• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dortmund arrin një tjetër fitore të pastër, tani në vend të dytë

cent

...Lontano
Në dy ndeshjet e fundit ka shënuar 8 herë e nuk ka pësuar asnjë gol, ky është ekipi i Borusias së Dortmundit që pas paraqitjeve të mira në Champions, tani duket se po kërkon ti bëjë konkurrencë ekipit të Bayernit në kampionat.

2q827ex.jpg

Ekipi i drejtuar nga trajneri, Jurgen Klopp këtë herë ka arritur të mposht lehtë edhe Nurembergun me rezultatin e pastër 3-0.

Dortmundi e nisi ndeshjen pa të rikthyerin Nuri Sahin, por me një formacion sulmues me Lewandowskin të mbështetur nga Reus, Gِtze e Kuba, i cili rezultoi të ishte vendimtarë duke arritur të shënonte dy herë në minutën e 18 dhe 21, me këtë rezultat u mbyllën edhe 45 minutat e para.

Pjesa e dytë nisi me një dëshirë të Nurembergut për të bërë diçka në këtë ndeshje, por pa arritur të shënonin. Pas minutës së 60-të verdhezinjtë morën përsëri frenat e lojës në dorë e arritën të vendosnin rezultatin në 3-0 në minutat e fundit me anë të Lewandowskit, i cili ktheu në gol një asist të Reus.

Me këtë fitore Dortmund ngjitet në vendin e dytë në renditje, 9 pikë larg Bayernit i cili do të luaj të dielën përballë Stuttgart.

/a.k
 
Top