Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ketu cdonjeri jap mendimin e vet...

Koha e tregon te verteten, pritni...
Sa e sa njerez ka gelltitur kjo dunja, ishin te bukur, krenar, me fame dhe me pasuri, vdiqen dhe shkuan, ne fund u treten ne toke, u ben dhe....dikur edhe eshtrat iu kalben...

Cdo njeri ka hisen e vet, te drejten e vet, mendoni para se te vdiset -para se te behet vone......., sepse askush nuk kthehet nga vdekja perseri te jetoj. Kush shkoi, kaloi dhe perfundoi...

Njeriu i keq nuk i duhet askujt. Ne Zot duhet besuar dhe duhet shikuar cfar detyra ka aty mesatare.

Ne Fe ka paqe, jo zhurma, jo urrejtje e konflikte -si ato boterore aktuale per cmenduri.
 
Redaktimi i fundit:

Paparraci

Banned
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Te ishim duke jetuar ne demokraci do te duhej te pakten te quhesha Ai jam :mah


Giithsesi Shefqeti e ka pasur kte taksirat,,dhe ka ndjekur perpikshmerisht rrugen e kuranit,,dhe kur flet shefqet krasniqi,,nuk flet krasniqi po flet epoka e gurit,,me gjith ate ne demokrraci ai e ka kte te drejt per te folur dhe per te dhen mendimin e vet,,
por ju te gjith jeni deshmitar se ku e ka derguar ajo rruge shefqetin,,nga zhveshja totale e dinjitetit kombetar,,rruga e kuranit eshte rruga e vdekjeve te kombeve dhe te kultrave te ndryshme te botes,,dhe ky esht fakt qe c´do kush mund tzbilloj ne trurin e vet,,duke u bazuar pikrisht tek qellimi i tyre perfudimtar,,ky kthehet ne nje argument,,qe vetem nje mendje injorate mund ta injoroj!
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

cfare ka ndodh? a mundet dikush tme tregoj pse thoni qe Dr. Shafqeti ka ALlahun ndihme? jam pak out me lajmet e fundit :(
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ruju kiter se t'futen n'burg ahahahah se ishtu kan ra viktima edhe shum te ri ne Shkoder ne 97 tu ba foto me mitraloz :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ne munde te zgjasim debatin deri ne pafundesi por ju nuk arrini ta kuptoni nje gje shume te thjeshte.

Une kuptoje parimet e fese islame, edhe Shefqetin, edhe juve disave qe besa, dhe askush spo kerkon tua ndaloje ta praktikoni besimin. Shefqeti ka te drejte tu ligjeroje e tu ciceroje besimtareve te besimit Islam se te gjithe njerezit qe nuk besojne ne zot do te shkojne ne xhehnem e ne zjarr por ne asnje moment Shefqeti nuk ka te drejte ti personalizoje gjerat. Nuk ka te drejte te shkel te dhenat personale te njerezve me te cilet identifikohen. Kete ceshtje ju nuk jeni ne gjendje ta kuptoni dhe me vjen shume keq?????

Ju nje gje duhet ta kuptoni se ne Kosove nuk zbatohet sheriati. une e kuptoj se disa turma edhe kan deshire ta zbatojne por ja qe qejfet e turmave nuk perbejne qejfin e popullit. Ky popull i ka dhene deri me sot dhe po i jep figurave te shquara piedestalin me te larte. Do ja jep edhe Shefqetit, edhe secilit nga ne por kjo don kohe dhe do e shofim.

Ado @ Familja Jashari ka fol vitin e kaluar kur ua hjeki nga qarkullimi videon ku mundoheshin ta paraftyronin Adem Jashari si nje luftetar fetar. Ne munde te sillemi dhe ta perdredhim muhabetin si te dojme por ata qe ishin aty dhe moren pjese ne ate lufte do e mbrojne ashtu siq u zhvillua ajo lufte. :ciaoo:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ju nje gje duhet ta kuptoni se ne Kosove nuk zbatohet sheriati

Citimi i disa ajeteve Kur'anore rreth pozites se njerezve jo-besimtar ne boten tjeter, kushdo qofshin ata, s'do t'thote se eshte rruges zbatimi i sheriatit, apo u shpreh deshira per ta zbatuar sheriatin. Mandej, ne qejfin s'mund t'ua bejme njerezve. Kushdo qofshin ata, njerez me fame boterore apo jo, ua themi t'verteten fetare/parimet tona, ne fytyre, u pelqeu apo jo.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Citimi i disa ajeteve Kur'anore rreth pozites se njerezve jo-besimtar ne boten tjeter, kushdo qofshin ata, s'do t'thote se eshte rruges zbatimi i sheriatit, apo u shpreh deshira per ta zbatuar sheriatin. Mandej, ne qejfin s'mund t'ua bejme njerezve. Kushdo qofshin ata, njerez me fame boterore apo jo, ua themi t'verteten fetare/parimet tona, ne fytyre, u pelqeu apo jo.

Lover me vjen keq te ta them por mosnjohja e ligjeve elementare te te drejtave te njeriut nuk ta jep ty, as Shefqetit, e askujt tjeter te mirresh me paragjykime.
Pra kerkesa yte, apo e ndonje personi qe mba post publik ne Reupbliken e Kosoves, per te mos respektuar ligjet e ketij vendi bje ne kundershti dhe per kete kundershti duhet te pergjigjesh.

Pra zoteri nese ti mendon te jetosh ne nje shtet por tenton te dalesh mbi ligjet e ketij shteti atehere duhet te besh dicka me veten.

Kjo eshte logjika e tere kesaj. Shefqeti eshte duke jetuar ne Kosove. Ndoshta atij i pelqen sheriati dhe mkes ketyre gjerave duhet te zgjedhi: te jetoje ne Kosove dhe te ballafaqohet me kundershtit poshte e larte qe bene apo te shkoje ku ti pelqej atij. Deri sa te egzistojne keto ligje kshu eshte. Kur ta nderrojme do behet sipas ligjeve qe jan aktuale.

Megjitate personalizimi i gjerave dhe fyerja e nje pjese te kombit tend nuk eshte e mire dhe Shefqeti kete e kuptoi por me vones ngase nese nuk ke harru ai edhe kerkoi falje publike. edhe ate dite ne gjykate kerkoi falje! A po jo??????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Nese thua ka ligj, atehere ligji duhet te funksionoi per te gjithe, njashtu edhe per priftin Anton Kqira, qe fyu 1.900000 musliman te Kosoves, per te cilin nuk thane asgje te madhe sic thane per Shefqetin. Eshte e pamundur qe te gjithe qytetareve t'ju pelqejne t'gjitha ligjet e shtetit laik. Duke u nisur nga kjo, ne s'kem cfare t'bejme edhe nqfs ndeshkohet Dr. Shefqeti per kete, edhe pse nuk besoj se do te ndeshkohet. Nuk e di cfare do t'thojne te tjeret qe llomotitin, nqfs shpeton.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Nese thua ka ligj, atehere ligji duhet te funksionoi per te gjithe, njashtu edhe per priftin Anton Kqira, qe fyu 1.900000 musliman te Kosoves, per te cilin nuk thane asgje te madhe sic thane per Shefqetin. Eshte e pamundur qe te gjithe qytetareve t'ju pelqejne t'gjitha ligjet e shtetit laik. Duke u nisur nga kjo, ne s'kem cfare t'bejme edhe nqfs ndeshkohet Dr. Shefqeti per kete, edhe pse nuk besoj se do te ndeshkohet. Nuk e di cfare do t'thojne te tjeret qe llomotitin, nqfs shpeton.

Lover, mos me befaso per gjera sepse ti nuk je aq i paditun. Lidhur me priftin Kqira, e kemi diskutu kur ishte radhe dhe une kam dhene mendimin tim. Por gjykata kerkon letra dhe nuk kerkon llafe forumi. Pra edhe Kqiren duhet ta akuzoje dikush siq e ngreu padi ndaj Shefqetit. Pse nuk e bene BIK kete pune???? Apo thjeshte ti pse nuk e bene nje padi???? Jam i sigurt se gjykata do ta shqyrtoje ashtu siq po shqyrton rastin e Shefqetit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ne jemi tolerante Kitrrush, nuk mirremi me deklaratat e cdonjerit qe i teket dhe ofendon vlerat Islame. Perndryshe, i bie qe shume njerez te paditen, gje qe nuk rregullon marredhenjet fetare por vetem prish. Perderisa jetojme ne demokraci ashtu sic jemi mesuar te themi, duhet edhe t'pajtohemi me mendimet e kunderta, bindjet e kunderta qe kemi e keshtu me rradhe. Kjo pra eshte LIRIA E FJALES, qe shume injorant ketu ne forum, deri dje e mbeshtetnin, sot shiten patriota me baterija 2 volt e gjysme.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Ne jemi tolerante Kitrrush, nuk mirremi me deklaratat e cdonjerit qe i teket dhe ofendon vlerat Islame. Perndryshe, i bie qe shume njerez te paditen, gje qe nuk rregullon marredhenjet fetare por vetem prish. Perderisa jetojme ne demokraci ashtu sic jemi mesuar te themi, duhet edhe t'pajtohemi me mendimet e kunderta, bindjet e kunderta qe kemi e keshtu me rradhe. Kjo pra eshte LIRIA E FJALES, qe shume injorant ketu ne forum, deri dje e mbeshtetnin, sot shiten patriota me baterija 2 volt e gjysme.

Nuk e ve ne dyshim une qe ti je tolerant, por qe toleranca dhe Shefqeti, madje edhe Kqira (meq e permende) nuk kan te bejne asgje mes tolerances edhe kete duhet ta kuptosh.
 

cent

...Lontano
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Dr. Shefqet Krasniqi eshte njeri prej Dijetareve me te medhej te shek. XXI , jo vetem per trevat tona poR ne mbar mboten ne pergjethesi . Zoti qofte i kenaqur me te .....

Per kete nuk dyshoj qe qenka "dijetari" me i MATH i shek.XXI por dicka Skuptoj,,Ku qendron drita e tij e dijes kur ai flet per allahun apo per librat qe ka lexuar ne kurane,qe sjan shkruar nga dora e tij...se di pse por mua keto me duken perralla me mbret
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

se di pse por mua keto me duken perralla me mbret

Cudi, as une se di eprse te duken perralla.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Dr.shefqet krasniqi e ke allahun në ndihmë

Gazetari : Cka pritet tash pas intervisstimit tuaj nga prokuroria ?

Dr.Shefqet Krasniqi : Pritet me ra bore , edhe naj dite edhe me dal femija mu zavit..!
hhahahahaa :D
 
Top