Dortmund dhe Haland “fiken” nga Augsburgu, Leverkusen dhe Lajpcig kënaqen me barazim

Xhelozi

Staf në FV.AL
Java e dytë e kampionatit gjerman rezervoi një surprizë të pakëndshme për Borusia Dortmundin. Verdhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-0 nga Augsburgu. Megjithëse nisej si favorite për të fituar këtë takim, ekipi i Lysien Favrë është mposhtur nga “Fuggerstädte”.Ei2cAP_XkAA04k0.jpg
Sfida tjetër mes Bajer Leverkusenit dhe Lajpcigut përfundoi në barazim 1-1.Ei2di98WkAEs9LT.jpg

Në takimet e tjera të ditës së shtunë për javën e dytë të Bundesligës Shtutgarti shkatërroi 1-4 Mainzin, Arminia Bilefeld fitoi minimalisht nda Këlnit, ndërsa Borusia Myneshenglabah u frenua nga Union Berlini.
 
Top