Diskutim mbi redaktimin e krijimeve!

Daisy

Anëtar i Respektuar
Ju lexova çik neper rreshta komentesh dhe:

Ideja eshte qe:

Po si mor nje, po nje i vetem te kete kuptuar qellimin e temes?! Wtf!!!

Pastaj thoni qe ofendohemi se flas cik ashper, po kujt i plasi!

Example: Nese X anetar ka shkruar nje fjali: Bubi eshte ai shpend i cili fle diten dhe zgjohet naten.
Fjala Bubi a mund te korrektohet ne Bufi??????

Eheeee per nje M qe ti se Ve fjala Mik behet ik, Cben keshtu ore Besnik a I thuhet mikut ik :p
Po ti cke njehere bufit mund ti themi bubi me perkedhelje Lol
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Eheeee per nje M qe ti se Ve fjala Mik behet ik, Cben keshtu ore Besnik a I thuhet mikut ik :p
Po ti cke njehere bufit mund ti themi bubi me perkedhelje lol
Per nje D qe ti se ve
Fjala Daisy behet aisy
E ngaterrova me duket 😂😂😂
 

Didi

C'est la vie.
Si perfundim çu bë?

Per mendimin tim, me e persosur do ishte te behej nje poll aty siper: Doni te rregullohet drejtshkrimi Po-Jo.

Qe te mos mbetej nje diskutim kot ne ajer.
 

MrCool

Old School.
Nese ju duhet redaktor pa pagese, paraqituni ne posten time virtuale.. Ju falnaners :p
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
12 fjalët që shkruhen gabim dhe që i hasim në përditshmëri:

 1. Shkruhet: gjithëçka ose gjithshka Duhet: gjithçka
 2. Shkruhet: agjensi
  Duhet: agjenci
 3. Shkruhet: djath
  Duhet: djathë
 4. Shkruhet: marrdhënie, mardhënie, marrëdhënje
  Duhet: marrëdhënie
 5. Shkruhet: Lagja
  Duhet: Lagjja
 6. Shkruhet: çertifikatë
  Duhet: certifikatë
 7. Shkruhet: e dielë
  Duhet: e diel (pa ë-fundore)
 8. Shkruhet: Digjitalizim
  Duhet: Dixhitalizim
 9. Shkruhet: vënd
  Duhet: vend
 10. Shkruhet: Mirësevini!
  Duhet: Mirë se vini!
 11. Shkruhet: Qera
  Duhet: Qira
 12. Shkruhet: sërisht
  Duhet: sërish

Tani pro apo kundër?
Kundër. Pse? Sepse humbet origjinaliteti i krijimit..
Kështu krijuesin e mësoni përtac( dmth nëse unë krijoj dhe skam nerva ta redaktoj them hajt se e rregullon Moni x apo y) dhe nuk mësoj apo përvetësojë gabimet e mia...
Punë e madhe se i vrau sytë x apo y-nit, është krijim i një antari e jo shkrimtari.
I mjaftojnë " kritikat" e vrazhda dhe kjo e bën më të fortë si sfidues

Ps: @Daisy dhe unë nga Kukësi jam por si ngatërroj ç me q e xh me gj😜😎

 

Daisy

Anëtar i Respektuar
12 fjalët që shkruhen gabim dhe që i hasim në përditshmëri:

 1. Shkruhet: gjithëçka ose gjithshka Duhet: gjithçka
 2. Shkruhet: agjensi
  Duhet: agjenci
 3. Shkruhet: djath
  Duhet: djathë
 4. Shkruhet: marrdhënie, mardhënie, marrëdhënje
  Duhet: marrëdhënie
 5. Shkruhet: Lagja
  Duhet: Lagjja
 6. Shkruhet: çertifikatë
  Duhet: certifikatë
 7. Shkruhet: e dielë
  Duhet: e diel (pa ë-fundore)
 8. Shkruhet: Digjitalizim
  Duhet: Dixhitalizim
 9. Shkruhet: vënd
  Duhet: vend
 10. Shkruhet: Mirësevini!
  Duhet: Mirë se vini!
 11. Shkruhet: Qera
  Duhet: Qira
 12. Shkruhet: sërisht
  Duhet: sërish

Tani pro apo kundër?
Kundër. Pse? Sepse humbet origjinaliteti i krijimit..
Kështu krijuesin e mësoni përtac( dmth nëse unë krijoj dhe skam nerva ta redaktoj them hajt se e rregullon Moni x apo y) dhe nuk mësoj apo përvetësojë gabimet e mia...
Punë e madhe se i vrau sytë x apo y-nit, është krijim i një antari e jo shkrimtari.
I mjaftojnë " kritikat" e vrazhda dhe kjo e bën më të fortë si sfidues

Ps: @Daisy dhe unë nga Kukësi jam por si ngatërroj ç me q e xh me gj😜😎


Ku I ngatarrova une moj moter ?
Se tani po dal nga Kosova lol
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
12 fjalët që shkruhen gabim dhe që i hasim në përditshmëri:

 1. Shkruhet: gjithëçka ose gjithshka Duhet: gjithçka
 2. Shkruhet: agjensi
  Duhet: agjenci
 3. Shkruhet: djath
  Duhet: djathë
 4. Shkruhet: marrdhënie, mardhënie, marrëdhënje
  Duhet: marrëdhënie
 5. Shkruhet: Lagja
  Duhet: Lagjja
 6. Shkruhet: çertifikatë
  Duhet: certifikatë
 7. Shkruhet: e dielë
  Duhet: e diel (pa ë-fundore)
 8. Shkruhet: Digjitalizim
  Duhet: Dixhitalizim
 9. Shkruhet: vënd
  Duhet: vend
 10. Shkruhet: Mirësevini!
  Duhet: Mirë se vini!
 11. Shkruhet: Qera
  Duhet: Qira
 12. Shkruhet: sërisht
  Duhet: sërish

Tani pro apo kundër?
Kundër. Pse? Sepse humbet origjinaliteti i krijimit..
Kështu krijuesin e mësoni përtac( dmth nëse unë krijoj dhe skam nerva ta redaktoj them hajt se e rregullon Moni x apo y) dhe nuk mësoj apo përvetësojë gabimet e mia...
Punë e madhe se i vrau sytë x apo y-nit, është krijim i një antari e jo shkrimtari.
I mjaftojnë " kritikat" e vrazhda dhe kjo e bën më të fortë si sfidues

Ps: @Daisy dhe unë nga Kukësi jam por si ngatërroj ç me q e xh me gj😜😎
Meqe ato kritikat e vrazhda i bej vetem une, kur te shkruash dicka me trego shkrimin qe ty te te perkedhel egon :p
Zemer, te lumshin duart.
Zot sa bukur, u mrekullova.
lol
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
Meqe ato kritikat e vrazhda i bej vetem une, kur te shkruash dicka me trego shkrimin qe ty te te perkedhel egon :p
Zemer, te lumshin duart.
Zot sa bukur, u mrekullova.
lol
Prandaj nuk jam më pjesë e konkursit😝
 
Top