Dy shpirtra ....

Зngjεll

___________
Danity Kane - stay with me

http://fr.youtube.com/watch?v=UulI96u44mo


Dy shpirtra ..........


Ishte dite me shi dukej sikur dhe qielli qante per ne te dy
Cfare trishtimi...........
"Ti nuk do me kuptosh ,por do te them.....Do largohem i dashur "
Ti nuk me degjove , por fillove te flisje dhe te renkoje nga dridhja qe pushtoi zemren tende ......
Mora fyturen tende ne duart e mia dhe e ledhatova me dashurine e zjarrte
qe me pervelonte brenda meje
Te shoh ne sy dhe syte e tu leshonin vrer.. inat.. dhimje..
" Atje ku do shkoj nuk eshte vend per ty dashuria ime "
Ti ngrite koken dhe me pe i befasuar dhe me nje shikim te trembur por te embel
"Do shkoj , i dashur , pergjithmone , do shkoj me dashurine tende ne shpirt ,
do shkoj , sepse fati keshtu e deshi .
Por ti mos qaj sepse gjithmone do jem prane ketij shpirtit tend ......."
Duart e tij me ndaluan fjalen ne goje dhe me lot ne sy me perkedhelen faqen e ftohte
"Te lutem mos shko ,jeta ime , pa ty do jem njeri pa jete mos me braktis "
Lotet me rridhnin pa pushim dhe po vrisja vetveten qe nuk po i thoja te verteten .
Nuk mundja ti thoja qe jeta ime i kishte oret e numeruara ,
nuk mund ti thoja se vdekja e pameshirshme po me therriste .........
Nese do ia thoja ,e dija qe ai nuk do ngrinte kurre koke dhe do me vajtonte perjete , ne vetmi
pa njeri , pa jete .........
"Historia jone nuk mund te zgjasi me tej ,mundohu te ecesh perpara, shpirt "
"Pse ???? Pse, te lutem ? Me thuaj pse ?"
"Sepse fati eshte i keq dhe ky fat ra tek ne, engjelli im dhe sepse e di qe pa mua do jesh mire "
"Kurre nuk do jem mire pa ty , e dashura ime , kurre atehere
mos shko , mos me mbyll zemren perjete ne lot e vuajtje "
"Lamtumire dashuria me e bukur e jetes time .Te dua pa mase dhe ne pafundesi
,deri ne fund te frymes time do kem imazhin tend perballe syve te mi ,
dhe do largohem me buzeqeshjen tende ne buze "
Fillova te ecja duke lene pas njeriun me te mire , me te embel qe jeta me dhuroi
Kembet nuk me benin te ecja por ajo cka mbaja ne veten time me detyronte te ecja
Ecja neper shi pa pushim , ecja dhe vetem ecja as vete se di ku........
Per nje cast mendova vendin tone te preferuar dhe shkova me nje fryme pa humbur kohe .
Deti ishte i bukur ne shi
A e keni pare detin sa i bukur eshte ne shi ?
Isha bere qull nga lotet dhe shiun nuk e ndjeja me .......
Sa u ula ne stolin ku qendronim gjithmone ne krahet e njeri-tjetrit ,
kujtimet filluan te kalonin para syve te mi me nje shpejtesi te papare ,
dhe ishin kujtimet me te bukura te jetes time , te cilat do i marr me vete ne varr .
Ai mendoi se e lashe nga familja ime sepse e kishim diskutuar kete problem
,mqs ata ishin kunder kesaj lidhje sepse e dinin fundin tim dhe nuk donin te vuaja
Por ata se kuptonin sa e lumtur isha ne krahet e atij personi
qe me dhuroi momentet me te bukura deri me sot ne jeten time .......
Ata se dinin sa e lumtur ishte zemra ime prane kraheve te tij , prane puthjeve
dhe perkedheljeve te embla qe me jepte , sa vinte nga puna e deri ne fillimin e dites tjeter .
Cfare padrejtesie o Zot !!!!!!!!!!!!!
Eshte me mire keshtu , mendoja me vete , ai do mundohet
te filloje jete te re , pa qene nevoja te vuaj dhe te marri vesh te verteten
Eshte me mire keshtu ...................
Ndoshta nje dite ai do me fali ................
Ndoshta nje dite do vij te me sjelli nje trendafil .....................
Ndoshta nje dite do me ledhatoj perseri ...............................
 
Last edited by a moderator:

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Dy shpirtra ....

kur edhe te pashpirtet si une emocionohen perpara te tilla gjerave ....do te thote se eshte vertet nje histori e hidhur
 

Зngjεll

___________
Titulli: Dy shpirtra ....

Nese te them qe eshte nje histori e vertet : Cfare do te vij ne mendje ?
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Dy shpirtra ....

do me vinte keq .... eshte e vertet ?
 

Зngjεll

___________
Titulli: Dy shpirtra ....

Per fat te keq PO
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Dy shpirtra ....

shpresoj per ty mos te jesh ti
 

Зngjεll

___________
Titulli: Dy shpirtra ....

Hmmmmmm.........
Naten e mire fight_cllub_al , qofsh mire dhe kalofsh sa me bukur.
Faleminderit qe te pelqeu edhe pse je i pashpirt . (Nga pamja e jashteme njerzit tregohen te eger gjithmone por ne brendesine e tyre kur arrin te depertosh shpirtin e tyre ne thellesi te saj , shikon nje person qe kurre se kishe menduar se do ishte i tille dhe mendon " Sa gjera te bukura na fshehin keta shpirtat tane si "E bukura dhe Bisha ":) )
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Dy shpirtra ....

rrofsh ..... pyetja ime ngeli pa pergjigje ....gjithsesi une shpresoj te te shikoj per nje kohe shum te gjate ketu ne forum
 

Зngjεll

___________
Titulli: Dy shpirtra ....

rrofsh ..... pyetja ime ngeli pa pergjigje ....gjithsesi une shpresoj te te shikoj per nje kohe shum te gjate ketu ne forum


Jo , nuk jam une personi ne fjale , por eshte nje person qe e njoh shume mire dhe qe me ka bere shume pesimiste per jeten me cfare po i ndodh asaj , me ka bere te urrej te gjithe boten ,jeten sepse jetojme ne nje bote te padrejte , sepse zemrat tona po lendohen cdo dite e me shume nga humbja e njerzeve me te mire ,te pafajshem dhe me te dashurit qe ka ne kete rruzell, me ka bere te urrej gjithcka , gjithcka qe ekziston ne kete planet .Eshte nje padrejtesi shittttt :( ( me falni per keto fjale por eshte e padrejte te humbasi nje femer me shpirt flori )
 

The_Vampire

Antarë
Titulli: Dy shpirtra ....

UAUUUUUU

Kjo histori qe ke vu, te len pa fjete naten ee
Teper e bukur......sinqerisht teper e bukur e jashtezakonisht e dhimbshme.....
po gjithmon keshtu jan historit kur zoti takon dy shpirtra binjak...
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Dy shpirtra ....

Prekese
E vraft Zoti me dor Nzemer
Pika qe smju bie meshkujve qe lendojn nje femer
 

Hera

Banned
Gënjeshtra i tha së Vërtetës: "Eja të lahemi së bashku, uji i pusit është shumë i mirë."
E Vërteta, ende e dyshimtë, provoi ujin dhe zbuloi se ishte me të vërtetë bukur.
Pastaj u zhveshën dhe u lanë së bashku.
Por befas Gënjeshtra doli nga uji dhe iku, duke veshur rrobat e së Vërtetës.
E Vërteta doli me furi nga pusi për të marrë rrobat e saj.
Por bota, duke parë të Vërtetën lakuriqe, e shikoi me zemërim dhe përbuzje.
E Vërteta fisnike u kthye në pus dhe u zhduk përgjithmonë, duke e fshehur trupin e saj.

Që atëherë, Gënjeshtra shëtit botën e veshur si e Vërteta, duke përmbushur nevojat e shoqërisë ... sepse bota nuk do që të ushqejë dëshirën për të takuar të Vërtetën lakuriqe...

(Pikturë në vaj nga Jean Léon Gérome, 1896 me titull: "E vërteta del nga pusi")

FB_IMG_1564549508117.jpg
 
Top