Duhani. Cfare efekti ka mbi bukurine tone?

braziljania

Anëtar i Nderuar
Duhani demton shendetin, dhe mbi kete pike nuk kemi dyshime, por ajo qe shume prej nesh nenvleresojne eshte efekti shkaterrues qe ky zakon mund te kete mbi lekuren tone si dhe mbi bukurine.

Nuk sherben per asgje te shpenzoni shume para ne kremera apo produkte estetike kur pini duhan. Ngjyre e shguar, dhembe te verdhe, rrathet e syve dhe rrudhat jane disa nga problemet qe shakktohen nga konsumi i duhanit. Edhe floket ndjejne, efektet negative te tij. Por te kthehemi tek lekura, keni degjuar per radikalet e lira? Jane shkaktaret kryesor pergjegjes per plakjen e lekures. "Fale" duhanit, lekura humb ngjyren e saj natyrale dhe merr nje pamje gri dhe pak te shendeteshme. Me shtimin e rrudhave, lekura humb elasticitetin e saj. Dhe cfare mund te themi per celulitin, i cili eshte pika e dobet ne cdo femer? Duhani forcon procesin e atrofizimit te kapilareve nenlekurore, duke favorizuar ne kete menyre zhvillimin e shenjave te celulitit./burimi: ikubINFO/
 
Top