Diskutim rreth Librit " i Huaji" nga Albert Kamy

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Helloooo folks... 😁

Pas Librit "Profeti", une mendoj qe rubriken e Klubit Letrar le ta vazhdojme.
Ndonese aktiv te kjo rubrike deri tani ishim vec 3 veta, kryesisht une, @%^.^ dhe EA-ja , por s'i dihet. Ne te ardhmen mund te na bashkangjiten edhe udhetare te tjere :)

Kete muaj me sugjerim te kolegut virtual te sipermendur (2shi ne radhe prej djemve :D), zgjodhem librin "I huaji" nga Camy. Nuk po lej afat kohor per lexim pasi varet nga gjithsecili. Kushdo mund te jape komente apo pershtypje mbi librin sipas kendveshtrimit te tij. Ndaj as une s'po listoj pyetje kete here, por mund te fokusoheni tek subjekti i librit, tek personazhi, diskutimet qe ngren "fabula" e trajtuar, citime te perzgjedhura, etj. :)
i-huaji-albert-camus.jpg


Une po vendos linkun nga ku mund ta dawnlodoni shqip dhe mund ta lexoni ne PDF per ke nuk e ka si liber, apo nuk e ka lexuar me pare.

Uroj te na bashkangjiten dhe @Lauri @Endrra @LeVoyageur @Arfenilla @princesha @Desa @NeVertiti @Bledi_Shady @Monique @NGU @SunFIower @Vajza @ReNdEx @Mogli @Xhelozi @Vajza @Element @Sirius. @kitrra 123 etj.
 
Redaktimi i fundit:

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Helloooo folks... 😁

Pas Librit "Profeti", une mendoj qe rubriken e Klubit Letrar le ta vazhdojme.
Ndonese aktiv te kjo rubrike deri tani ishim vec 3 veta, kryesisht une, @%^.^ dhe EA-ja , por s'i dihet. Ne te ardhmen mund te na bashkangjiten edhe udhetare te tjere :)

Kete muaj me sugjerim te kolegut virtual te sipermendur (2shi ne radhe), zgjodhem librin "I huaji" nga Camy. Nuk po lej afat kohor per lexim pasi varet nga gjithsecili. Kushdo mund te jape komente apo pershtypje mbi librin sipas kendveshtrimit te tij. Ndaj as une s'po listoj pyetje kete here, por mund te fokusoheni tek subjekti i librit, tek personazhi, diskutimet qe ngren "fabula" e trajtuar, citime te perzgjedhura, etj. :)
i-huaji-albert-camus.jpg


Une po vendos linkun nga ku mund ta dawnlodoni shqip dhe mund ta lexoni ne PDF per ke nuk e ka si liber, apo nuk e ka lexuar me pare.

Uroj te na bashkangjiten dhe @Lauri @Endrra @LeVoyageur @Arfenilla @princesha @Desa @NeVertiti @Bledi_Shady @Monique @NGU @SunFIower @Vajza @ReNdEx @Mogli @Xhelozi @Vajza @Element @Sirius. @kitrra 123 etj.
O Soul po kush ka kohe o zemer te lexoj e te bej analiza mbi librin,ne spo gjejme 30 min kohe te flejme diten ,vdiqem😝

Une e kam pas analize letrare ne provimet e lirimit por vallahi ku ta gjej kohen te shkruaj kaq seriozisht😬
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
O Soul po kush ka kohe o zemer te lexoj e te bej analiza mbi librin,ne spo gjejme 30 min kohe te flejme diten ,vdiqem😝

Une e kam pas analize letrare ne provimet e lirimit por vallahi ku ta gjej kohen te shkruaj kaq seriozisht😬
Zoti te dhente lehtesim dhe bereqet ne Kohe! :) Qe edhe te punosh, te flesh e te lexosh! :giggle:😘😘😘
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Pjesa më e bukur është mbyllja...
Mënyra si e percepton realitetin dhe si i përjeton momentet para dënimit me vdekje.

IMG_0912.jpeg
 
Top