E artë dhe rekord për motrat Williams

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
[h=1]E artë dhe rekord për motrat Williams[/h]

E-art%C3%AB-dhe-rekord-p%C3%ABr-motrat-Williams.jpg
Tenistet amerikane Venus dhe Serena Williams e kanë fituar medaljen e artë në dyshe në Lojërat Olimpike në Londër.
Ato në finale i kanë mundur ceket Lusi Hradecku dhe Andreu Hlavackovu me rezultat 2:0 në sete (6:4, 6:4).
Meçi është zhvilluar në terrenin e mbuluar në Wimbledon, pasi që në Londër ka rënë shi. Motrat Williams kanë fituar gjithsej tri medalje të arta në dyshe. Kanë triumfuar edhe në Sindej në vitin 2000 edhe në Pekin në vitin 2008.
Serena Williams në Londër e ka fituar edhe medaljen e artë në konkurrencën individuale, pasi që të shtunën në finale e ka mundur rusen Maria Sharapova./kohasport
 
Top