E ëma bëhet murgeshë pas suksesit të vajzës

Love

βeℓℓe â๓e
Varshavë – Nëna e peshëngritëses Pimsiri Sirikaew është aq e gëzuar me suksesin e vajzës së saj në lojërat olimpike "Londra 2012", saqë ka vendosur të bëhet murgeshë - njoftuan mediumet e huaja.

f1_01-murgesha-jpg1343824661.jpg


Sirikaew 22-vjeçare fitoi medaljen e argjendtë në kategorinë deri në 58 kilogramë.
Për Tajlandën kjo ishte medalja e parë në Londër.

"E kemi shikuar vajzën time në një televizor të madh të vendosur në qendër të fshatit dhe jam shumë krenare për suksesin e saj", tha Amornat Sirikaew.

"Para se të shkonte bija ime në Londër pata premtuar se do të bëhem murgeshë nëse ajo fiton medalje. Tash ëndrra ime do të më plotësohet".
Burimi: kohaditore
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: E ëma bëhet murgeshë pas suksesit të vajzës

Mua personalisht sme duket lajm per tu bere publik. Nqs donte ti falenderonte Zotit, skishte pse e merte vesh tere bota per vepren e saj.
Nqs ti si femer ke vendosur te ndjekesh ate rruge, sduhet ta besh se Zoti "te dha" arsyje. Dmthn i bie, sikur i ke vene kondita Atij lart, qe nqs fiton e bija, do i dedikosh tere jeten.
 
Top