Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mos u mundoni kurre te urreni personin qe dashuroni, sepse do te jete nje urrejtje plot me dashuri.


Anija juaj do te vije, mjafton te mos e prisni ne aeroport. Anonim
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Luani dhe viçi do te flene bashke.Por viçi do te fle shume pak. Woddy Alen
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sa te lidhe e ver8 kepucet, genjeshtra ka marre dhene.

Sa te mendohet i mencuri, budallai ka kaluar lumin.

I miri zhytet, pro kurre nuk mbytet. Populli yne i plak i ure.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Pak eshte shume per ata qe kane pak...(e humbet vleren kur perkthehet,por gjithesesi eshte shume domethenese) :D

Il poco è molto a chi non ha che il poco.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Mos lejo qe e kaluara te thote kush je,por lejo qe te jete pjese e asaj çfare do behesh.

"Non lasciare che il passato dica chi sei, ma lascia che sia parte di chi diventerai."
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Te pershendeturit eshte nje denim kaq i embel sa do te te thoja lamtumire deri neser...

Salutarsi è una pena cosi' dolce che ti direi addio fino a domani. William Shakespeare
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
E dime shume mire qe ajo qe bejme nuk eshte gje tjeter veçse nje pike ne oqean.Por nese kjo pike nuk do ishte,oqeanit do i mungonte...
-Nene Teresa-
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Nje dite takova nje femije te verber...Me kerkoj ti pershkruaja detin,une duke e pare e pershkrova.Pastaj me kerkoj ti peshkruaja boten...Une duke qare ja shpika...Jiim Morrison
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mos i dergoni shume letra me poste te dashures tuaj, rrezikon te bjere ne dashuri me postierin lol J. Morrison
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Do te te kritikojne gjithmone,do flasin keq per ty e do jete e veshtire te takosh dike qe do i pelqesh per si je!Atehere jeto,bej ate qe te thote zemra,jeta eshte si nje oper ne teater,qe nuk ka prova fillestare: kendo,kerce,qesh dhe jeto thellesisht çdo dite te jetes tende para se opera te perfundoje pa duartrokitje...

Charlie Chaplin
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
E verteta eshte e forte.E verteta... eshte e sikletshme.E shume shpesh dhe lendon!
Dua te them,njerezit thone qe duan te verteten,por a e duan me te vertete??
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Disa here themi te verteten sepse eshte e gjithe ajo qe na ka mbetur te themi.Disa here themi te verteten sepse kemi nevoje ta themi me ze te larte qe ta degjojme vete ne.Dhe disa here themi te verteten sepse nuk mund te bejme ndryshe.E disa here ua themi te tjereve sepse u detyrohemi.Eshte minimumi qe mund te bejme...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Doni te jeni te lumtur per nje çast?Hakmerruni! Doni te jeni te lumtur per gjithmone?Falni!

Jean-Baptiste Henri Lacordaire
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sytjena, veshje femerore qe shpesh premtojne me shume se c'kane.

Sytjenat jane politikanet me te medhaja te botes. Bashkojne te majten me te djathten dhe terheqin popullin
 
Top