“Duam të kthehemi në auditore,mesimi online deshtim",studentët protestë përpara Ministrisë së Arsimit

1-770x433.jpg

Një grup studentësh po protestojnë para dyerve të Ministrisë së Arsimit, pasi janë kundër vendimit të zhvillimit të mësimit online.
lg.php
Studentët shprehen se jo të gjithë kanë mundësi të sigurojnë pajisje teknologjike për zhvillimin e mësimit online dhe kërkojnë kthim në auditore, të paktën për seminaret. Në mbështetje të tyre i janë bashkuar protestës edhe disa pedagogë.
Mes studentëve dhe policisë nuk munguan as tensioned. Ndërkohë uniformat blu i bën thirrje studentëve për tu shpërndarë pasi sipas masave të marra për shkak të pandemisë, grumbullimet nuk lejohen. “Policia do të zbatojë ligjin”, bëjnë thirrje blutë e kryeqytetit me megafon.
1.jpg1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg
Gsh
 

Attachments

 • 1-770x433.jpg
  1-770x433.jpg
  66.2 KB · Shikime: 0
 • 1.jpg
  1.jpg
  136.3 KB · Shikime: 0
 • 1.jpg
  1.jpg
  136.3 KB · Shikime: 0
 • 2.jpg
  2.jpg
  148.2 KB · Shikime: 0
 • 3.jpg
  3.jpg
  95.1 KB · Shikime: 0
 • 4.jpg
  4.jpg
  122.2 KB · Shikime: 0
 • 5.jpg
  5.jpg
  92 KB · Shikime: 0
 • 6.jpg
  6.jpg
  130.4 KB · Shikime: 0
 • 1-770x433.jpg
  1-770x433.jpg
  66.2 KB · Shikime: 0
 • 1.jpg
  1.jpg
  136.3 KB · Shikime: 0
 • 1.jpg
  1.jpg
  136.3 KB · Shikime: 0
 • 2.jpg
  2.jpg
  148.2 KB · Shikime: 0
 • 3.jpg
  3.jpg
  95.1 KB · Shikime: 0
 • 4.jpg
  4.jpg
  122.2 KB · Shikime: 0
 • 5.jpg
  5.jpg
  92 KB · Shikime: 0
 • 6.jpg
  6.jpg
  130.4 KB · Shikime: 0
Nje student nga Lezha e tha dicka te bukur sot ne proteste. "Nese virusi te ze ne auditor por jo ne kafe, une propozoj ti marrim profesoret dhe te bejme mesim ne bar-Kafe, atje jemi te mbrojtur nga virusi"!??
Po jemi te mençem ne Lezhjant mor ?
 
 • Haha
Reactions: Ber
Problemi eshte qe ne kafe shkon me deshire dhe e ke marre vete parasysh rriskun, ndersa ne shkolla je i detyruar dhe mund te rriskosh veten dhe familjaret jashte vullnetit tend.
 
Problemi eshte qe ne kafe shkon me deshire dhe e ke marre vete parasysh rriskun, ndersa ne shkolla je i detyruar dhe mund te rriskosh veten dhe familjaret jashte vullnetit tend.
Ironia e studentit eshte e duhura, nuk ka sipas deshires, kafenete jane ambjete te mbyllura ashtu si auditoret!
 
Top