

10. Filloni të kuptoni të metat e tyre.

11. Nuk po kontrolloni për ish-in tuaj.

12. Ju jeni të etur për përkëdheljet dhe jo për sèksin.

13. Nuk po numëroni sekondat derisa ata t’ju kthejnë mesazhe.

14. Ju e rregulloni shtratin e tyre në mëngjes.

15. Ju vini re se gjithçka ju kujton ai/ajo.

16. E ndjeni nevojën t’i pyesni për tabelën e tyre të lindjes.

17. Kur një ish kthehet në jetën tuaj, ju ndjeheni të paprekur prej tyre.

18. Nuk ndiheni vazhdimisht në ankth për lëndimin.

19. Ndihet gati për të punuar.

20. Nuk keni pse të planifikoni datat tuaja rreth aktiviteteve argëtuese.

21. Ju flisni për gjërat që do të bëni së bashku në të ardhmen

22. Kur thoni: “Më mungon”, kjo ndodh sepse ju me të vërtetë ju mungojnë ata pas vetëm një dite mungesë.

23. Ju nuk mbani mend herën e fundit që keni menduar për ish-vajzën tuaj që “ju theu zemrën”.

24. Gjërat që zakonisht i urreni duken në rregull dhe madje edhe argëtuese.

25. Ju jeni të kënaqur duke bërë sakrifica të vogla për ta.

26. Ata janë “diçka e mirë” për të cilën mendoni kur gjithçka tjetër është vërtet e keqe.

27. Ndiheni të sigurt kur jeni pranë tyre.

28. Ju jeni mjaft rehat rreth tyre për të bërë shaka të kripura dhe për të qenë vetja juaj plotësisht e çuditshme.

29. Vazhdoni t’i shihni gjërat në publik që e dini që ata do t’i donin.

30. Ata janë personi juaj i duhur.

31. Nuk jeni të shqetësuar për “frikësimin e tyre”.

32. Gjërat e vogla, si të shkosh në shopping, janë më të mira kur jeni pranë.

33. Ata ju bezdisin, por ju prapë dëshironi të jeni pranë tyre.

34. Ju nuk habiteni nëse ju thërrasin në telefon papritur.

35. Kur ata janë të trishtuar, edhe ju jeni vërtet të trishtuar.

36. Argëtoheni nga fotot e tyre të lezetshme të fëmijërisë.

37. Ju preferoni të qëndroni brenda dhe të mos bëni asgjë sesa të dilni jashtë.

38. Ju dëshironi t’u tregoni atyre të gjitha gjërat tuaja të preferuara.

39. Duhet të përmbahesh që të mos flasësh për ta me miqtë gjatë gjithë kohës.

40. Keni filluar të mendoni për prezantimin e tyre në familjen tuaj.

41. Ju e kapni rregullisht veten duke bërë kërkime të thella në Instagram-in e tyre.

42. Ju dëshironi të bëni gjëra që tashmë i keni bërë përsëri, në mënyrë që ata të jenë atje me ju këtë herë.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
ahh.cme kujtoj rinin time!! :))
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nevo sot je me e re se ne rini
flm Moglo! :))
Puna e rinise eshte sepse ne dashurojme nga mosha 17 deri ne 26 sidomos,me shume pasterti,sinqeritet,qiej dashurise,romantizem,idealizem dhe cdo gje behet nje enderr dashurie,nje bote dashurie,dhe o zottt fluturon!!
Duke u rritur,vete jeta te ven ne shina shume racionale,duke m`pire ,ngrire pjeserisht keto ndjenja pafajsie!
Prandaj e thash!
 
Ka ca gjera qe nuk shkon me shqipen.. thone "ra" ne dashuri e pse mos thone u ngrit nga dashuria psh :p
Ose kur investon para ne nje biznes thone "hodha" ca para, pra qe ne momentin qe thone hodha i bie qe e mori ferra uraten dmth lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
flm Moglo! :))
Puna e rinise eshte sepse ne dashurojme nga mosha 17 deri ne 26 sidomos,me shume pasterti,sinqeritet,qiej dashurise,romantizem,idealizem dhe cdo gje behet nje enderr dashurie,nje bote dashurie,dhe o zottt fluturon!!
Duke u rritur,vete jeta te ven ne shina shume racionale,duke m`pire ,ngrire pjeserisht keto ndjenja pafajsie!
Prandaj e thash!
fol per vete ti!lool

Une ndihem si 18 per shembull ?edhe pse jam yhyyyy :p
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Menyra si bje ne dashuri lista bla bla bla...instagrami

?‍♂️?‍♂️?‍♂️

Ore do me thoni ku postohen keto artikuj??? Nga nje ne dite nxjerr ne kete menyre ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Menyra si bje ne dashuri lista bla bla bla...instagrami

?‍♂️?‍♂️?‍♂️

Ore do me thoni ku postohen keto artikuj??? Nga nje ne dite nxjerr ne kete menyre ???
E di c'ke ti? hajde na sill ndonje teme te re per te diskutar! Mos na bej si profesor por kontribo cik ne larmishmeri dhe ide te reja temash! :D Se ngelem duke u sorollat tek te njejtat :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
1.Ju e doni mënyrën se si ata vijnë erë

????
hahaha ate mendova dhe une. a thua se jane beb ata :O

pastaj era e nje te rrituri po nuk hodhi parfum cfare ere mund te kete ?????????? bah
 

Endrra

VIP
V.I.P
hahaha ate mendova dhe une. a thua se jane beb ata :O

pastaj era e nje te rrituri po nuk hodhi parfum cfare ere mund te kete ?????????? bah
Ja shikon qe mongli do hiqte dore ne piken e pare direkt..shkruan ai me muaj te tere dhe heren e pare qe do e takoje mban arome patate te prishur nusja ?
 
Top