E hollë si egjiptiane, ja metoda e thjeshtë para verës!

NeVertiti

~Kohe & Stine~
E gjitha konsiston në lidhjen e një kordoni të posaçëm poliestre përreth barkut, gjë që të krijon ndjesinë sikur ke ngrënë mjaftueshëm.

b3c1585c-75cd-4e2f-9430-62d8ae73b8fb---0-.jpg

Obeziteti sa vjen e shtohet nëpër botë, duke prekur jo pak edhe femra, por duket se një kompani britanike duket se ka pikasur mënyrën e duhur për të ndihmuar në ri gjetjen e elegancës, me një aksesor të thjeshtë që përdorej nga egjiptianët e vjetër. Aq e thjeshtë duket, sa që gjithçka ngjan si... gjerdan.
Pikërisht e gjitha konsiston në lidhjen e një kordoni të posaçëm poliestre përreth barkut, gjë që të krijon ndjesinë sikur ke ngrënë mjaftueshëm. Duket se provokon një gjendje ngopjeje dhe motivim për të ngrënë sa më pak dhe sa më shëndetshëm. Masa e belit është parë përgjithësisht si një tregues i besueshëm i shëndetit dhe firma "Malory Band" është duke projektuar këtë aksesor, për të pasur edhe një kujtesë e vazhdueshme se sa i gjerë është beli ynë.
Bëhet fjalë për një koncept të vjetër të përdorur nga qytetërimet e lashta, për t'u rikthyer në formë, pas lindjes së fëmijës, apo për reduktimin e belit. Egjiptianët e vjetër, por edhe indianët e amerikanët kanë qenë të gjithë përdorues të kësaj metode. Kompania që do ta prodhojë pretendon se ky kordon nuk do të krijojë probleme, të mbajë ujë, apo edhe të kalbet, por thjesht mund të mbahet veshur si një aksesor bukurie dhe mund të mos jetë nevoja të hiqet as për të bërë dush. E natyrisht që do të ketë edhe vende të ndryshme lidhjeje, sipas masës që mund të humbisni me kalimin e kohës.ikub.al
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: E hollë si egjiptiane, ja metoda e thjeshtë para verës!

Ehh sikur te ishte aq e lehte te humbje peshe me 1 kordon.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: E hollë si egjiptiane, ja metoda e thjeshtë para verës!

Ncnc tekesh dicka ne bark te duket sikur do te prese vija vija
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: E hollë si egjiptiane, ja metoda e thjeshtë para verës!
 
Top