• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E pabesueshme! Sjell në jetë një “skuadër futbolli”

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
E pabesueshme! Sjell në jetë një “skuadër futbolli”
Një nënë amerikane ka thyer rekordin e mëparshëm botëror, duke sjellë më shumë fëmijë në jetë nga një shtatzëni e vetme. Fundjavën e fundit të muajit prill, në “Indianapolis Memorial Hospital”, ajo solli në jetë 17 fëmijë në një proces që zgjati mbi 29 orë.

Mjeku Jack Morrow ishte njëri prej asistentëve gjatë të gjithë procesit. Ai deklaroi pas lindjes së saj se, kjo ishte një ngjarje historike dhe e pabesueshme.

“Fëmijët dilnin njëri pas tjetrit... Më besoni! Do të kem ende makthe nga kjo ditë e çuditshme në të gjithë jetën time. Ky ishte edhe procesi i fundit në të cilin asistova”, shpjegon doktori Jack Morrow.

Catherine Bridges dhe bashkëshorti i saj nuk kanë mundur të kenë fëmijë prej shumë vitesh. Vitin e kaluar ata vendosën të përdornin ndihmën mjekësore nga një klinikë fertiliteti në Rhodes Island.

E nga ajo që shohim, procesi i fertilizimit ka qenë më shumë sesa i suksesshëm. Ky çift i lumtur nuk u gëzua vetëm me një fëmijë, por me një familje tejet të madhe prej 17 meshkujsh të mrekullueshëm dhe identikë.

Jeni kuriozë për emrat? Sigurisht që çifti i ka zgjedhur edhe ato: James, Jacob, Jarod, Jarvis, Jason, Jeffrey, Jeremy, Jerome, Jesse, Jimmy, Joachim, Jonathan, Jonas, Joseph, Julian, Jimbo dhe për çudi, njëri që bën përjashtim pasi nuk fillon me “J”, Darth Porkinus.

/ Top Channel
 
Top