Dua Lipa fiton, artistja më e mirë femër në Brit Awards 2018

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues

6BBAB1AC-605E-46D6-8E61-3EDA3E7C1682.jpg

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa sapo është zgjedhur artistja më e mirë femër në ceremoninë Brit Awards 2018, që po mbahet në Londër,


Dua Lipa, një këngëtare tanimë e njohur gjithandej me hitet “New Rules” dhe “IDGAF”, është nominuar në pesë kategori: artistja më e mirë femër, artistja më e mirë debutuese, kënga më e mirë me “New Rules”, albumi më i mirë anglez dhe videoklipi më i mirë anglez. Në kategorinë e albumit më të mirë ajo garon edhe krahas Ed Sheeran, ndërsa në kategorinë e artistes më të mirë femër është krahas Paloma Faith, Jessie Ware, Kate Tempest dhe Laura Marling./ KultPlus.comlipa1.jpg
 

Attachments

  • 6BBAB1AC-605E-46D6-8E61-3EDA3E7C1682.jpg
    6BBAB1AC-605E-46D6-8E61-3EDA3E7C1682.jpg
    822.7 KB · Shikime: 0
  • lipa1.jpg
    lipa1.jpg
    362.1 KB · Shikime: 0

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Suksese Dua Lipes :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Urime !
FV jone!
Eshte e Adhurueshme se si Nga trevat tona ,nga trungu jone i dhame botes ne muzike tre zera nderkombtare.
 
Top