Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jo jo se eshte art, je katunare ti smerr vesh
Mesazhi i saj,sipas kuptimit tim eshte keshtu:
Ore zoteri une dhe nudo nese dal ne rruge,ti s'ke te drejte t'me prekesh asnje fije te flokut nga ana seksuale.
Saper etiken ok,te vij policia tme coj ne komisariat,te paguaj gjoben.
Por as ai nga ana e ti ska asnje te drejte tme gjykoj as ti eksitohen instiktet.
Pa arti don tjera nivele,e sigurisht jo njerez qe perdhunojne te afirmohet.
Ai qe perdhunon ne fakt eshte thjesht fare,duhet te kalbet ne burg. Dhe shendet!!
 
Mesazhi i saj,sipas kuptimit tim eshte keshtu:
Ore zoteri une dhe nudo nese dal ne rruge,ti s'ke te drejte t'me prekesh asnje fije te flokut nga ana seksuale.
Saper etiken ok,te vij policia tme coj ne komisariat,te paguaj gjoben.
Por as ai nga ana e ti ska asnje te drejte tme gjykoj as ti eksitohen instiktet.
Pa arti don tjera nivele,e sigurisht jo njerez qe perdhunojne te afirmohet.
Ai qe perdhunon ne fakt eshte thjesht fare,duhet te kalbet ne burg. Dhe shendet!!
Dhe une te them nuk eshte e lejuar te dalesh nudo ne publik. Atehere ti pse me ndalon mua me te prek? (Ligjerisht flas)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dhe une te them nuk eshte e lejuar te dalesh nudo ne publik. Atehere ti pse me ndalon mua me te prek? (Ligjerisht flas)
Sepse e para eshte thyerje etike.
E dyta eshte dhune fizike.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po mesazhi nuk percillet ne sy te femijve, se ka rregulla. Jasht Shqiperise nqfse ndodh kjo gje, arrestohesh.
Jane bere ne tere boten,e ne skena e koncerte reagime tilla.
Ok jane pak ekstrem,por mbartin nje fuqi brenda tyre.
Pastaj ne fund fundit,ok te arrestuan,te arrestuan.
Do paguash gjoben do dalesh.
Por me rendesi qe nje indikator trazon ujrat.
Qofshin keto gjykuese apo pranuese.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Po mesazhi nuk percillet ne sy te femijve, se ka rregulla. Jasht Shqiperise nqfse ndodh kjo gje, arrestohesh.
Se di para ca vitesh ne rrugen me kryesore demostruan ata te Petas per kafshet .. nudo ishin .. dhe as u trumkasen femijet dhe demostraten e kishin legale .. po me cudit kjo ne angli ( femijet ishin jo ne demostrate dihet... por kalimtare )
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Se di para ca vitesh ne rrugen me kryesore demostruan ata te Petas per kafshet .. nudo ishin .. dhe as u trumkasen femijet dhe demostraten e kishin legale .. po me cudit kjo ne angli ( femijet ishin jo ne demostrate dihet... por kalimtare )
Se di nuk kam degjuar per kte demonstraten, por para ca muajsh dolen nudo para ambasades ne Kiev dhe gjithashtu ne Poloni per te protestuar per ban on abortion dhe policia i largoi. Per tu tromaks do tromaksesha edhe vet me te thene te drejten, s'do ishte ndonje pamje qe do e shijoja, leri me femijet.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Jane bere ne tere boten,e ne skena e koncerte reagime tilla.
Ok jane pak ekstrem,por mbartin nje fuqi brenda tyre.
Pastaj ne fund fundit,ok te arrestuan,te arrestuan.
Do paguash gjoben do dalesh.
Por me rendesi qe nje indikator trazon ujrat.
Qofshin keto gjykuese apo pranuese.
Ok Nev, presim diten tani kur te dalin meshkujt ne proteste me bicikleta tu i qit te gjitha sheshit. Me tu knaq syte! lool
 

Endrra

VIP
V.I.P
Se di nuk kam degjuar per kte demonstraten, por para ca muajsh dolen nudo para ambasades ne Kiev dhe gjithashtu ne Poloni per te protestuar per ban on abortion dhe policia i largoi. Per tu tromaks do tromaksesha edhe vet me te thene te drejten, s'do ishte ndonje pamje qe do e shijoja, leri me femijet.
Jo me then te drejten ... e vemja qe jam trumkas kur jam ballafaquar kam qen une .
Kisha djalin 9 muajsh dhe gruper me nena me femije shkonim per te mesuar Notinn per here te pare .
Isha e vetmja qe nuk zhvishej ne sy te femijes apo bente dush ne gabina me kostüm banjo te ngjitur madje .
Pra asnje atyre fmive su bente pershtypje nje grua nudo .
Mu desh ta mesoja dhe une mentalitetin e tyre .. pavarsisht se une jam eduku diku tjeter .
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Le te merrte edhe nja 2 meshkuj aty kjo bjondja e zgjut, me njerin te kryente aktin dhe tjetrin veç ta provokonte dhe mos te kryente gje dhe ta percillte tamam mesazhin dhe pjesen e consent. I paska tromaks kalamajt!

Cilet femije?
Ato me smartphone neper duar?
Sigurt qe 'ndoshta' din me teper se une dhe ty?!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Cilet femije?
Ato me smartphone neper duar?
Sigurt qe 'ndoshta' din me teper se une dhe ty?!
Jo te gjitha familjet i kane mundesite per ti pajisur femijet me smartphones, te pakten ne Shqiperi. Pastaj ka edhe prinder qe nuk u japin femijve smartphones pikerisht per ti mbrojtur ose ja u japin me orare per te luajtur video games ose nen vezhgimin e tyre.
 

mos ngaterro kulturen dhe zakonet ne ato vende ajo eshte veshja e tyre ku jetojne, ne vendet arabe mbahet Burka etj, nese nje afrikane do vinte e veshur keshtu ne europe amerike apo azi a ku di une te duket normale ty kjo gje.

Pastaj ca jeni tu then pash zotin ca jemi tu thene ne e ca po thoni ju se kuptoj.
 
Top