E diela, dita e Majlindës në Londra 2012

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Shpresa e kombit tonë në Londra 2012, Majlinda Kelmendi, do të paraqitet për herë të parë të dielën në ora 9:30, ku do të luftojë për ndonjërën prej medaljeve olimpike. Majlinda do të paraqitet në kategorinë gjysmë të lehtë(48-52 kg), e ku përballë do të ketë xhudistet më të mira në botë, si japonezen Yuko Nishida, e cila është xhudistja më e mirë në botë.
majlinda%20kelmendi350.jpg

Sportistja nga Peja është shumë e favorizuar për të fituar një prej medaleve olimpike, sidomos medaljen e bronztë, pasi konkurrentja e vetme serioze është japonezja e lartpërmendur, pa përjashtuar ndonjë befasi.
Majlinda do të ketë përkrahjen e të gijthë liderëve shqiptarë, duke përfshirë Sali Berishën, Hashim Thaçin dhe presidenten Atifete Jahjaga. /Telegrafi/
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: E diela, dita e Majlindës në Londra 2012

Majlinda shum shum fat .
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: E diela, dita e Majlindës në Londra 2012

Eliminohet Majlinda!

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi është eliminuar në 1/8 e finales pasi që në luftën e dytë në kategorinë deri në 52 kilogramë është mposhtur nga Christianne Legentil, nga Mauritania

Duelin e parë xhudistja nga Kosova, e cila përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike Londra 2012, e ka fituar ndaj finlandezes Jaana Sunberg.

Në çerekfinale, Legentil do të ndeshet me belgen Ilse Heylen, e cila në të tetën e finales mundi rumunen
Burimi: kohasport


Eliminohet-Majlinda.jpg
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: E diela, dita e Majlindës në Londra 2012

Kaq e pat dhe kjo...
 
Top