Dokumentar -"Ismail Qemali qe nuk kemi njohur"

Sweetie

Anëtar i Respektuar
"Ismail Qemali qe nuk kemi njohur"
nje dokumentar nga Roland Qafoku​2v7z3pi.jpg

1jno12.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ismail qemali

Ju ftoj ta ndiqn me vemendj.. eshte shum shum interesant cdo fjal e then per Ismali Qemal Vloren.

Ps..hera e par se shikoj ket video dhe me ben pershtypj jashtzakonisht shum ajo se si cfar flitet per jeten e tij qe nga fillimet e rinis e deri ne vdekje.U martu me nje greke 15 vjeqare,e Ismail Qemali kisht ateher 23 vjet!kisht gjithe ata pasuri, punonte nen perandorin turke dhe u martu me nje greke!!! ne kohen e serbit ndodhi e kunderta...ata se punoni ne adminstratat serbe me cdo kusht ju impunonte te benin martesa me serbet .
 
Top