Durimi!

Jetmira

Antarë i Respektuar
"I duruari,i fituari"_ka thene nje fjale e urte popullore.
Sa eshte forca e durimit te ju?
Deri kur mund te jeni te durueshem?Cili eshte kulmi i durimit per ju?
A eshte virtyt durimi apo dobesi?

(Ndonjeher durimi tepert te ben dem).
Nese ti hesht nuk flet,ose te hakmerresh njerezit ta marrin per dobsi.
Un personalisht jam e duruar,por kur sban ma uj pilafi(sic thot populli) a ke guxim me mdal para.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Durimi eshte veti e njerzve qe nuk rrembehen lehte nga gjendjet emotive dhe emocionale.
Por durimi duhet te kete forme dhe llogjike te paster.
Me nje idiot apo situat idiote ske pse ma pas durim.
Thjesht e injorn,aq.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nese e kthejme durimin ne materie qe kapet me dore, del çekiç (Jakup Asipi)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Durim plot kam. Rruga per te arrit disa gjera ne jete eshte e gjate dhe e nderlikuar kshu qe duhet durim te vin gjerat si duhet,
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Iluzioni është gjysma e sëmundjes, qetësia është gjysma e ilaçit. Durimi është hapi i parë drejt shërimit"

(Avicena)

91757849_10216723856960198_7991840763736489984_n.jpg
 
Top