Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ci sono persone che parlano, parlano ...finche' trovano qualcosa da dire.(Sacha Guitry)

Ka njerez qe flasin,flasin...derisa gjejne diçka per te thene....
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Un uomo solo e' sempre in cattiva compagnia.(Paul Valery)

Nje njeri vetem eshte gjithmone ne shoqeri te keqe...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Bisogna esere molto forti per amare la solitudine.(Pier Paolo Pasolini)

Duhet te jesh shume i forte per te dashur vetmine...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Non si mente mai cosi' tanto come prima delle elezioni, durante la guerra e dopo la caccia.(Otto von Bismarck)

Nuk genjehet kurre kaq shume si para zgjedhjeve,gjate luftes dhe pas gjahut..
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Grande e' la verita, ma ancora piu' grande,da un punto di vista pratico, e' il silenzio sulla verita'.(Aldous Huxley)

E madhe eshte e verteta, por akoma me madhe, nga nje kendveshtrim praktik, eshte heshtja mbi te verteten...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Il matrimonio e' come la morte: pochi ci arrivano preparati.(Niccolo' Tommaseo)

Martesa eshte si vdekja : pak arrijne te pergatitur.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Il divorzio risale probabilmente alla stessa epoca del matrimonio.Ritengo, comunque, che il matrimonio sia piu antico di qualche settimana.(Voltaire)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
La sicurezza del potere si fonda sull'insicurezza del cittadini.(Leonardo Sciascia)

Siguria e pushtetit bazohet ne pasigurine e qytetareve...
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Thuhet se për mendime të mëdha duhet të jesh edhe hero edhe idealist, e unë them: Për mendimin pozitiv duhet të jesh vetëm NJERI.

D.Demaku
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar

-Vajza dhe gra te shemtuara! Nuk ja vlen te beheni xheloze per ca qe jane me te bukura se ju. A nuk zgjat me shume shemtia se sa bukuria?
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Nese e ndjeni vehten mire,mos u shqeteso se do t'ju kaloje (sapo te lexoni kete LOL LOL LOL )
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
-Kot perpiqeni t’i mesoni njerezit ,jo rralle mund t’ju ndodhe qe kur ju i tregoni Henen, ata te mos shohin Henen por gishtin tuaj.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Mos e merrni jeten shume seriozisht,sidoqe te shkoje nuk do dilni te gjalle...

Non prendete la vita troppo sul serio, comunque vada non ne uscirete vivi.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nese nuk jeni duke luajtur mire, loja nuk do t'iu duket shume argetuese. Kur kjo ndodh, i them vetes te dale jashte e te luaje serish sic luaja kur isha femije... ~Thomas J. Watson~
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ai eshte armatosur edhe perse eshte i pafajshem ne vetvete. ~Alexander Pope, Epistles of Horace (ep. I, bk. I, l. 93)~
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Kur shtyhet korrja, frutat kalben, por nese shtyhen problemet, ato nuk do pushojne se rrituri...(Paulo Coelho).
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Zot jepi force armikut tim qe te jetoje gjate, keshtu mund te jete i pranishem ne triumfin tim. (N.Bonaparte)
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Detyra e pare e nje revolucionari eshte te dale jashte bashke me detyren. ~Abbie Hoffman~
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ne fund te fundit, per nje mendje te organizuar mire,vdekja nuk eshte gje tjeter veçse nje aventure e re dhe e madhe...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
I fanciulli trovano il tutto nel nulla, gli uomini il nulla nel tutto. ( Leopardi)

Te rinjte gjejne gjithçka tek hiçi, te rriturit hiçin ne gjithçka.
 
Top