Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual: Të jesh e zhveshur nuk është turp!

Monique

With or Without u
Pikerisht ajo nuk dhunon asnjeri me ate veprim.. sorry qe une jetoj ne shoqeri qe nudizmi eshte normal ndersa une qe se praktikoj nuk jam normale.
Por prap sme jep te drejte ta paragjykoj.. perkundrazi ajo pati guxim tju tregoje shoqerise se kush eshte degjenerimi i vertet.
Me ligj a pa ligj ata meritojne plumbin goce.
po mire e cka ketu per te me thene turp te kesh? (e kalova ne njejes edhe pse ishte shumes)?
Ti ke arsyet e tua dhe ste vret syrit , ama mua ma vret dhe me irriton
Do te pelqente nje Moni hipokrite qe vetem per te te pelqyer ty ,te thosh ahh po bravo, apo nje Moni qe thote ate qe ndjen dhe mbeshtet?
fundja ne nje debat ka gjithnje oponenc mendimi dhe nuk mund te perplasesh me tjetrin me argumenta -turp tju vij , se ska asnje turp nga mendimi ndryshe


Sa per pjesen e fundit , per perdhunuesit po absolutisht , biles une sdo perkufizohesha te plumbi se kryjne pune shpejt

do doja atje ne burg kur te shkojne , ti perdhunojne cdo dite nga 4-5 here ne dite!
Te kuptojne cfare i kane bere atij femije!
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
po mire e cka ketu per te me thene turp te kesh? (e kalova ne njejes edhe pse ishte shumes)?
Ti ke arsyet e tua dhe ste vret syrit , ama mua ma vret dhe me irriton
Do te pelqente nje Moni hipokrite qe vetem per te te pelqyer ty ,te thosh ahh po bravo, apo nje Moni qe thote ate qe ndjen dhe mbeshtet?
fundja ne nje debat ka gjithnje oponenc mendimi dhe nuk mund te perplasesh me tjetrin me argumenta -turp tju vij , se ska asnje turp nga mendimi ndryshe


Sa per pjesen e fundit , per perdhunuesit po absolutisht , biles une sdo perkufizohesha te plumbi se kryjne pune shpejt

do doja atje ne burg kur te shkojne , ti perdhunojne cdo dite nga 4-5 here ne dite!
Te kuptojne cfare i kane bere atij femije!
A kemi ne ne shqiperi nga keto burgjet famkeqe ku sapuni bie ne dysheme sa here ben banjo??
 
Pikerisht ajo nuk dhunon asnjeri me ate veprim.. sorry qe une jetoj ne shoqeri qe nudizmi eshte normal ndersa une qe se praktikoj nuk jam normale.
Por prap sme jep te drejte ta paragjykoj.. perkundrazi ajo pati guxim tju tregoje shoqerise se kush eshte degjenerimi i vertet.
Me ligj a pa ligj ata meritojne plumbin goce.

Atehere se e zgjatet shume.

Vajza eshte paguar nga nje shoqeri civile per te drejtat e grave per te dale nudo ne proteste. Pra vajza ka shitur trupin per te fituar disa para.

Nese ti e blen kete lloj morali senzibilizues inteligjenca ime nuk mund ta pranoje shitjen e ketij morali.

Ti jeton ne nje vend ku nudizmi eshte teper ok, ne jetojme ne nje vend ku nudizmi ndalohet me ligj dhe me moral personal. Ka forma te tjera protestash, ku fenimizmi ndricon, jo nga nudizmi jo nga ato lloj pankartash vulgare por nga ato femra qe bejne nje jete normale qe dalin ne 7 te mengjesit per pune dhe kthehen ne 6 ne shtepi, dhe fillojne punen e dyte ate te kujdesit te familjes se tyre.
 

Monique

With or Without u
A kemi ne ne shqiperi nga keto burgjet famkeqe ku sapuni bie ne dysheme sa here ben banjo??
po besoj ne cdo burg ka te tilla , ceshtja eshte si do i presin atje ne burg ata te burgut?
mos harrojme qe ne Shqiperi ende te perdhunosh femren nuk eshte fundi i botes , imagjino per ate target grup si e gjykojne
 
po besoj ne cdo burg ka te tilla , ceshtja eshte si do i presin atje ne burg ata te burgut?
mos harrojme qe ne Shqiperi ende te perdhunosh femren nuk eshte fundi i botes , imagjino per ate target grup si e gjykojne

Jo jo, se dhe ne burg ka "kod nderi" . Nese marrin vesh qe je ne burg se ke vra nje femer apo se ke perdhunu pedofile akoma me keq of mi non ca te bejne.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jo jo, se dhe ne burg ka "kod nderi" . Nese marrin vesh qe je ne burg se ke vra nje femer apo se ke perdhunu pedofile akoma me keq of mi non ca te bejne.
Te bejne nuse thua ti?
Kshu kam degju dhe Une
 

Endrra

VIP
V.I.P
po mire e cka ketu per te me thene turp te kesh? (e kalova ne njejes edhe pse ishte shumes)?
Ti ke arsyet e tua dhe ste vret syrit , ama mua ma vret dhe me irriton
Do te pelqente nje Moni hipokrite qe vetem per te te pelqyer ty ,te thosh ahh po bravo, apo nje Moni qe thote ate qe ndjen dhe mbeshtet?
fundja ne nje debat ka gjithnje oponenc mendimi dhe nuk mund te perplasesh me tjetrin me argumenta -turp tju vij , se ska asnje turp nga mendimi ndryshe


Sa per pjesen e fundit , per perdhunuesit po absolutisht , biles une sdo perkufizohesha te plumbi se kryjne pune shpejt

do doja atje ne burg kur te shkojne , ti perdhunojne cdo dite nga 4-5 here ne dite!
Te kuptojne cfare i kane bere atij femije!
Une jam shume demode te qesh me tema serioze ..ndaj them turp kush e kthen ne qesharake .. ti u preke dhe shpjegim .. dhe pikerisht po te jap shpjegim qe dhe une keshtu e mendoj.

Te tjeret qe sja u ndjen vazhdojne te tallen ..
Fundi i fundit jemi ne Shqiperi dhe cudija me e madhe 3 dite zgjat.
Pastaj mbrem krimi quhej fenomen .. ndersa nudizmi .. turp mbi turp .. kupton ti qe ku jemi me perceptime a jo .
 

Monique

With or Without u
Jo jo, se dhe ne burg ka "kod nderi" . Nese marrin vesh qe je ne burg se ke vra nje femer apo se ke perdhunu pedofile akoma me keq of mi non ca te bejne.
e se di se sja them shume burgjeve , po me shume eci me tipologjine e kafsheve ...qe si konsiderojne edhe aq
 

Monique

With or Without u
Une jam shume demode te qesh me tema serioze ..ndaj them turp kush e kthen ne qesharake .. ti u preke dhe shpjegim .. dhe öikerisht po te jap shpjegim qe dhe une keshtu e mendoj.

Te tjeret qe sja u ndjen vazhdojne te tallen ..
Fundi i fundit jemi ne Shqiperi dhe cudija me e madhe 3 dite zgjat.
Pastaj mbrem krimi quhej fenomen .. ndersa nudizmi .. turp mbi turp .. kupton ti qe ku jemi me perceptime a jo .
nuk merrem me etiketime turp apo jo turp, kte ta gjykoj kush doje
Une personalisht di te them mendimin tim - jam kundra nudizmit qofte kjo edhe per nje arsye kaq madhore!
Por as e shaj e as e fyej , thjesht se mbeshtes

me kupton?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Atehere se e zgjatet shume.

Vajza eshte paguar nga nje shoqeri civile per te drejtat e grave per te dale nudo ne proteste. Pra vajza ka shitur trupin per te fituar disa para.

Nese ti e blen kete lloj morali senzibilizues inteligjenca ime nuk mund ta pranoje shitjen e ketij morali.

Ti jeton ne nje vend ku nudizmi eshte teper ok, ne jetojme ne nje vend ku nudizmi ndalohet me ligj dhe me moral personal. Ka forma te tjera protestash, ku fenimizmi ndricon, jo nga nudizmi jo nga ato lloj pankartash vulgare por nga ato femra qe bejne nje jete normale qe dalin ne 7 te mengjesit per pune dhe kthehen ne 6 ne shtepi, dhe fillojne punen e dyte ate te kujdesit te familjes se tyre.
Pse ketu ca bejne femrat te keqen ?
Se di po ke njoh une qe ka familje i del byqa duke punuar dhe fundjavash madje.
 

Monique

With or Without u
Pse ketu ca bejne femrat te keqen ?
Se di po ke njoh une qe ka familje i del byqa duke punuar dhe fundjavash madje.
Pjesa ku marla thosh ka shitur trupin ste ngjiti
Dmth kauza ra poshte , degjenerimi triumfoi!
 
Pse ketu ca bejne femrat te keqen ?
Se di po ke njoh une qe ka familje i del byqa duke punuar dhe fundjavash madje.
Eeeeee lexo aty ku te intereson te keqen fjaline e fundit kap.

Ste kuptoj ku do me dal. Apo thjesht kshu kot kunder rrymes, apo per te thene qe nudizmi eshte dicka ok per ty?

Po mire o nese per ty eshte OK per mua seshte OK.

U kuptuam? Hajd paqe tani.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Eeeeee lexo aty ku te intereson te keqen fjaline e fundit kap.

Ste kuptoj ku do me dal. Apo thjesht kshu kot kunder rrymes, apo per te thene qe nudizmi eshte dicka ok per ty?
Per mua gjithcka cka ka te bej me femren.. te drejten e saj .. zhvillimin dhe perceptimin e jetes se saj ka sens dhe kuptim .
Ka ajo qef te zhvishet nudo per nje kauz ?
Bravo i qofte !
 
Per mua gjithcka cka ka te bej me femren.. te drejten e saj .. zhvillimin dhe perceptimin e jetes se saj ka sens dhe kuptim .
Ka ajo qef te zhvishet nudo per nje kauz ?
Bravo i qofte !
Ate them dhe une i lumshin cajcat dhe pjeshka e pa depiluar :D
 

Monique

With or Without u
Per mua gjithcka cka ka te bej me femren.. te drejten e saj .. zhvillimin dhe perceptimin e jetes se saj ka sens dhe kuptim .
Ka ajo qef te zhvishet nudo per nje kauz ?
Bravo i qofte !
edhe kur e ben kundrejt pageses , pra nuk mendon se kauza ra?
por thjesht kemi te bejme me nje "trime" qe si plas zhveshja , mjaft te fusi ca lek ne xhep dhe te behet cik e famshme?
Ste duket qe vajza ne fjale , kete kauze e shfrytezoi per qellime te saja?
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
edhe kur e ben kundrejt pageses , pra nuk mendon se kauza ra?
por thjesht kemi te bejme me nje "trime" qe si plas zhveshja , mjaft te fusi ca lek ne xhep dhe te behet cik e famshme?
Ste duket qe vajza ne fjale , kete kauze e shfrytezoi per qellime te saja?
Do ishte nje super ceshtje si azilkerkuese!
Seriozisht kjo
 

Endrra

VIP
V.I.P
edhe kur e ben kundrejt pageses , pra nuk mendon se kauza ra?
por thjesht kemi te bejme me nje "trime" qe si plas zhveshja , mjaft te fusi ca lek ne xhep dhe te behet cik e famshme?
Ste duket qe vajza ne fjale , kete kauze e shfrytezoi per qellime te saja?
Une nuk kam asnje info per kete gje ..por ta marrim te mirqen faktin qe e beri me deshiren e lire.. ather jam dakort.
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
edhe kur e ben kundrejt pageses , pra nuk mendon se kauza ra?
por thjesht kemi te bejme me nje "trime" qe si plas zhveshja , mjaft te fusi ca lek ne xhep dhe te behet cik e famshme?
Ste duket qe vajza ne fjale , kete kauze e shfrytezoi per qellime te saja?

"Qellime te saja"?!
Te tipit?
Per 2 lek te qelbta qe mund te fitonte dhe ne tjera menyra pa nxjerr surrat ne gazet?


Ej
Mos doni edhe ndonje gur qe ta qelloni se ju tromaksi femijet

Se kshu è kthyt tani muhabetin.
Vazhdoj te them dhe te uleris qe armiku nr 1 i femres eshte vet femra qe e paragjykon!
 

Endrra

VIP
V.I.P
Jo jo eshte paguar nga NGO per te drejtat e grave! Mos i bej skip.
Skam pse i bej skip une..nese w ka bere per para cfaredo gjeje qe behet...tradhtohet kauza. .. e nese eshte vetdeklaruar qe e ka bere per para edhe me keq per te si Person.
Por sic thashe le ta marrim te mireqen veprimin une e mbeshtes .
 

Monique

With or Without u
"Qellime te saja"?!
Te tipit?
Per 2 lek te qelbta qe mund te fitonte dhe ne tjera menyra pa nxjerr surrat ne gazet?


Ej
Mos doni edhe ndonje gur qe ta qelloni se ju tromaksi femijet

Se kshu è kthyt tani muhabetin.
Vazhdoj te them dhe te uleris qe armiku nr 1 i femres eshte vet femra qe e paragjykon!
azhornohu , se ka nxjerr e video e ka folur duke bere moral si ti edukojme djemte , nje pafidhe 18 vjecare apo sa vjec eshte , ku meson si duhet ti edukojme djemte.
E para pyetje qe me lindi ne mendje ishte..po ty si te ka edukuar jote eme?
smarr une as gura as shkopa se skam as fuqine e as terezine te marr njeri me dru
por kur vjen puna per te gjykuar me te drejten gjykoj qe cke me te!
per ty lakuriqesia eshte liri, per mua aspak adeguate ...spo me paragjykon ti tani mua?
ka menyra per te protestuar , une po paragjykoj e gjykoj menyren sesi ajo protestoi ..se kam tagrin thua?
e kam o e kam, qe cke me te ...se doli ne rruge , tv , e kudo e ajo cka vajza ime meson eshte se te zhvishesh rrugve laskuriq eshte mese normale
Po rrobat per cfare jane?

feministe jam sa se ke idene , por ka limite per cdo gje!
 
Skam pse i bej skip une..nese w ka bere per para cfaredo gjeje qe behet...tradhtohet kauza. .. e nese eshte vetdeklaruar qe e ka bere per para edhe me keq per te si Person.
Por sic thashe le ta marrim te mireqen veprimin une e mbeshtes .
Po e mbeshtete ti une solidarizohem me ty, direkt e mbeshtes dhe une e pike.
 
Top