Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​


Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.
1621874598340.png
TIRANË– Ditën e djeshme, në “Sheshin Skënderbej” u mbajt protesta kundër abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhojë e ngjarjes së rëndë që u shënua në Lezhë, ku pesë persona përdhunuan në grup një 15-vjeçare. Nga e gjithë protesta, vëmendjen e tërhoqi një vajzë bjonde, e cila u zhvesh tërësisht dhe ngrit lart një pankartë. Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.


Flet vajza që protestoi e zhveshur kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​

b: doja.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me pelqen forma se si koncepton,e justifikon dhe e paraqet kauzen ne fjale.
 
Une jam dakort me protesten. Jam dhe pro feminizmit por mos maskilizohemi me pahir, se dalim kunder Zotit, natyres dhe ligjeve pastaj.

Por nuk e kuptova pse duhej te dilte nudo?

Kjo flet per edukim femijesh, dhe dje ne proteste kishte dhe nena me femije aty duke pare kete.

Kjo duhet te arrestohej dje.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Une jam dakort me protesten. Jam dhe pro feminizmit por mos maskilizohemi se dalim kunder Zotit natyres ligjeve pastaj.

Por nuk e kuptova pse duhej te dilte nudo?
Kjo flet per edukim femijesh, dhe dje ne proteste kishte dhe nena me femije aty duke pare kete.

Kjo duhet te arrestohej dje.
pavarsisht situates,njerzit duhet te mesojne syrin qe nudizmi nuk eshte instikt seksual.
Dhe qe nje femer nudo perpara se te ngre hormonet,eshte nje trup njerzor i shejte.
prandaj me duket nje rebelizem pak ekstrem per shoqerine shqiptare,por me vend.
 
pavarsisht situates,njerzit duhet te mesojne syrin qe nudizmi nuk eshte instikt seksual.
Dhe qe nje femer nudo perpara se te ngre hormonet,eshte nje trup njerzor i shejte.
prandaj me duket nje rebelizim pak ekstrem per shoqerine shqiptare,por me vend.j

Syri percjell trurit dhe truri zgjon instiktet Nev
Eshte prap truri qe na udhezon te bejme veprime te lejushme apo te palejushme sipas rregullave dhe etikes morale njerezore etj etj. Syri mund te shohe dhe nje trup femre ne morg por nuk te ngre hormonet. Pra cdo gje vjen nga truri kjo e para.

Nudizmi eshte forme arti dhe forme te shprehuri per vende te civilizuara, dhe per aktivitete te tilla merrert leje dhe kujdesen qe mos kete minorene prezent.

Ne nje shoqeri si e jona mua sme ben sens kjo gje pervec faktit qe kjo vajza donte te bente pak show up vetes se vet ne rolin e eksibicionistes per tu bere e famshme.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Syri percjell trurit dhe truri zgjon instiktet Nev
Eshte prap truri qe na udhezon te bejme veprime te lejushme apo te palejushme sipas rregullave dhe etikes morale njerezore etj etj. Syri mund te shohe dhe nje trup femre ne morg por nuk te ngre hormonet. Pra cdo gje vjen nga truri kjo e para.

Nudizmi eshte forme arti dhe forme te shprehuri per vende te civilizuara dhe per to merrert leje dhe kujdesen qe mos kete femije minorene.

Ne nje shoqeri si e jona mua sme ben sens kjo gje perbec faktit qe kjo vajza donte te bente pak show up vetes se vet ne rolin e eksibicionistes per tu bere e famshme.
uroj te mos jete kjo e fundit ,sepse pastaj eshte i pa sens si veprim dhe kompleksiv ne thelb.
 

Monique

With or Without u
Me pelqen forma se si koncepton,e justifikon dhe e paraqet kauzen ne fjale.
Po cforme eshte kjo?
Cfare shembulli apo mesazhi percolli?
Ne edukojme vajzat mos dalin nudo ne sy te vllait apo babit , dhe jo per frike incesti jo por per ceshtje estetike dhe respekti ndaj vetes.
Kjo doli mes tere sheshit?
Ekzibizionizem i panevojshem totalisht , rebelizem qe sme percon asgje pervec indinjates.
Fundja nje vajze 15 vjecare u perdhunua dhe mesazhet duhet te ishin mbi fenomenim e jo sepse kemi edukuar keq djemte.
Mos harrojme e llojin e brezit qe po rritet , per tu patur frike!
I sheh ne rruge sikur te ishin mbi 30 vjece , te lyera , gjys nudo dhe mua qe jam femer me mbetet syri
Lakuriqesia cfare trasmeton? Epsh
E kjo epshin ndezi....

I edukojme djemte si duhen por pederasta sdoi bejme qe te zhvishen femrat e ti pyesin a te te prek?
Vajza duhet te dije te sillet dhe mos provokoj
Pra edukohen te dyja gjinite.
Kjo ishte jo per rastin ne fjale te kuptohemi
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po cforme eshte kjo?
Cfare shembulli apo mesazhi percolli?
Ne edukojme vajzat mos dalin nudo ne sy te vllait apo babit , dhe jo per frike incesti jo por per ceshtje estetike dhe respekti ndaj vetes.
Kjo doli mes tere sheshit?
Ekzibizionizem i panevojshem totalisht , rebelizem qe sme percon asgje pervec indinjates.
Fundja nje vajze 15 vjecare u perdhunua dhe mesazhet duhet te ishin mbi fenomenim e jo sepse kemi edukuar keq djemte.
Mos harrojme e llojin e brezit qe po rritet , per tu patur frike!
I sheh ne rruge sikur te ishin mbi 30 vjece , te lyera , gjys nudo dhe mua qe jam femer me mbetet syri
Lakuriqesia cfare trasmeton? Epsh
E kjo epshin ndezi....

I edukojme djemte si duhen por pederasta sdoi bejme qe te zhvishen femrat e ti pyesin a te te prek?
Vajza duhet te dije te sillet dhe mos provokoj
Pra edukohen te dyja gjinite.
Kjo ishte jo per rastin ne fjale te kuptohemi
Te serviresh nudizmin eshte forma me larte e nje kultivimi instikti.
Une jam tek ajo pjesa e pakte qe pa i hy hollsive te pankartave te saj,me percolli nje fije lirshmerie.
Tani nese ambjenti,situata protesta nuk ishte vendi duhur per tu kuptuar,tjeter kjo.
Personalisht une ja mirekuptova ate cka ajo donte te percillte.
Shpresoj te kete pas dhe te tjere.
Me rendesi eshte te zbuten sintomat demtuese te ides dhunuese ndaj femres.
Pa forma apo metodat duhet provuar shume dhe nga me te ndryshmet.
 

Monique

With or Without u
Pse me rroba vesh se percillte dot mesazhin thua ti?
Kam pershtypjen Nev se ngaterrojme qellimin dhe veprimin
Qellimi ishte ai qe kish dale gjithkush , pra mesazhi qe asnje femer sduhet te perdhunohet
Veprimi vulgaritet qe personalisht neser ( sado liberale qe jam) sdo doja asesi qe te ishte ime bije ajo

Gjykoj veprimin jo individin ne kte rast.
Te protestosh eshte nje gje
Ta degjenerosh eshte komplet nje gje tjeter
 

Lindii

Antarë i Respektuar

Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​


Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.
Shiko fotografinë 1920291
TIRANË– Ditën e djeshme, në “Sheshin Skënderbej” u mbajt protesta kundër abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhojë e ngjarjes së rëndë që u shënua në Lezhë, ku pesë persona përdhunuan në grup një 15-vjeçare. Nga e gjithë protesta, vëmendjen e tërhoqi një vajzë bjonde, e cila u zhvesh tërësisht dhe ngrit lart një pankartë. Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.


Flet vajza që protestoi e zhveshur kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​

b: doja.al

Kjo nuk eshte Shqiptare ka theks jo te gjuhes tone ?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Ok kjo dhe shume pankarta aty ishin shume pa vend per krimin qe behet fjale...
Pedofilia nuk prek vetem femrat por dhe meshkujt .. pra te dalin dhe meshkujt ne kete menyre ?
Pastaj per sa i perket thyerjeve te tabuve ...natyrisht kurre sesht koha apo momenti i duhur
Por padyshim qe veshja dhe provokimi i nje femre nuk eshte ftese per abuzim seksual ..ne asnje menyre ...kurren e kurres .
Ama per te edukuar femijet jane po ashtu te dy prinderit pergjegjes ... se kuptoj pse behet nena pergjegjese per cdo gje.
Ama e kemi ne ..madje femra frmres ja thote..
He se mira ja beri .... vete kish vesh fundin kaq e aq ..vete kish shkuar ne Club etj etj .
Ku e dime fort mire qe abuzuesin se ndalon as veshja e as izolimi.
Mendoj qe demostruesit te kishin ven me shume ne vemendje..idene e mos shantazhimit.
Qe femija djale apo vajze ..te kete guximin te hapet e te denoncoje.
Pra pedofilizmi ne bote ka arrit caqe cnjerezore ... por te pakten pertej fatkeqesise duhet qe viktima mos te ndjehet e paragjykuar ...mjafton Trauma qe do e mbaj per gjith jeten .
Denoncojeni ata qe ju vrasin per se gjalli !
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Une jam dakort me protesten. Jam dhe pro feminizmit por mos maskilizohemi me pahir, se dalim kunder Zotit, natyres dhe ligjeve pastaj.

Por nuk e kuptova pse duhej te dilte nudo?

Kjo flet per edukim femijesh, dhe dje ne proteste kishte dhe nena me femije aty duke pare kete.

Kjo duhet te arrestohej dje.


Ne gjith cfare tha pse u fokuzove vetem te nuditeti?

E pranojme nuditetin si form arti, e stampojme mbi tabela publiciteti dhe u be problem pse e perdori per terheqje vemendje?

Arrest per cfare?
Pse doli e veshur sic e ka ber nena natyre?
 
Ne gjith cfare tha pse u fokuzove vetem te nuditeti?

E pranojme nuditetin si form arti, e stampojme mbi tabela publiciteti dhe u be problem pse e perdori per terheqje vemendje?

Arrest per cfare?
Pse doli e veshur sic e ka ber nena natyre?
Sepse ky eshte subjekti i temes.

E kam sqaru me lart nuditetin dhe artin.

Sepse ka shkel ligjin. Denohesh nga gjobe deri ne burg.

Pse sdel ti nudo ne rruge?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Po flisja per turp tek nje femer dhe jo per veprimet e degjerume te nje mashkulli .
Pikerisht te kjo teme dhe gjith keto dite asgje nuk eshte turp pervec atyre krimeve dhe asgje sduhet te terheq vemendjen nga keto krime .
 
Perle!!!

Gurë në stomak nga John Ilir Vasili

Kur te flet vagina perpara mendjes i bie te jesh nxenese pa tru, besnike e asaj qe te nxjerr ne rruge lakuriq per te justifikuar leket qe merr per daljen tende.

Ti vajza lakuriq - Nuk e di cfare efekti mendon ti se dha vagina jote me krahe hapur ne sheshin Skenderbeg, por te jesh e bindur qe nuk dha aspak efektin te cilin reklamon zysh "tutorja" jote e pispillosur qe ushqehet me dafina lakuriq me zemer te zeze si sorra.

Vetem ato mund te mendojne qe produkti i trurit shprehet me vagine.

Por ne moshen qe je ti, nuk te lejohet mos kuptosh qe te genjejne, per te perdorur. Perndryshe po te ishte e vertete, ne studiot televizive ku ato dalin per te mbushur mendjen tende dhe portofolin e tyre, do shkonin lakuriq e do te shpreheshin vet me vaginen e tyre te kalbur si shpirti i tyre.

Sepse duhet te jesh e pashpirt te bindesh nje vajze te re te dali lakuriq ne rruge per ty. Dhe ky eshte perdhunim.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Turp mbi turp po thu?
Jo ka vetem nje turp qe eshte kthyer ne krim.
Dhe cdo gje qe behet rreth saj .. qe kapen me demostruesen apo demostruesit qe humbin qellimin e demostrimit ...
Heqin vemendjen nga turpi dhe krimi i vertet .
Pedofilia dhe vrasja e femijeve per se gjalli.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Dhe jo me mire shoh njerez nudo ne rruge .. se se fundi nese sme pelqen mbyll syte .. sesa te me duhet te dal te protestoj per keto krime .
Pra nudizmi @Xhelozi nuk eshte turp mbi turp
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Jo ka vetem nje turp qe eshte kthyer ne krim.
Dhe cdo gje qe behet rreth saj .. qe kapen me demostruesen apo demostruesit qe humbin qellimin e demostrimit ...
Heqin vemendjen nga turpi dhe krimi i vertet .
Pedofilia dhe vrasja e femijeve per se gjalli.
Ta thash me siper pershkrimin e ktij fenomeni por
Dhe jo me mire shoh njerez nudo ne rruge .. se se fundi nese sme pelqen mbyll syte .. sesa te me duhet te dal te protestoj per keto krime .
Pra nudizmi @Xhelozi nuk eshte turp mbi turp
T'dalesh ne proteste nudo per mu esht turp mbi turp . Qa ka dasht me kallxu kjo ? Qe ka naj trup e skena pa najher kshu apo ka dasht me kallxu qe kshu dalin ne ato plazhet nudiste?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Ta thash me siper pershkrimin e ktij fenomeni por

T'dalesh ne proteste nudo per mu esht turp mbi turp . Qa ka dasht me kallxu kjo ? Qe ka naj trup e skena pa najher kshu apo ka dasht me kallxu qe kshu dalin ne ato plazhet nudiste?
Pikerisht ndaj ska sens qe ka dal ashtu se njerez qe mendojne si ty .. ashtu keshtu sdo e kuptoje idene e Protestes se saj .. te tjere dhe me keq reagojne ne menyre vulgare madje .
Pra kjo hoqi vemndjen nga krimi .. eshte krim te vrasesh femije .
Ajo thjesht theu tabu dhe po shume te drejta per femra qe i gezojme sot , jane bere demostrata apo greve nudo nga femrat ... sepse pikerisht femra reduktohet si Objekt Sexual vetem nga trupi i saj.
Pra kush e kupton e kupton .. kush sdo ta kuptoj gje nje shkak per te heq vemendjen nga turpi i vertet i kesaj shoqerie .
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Pikerisht ndaj ska sens qe ka dal ashtu se njerez qe mendojne si ty .. ashtu keshtu sdo e kuptoje idene e Protestes se saj .. te tjere dhe me keq reagojne ne menyre vulgare madje .
Pra kjo hoqi vemndjen nga krimi .. eshte krim te vrasesh femije .
Ajo thjesht theu tabu dhe po shume te drejta per femra qe i gezojme sot , jane bere demostrata apo greve nudo nga femrat ... sepse pikerisht femra reduktohet si Objekt Sexual vetem nga trupi i saj.
Pra kush e kupton e kupton .. kush sdo ta kuptoj gje nje shkak per te heq vemendjen nga turpi i vertet i kesaj shoqerie .
Mendimet i kena t ndryshme ne se ti kishim njesoj sdo kishim bo asnje replike ...
po ne fakt un spo e kuptoj fare kte idene e protestes se saj fare ??? u bem dhe pak "mendje hapur " meqe ka dal si trend tashi neper shiptari ??‍♂️??‍♂️??‍♂️

me duket prap ide gjeniale e asaj femres pavarsisht qe esht gjest i degjenerum e turpshme me sakte.
Sorry qe sjella nje mendje vulgare !
 

Endrra

VIP
V.I.P
Mendimet i kena t ndryshme ne se ti kishim njesoj sdo kishim bo asnje replike ...
po ne fakt un spo e kuptoj fare kte idene e protestes se saj fare ??? u bem dhe pak "mendje hapur " meqe ka dal si trend tashi neper shiptari ??‍♂️??‍♂️??‍♂️

me duket prap ide gjeniale e asaj femres pavarsisht qe esht gjest i degjenerum e turpshme me sakte.
Sorry qe sjella nje mendje vulgare !
Gjesti i saj eshte i degjeneruar se po u thote qe nga ky trup lakuriq lindni ju o njerez .. kur zoti na ka fal sic na fal Zoti ?
Neper Shqiptari ?
Ah po eshte me mire te vrasesh te perdhunosh te shesesh heroin gjithashtu ketyre femijeve .. qe ne shqiptari te behen vila e super vila qe po ashtu kur ta merzisin gruaja ne shtepi .. te kapesh ate frmijen/ vajzen e vogel se eshte e njome dhe do vete se kishte vesh fundin e shkurter .
Kuptova ku dhe sa rendesi ka ne fakt turpi i vertet ne Shqiptari ?
 

ilia spiro

Anëtar i ri

Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​


Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.
Shiko fotografinë 1920291
TIRANË– Ditën e djeshme, në “Sheshin Skënderbej” u mbajt protesta kundër abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhojë e ngjarjes së rëndë që u shënua në Lezhë, ku pesë persona përdhunuan në grup një 15-vjeçare. Nga e gjithë protesta, vëmendjen e tërhoqi një vajzë bjonde, e cila u zhvesh tërësisht dhe ngrit lart një pankartë. Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.


Flet vajza që protestoi e zhveshur kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​

b: doja.al

Nuk kam cfare t`i shtoj ketyre qe ka thene kjo vajze, pavaresisht performances, jane te verteta dhe dihen por te thena ne kete forme bejne me shume pershtypje. Por une jam per t`u vene pikat mbi "i". Flet/Flasim ne pergjithesi, por kjo nuk eshte aspak e vertete, sepse sot shoqeria shqiptare eshte emancipuar dhe evropianizuar mjaft krahasimiht me perpara, pervec qe ka qene edhe me pare. Keto ngjarje te diskriminimit dhe dhunimit te femres nuk ndodhin ne Korce, ose ne Tirane e qytete kryesore si Shkodra. Eshte ceshtje kulture te familjeve patriarkale e rurale, po s`u zhduk patriarkalizmi qe buron nga ruralizmi sidomos, dhuna dhe injoranca ndaj femres do vazhdoje. rasti konkret, c`mund te presesh ne nje zone ku mbizoteron kanuni dhe jo ligji. Pse nuk dalin kunder kanunit ne proteste? Vini koken pergjegjesise mos tipizoni shqiptaret.
 

Hilarious

Simple 😇
Staf në FV.AL
S/M

Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​


Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.
Shiko fotografinë 1920291
TIRANË– Ditën e djeshme, në “Sheshin Skënderbej” u mbajt protesta kundër abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhojë e ngjarjes së rëndë që u shënua në Lezhë, ku pesë persona përdhunuan në grup një 15-vjeçare. Nga e gjithë protesta, vëmendjen e tërhoqi një vajzë bjonde, e cila u zhvesh tërësisht dhe ngrit lart një pankartë. Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.


Flet vajza që protestoi e zhveshur kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!​

b: doja.al

Deri diku jam dakord kur flet për edukatën prindërore (për mentalitetin shtypës që diferencon mashkullin nga femra ),për zhveshjen nuk jam dakord (jo për paragjykim ) nuk më duket e hijshme dhe siç tha ajo nuk ka qn pjes e protestës gjë që të bën të mendosh se të gjithën atë e ka bërë për të tërhequr vëmendjen dhe për tu bërë çik lajm nëpër portale .Me sa po tregonte edhe vet paska qn e dhunuar seksualisht gjatë rritjes së saj , femrat e dhunuara seksualisht zakonisht kan ndrojtje të zhvishen në atë mënyrë ekstreme nudiste në një ambient plot me njerëz ,se di dmthn...gjithseai kjo nuk ishte vajza e vetme pasi nëpër portale qarkullonte edhe video e 1 vajze që kishte ulur pantallonat tek sa marshonte përgjatë një Bar kafe plot me meshkuj(të rinj dhe burra të rritur) ,shumë e pahijshme si sjellje për 1 femër (nuk është paragjykim por etik për veten tonë se është munges respekti ndaj vetes kjo që bëjmë)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Le te merrte edhe nja 2 meshkuj aty kjo bjondja e zgjut, me njerin te kryente aktin dhe tjetrin veç ta provokonte dhe mos te kryente gje dhe ta percillte tamam mesazhin dhe pjesen e consent. I paska tromaks kalamajt!
 
Top