E vërteta mbi ISIS

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Flm per videot ricky
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS


mbani dysheket e ngrohne e flini bute :)
As qe e keni perceptimin sec Po ngjet ne lindje!
Realiteti eshte krejt ndryshe, shume I thjeshte, I pakomplikuar , ska nevoje per video konspirative !
Pyesni familjet e atyre Shqipetareve te vrare si pjese e terrorizmit ISIS.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

mbadysheket e ngrohne e flini bute :)
As qe e keni perceptimin sec Po ngjet ne lindje!
Realiteti eshte krejt ndryshe, shume I thjeshte, I pakomplikuar , ska nevoje per video konspirative !
Pyesni familjet e atyre Shqipetareve te vrare si pjese e terrorizmit ISIS.

Para se ta psh****ësh dyshekun, mendo pakëz me kokë
se çfarë thot njeriu.
E lexove diku se nuk ka vdekur ndonjë shqipëtar?
Jo vetëm shqipëtar, por po vdesin nga të gjithë anët
e botes?
E din pse? Sepse dikush po paguan thellë nga xhepi.
Thjesht, jovetëm indoktrinimi, por edhe kojtja po i shtyen
njerëzit të shkojnë atje. Për Allahun apo Zotin e kujdoqoftë
as që ia ndien dikujt.

Edhe ti kur te hysh në këso biseda, tere dyshekun mirë
se ftohesh...
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Para se ta psh****ësh dyshekun, mendo pakëz me kokë
se çfarë thot njeriu.
E lexove diku se nuk ka vdekur ndonjë shqipëtar?
Jo vetëm shqipëtar, por po vdesin nga të gjithë anët
e botes?
E din pse? Sepse dikush po paguan thellë nga xhepi.
Thjesht, jovetëm indoktrinimi, por edhe kojtja po i shtyen
njerëzit të shkojnë atje. Për Allahun apo Zotin e kujdoqoftë
as që ia ndien dikujt.
Edhe ti kur te hysh në këso biseda, tere dyshekun mirë
se ftohesh...

Ka disa kohe qe nuk e kam lluksin e dyshekut, shqiptaret ti mora si shembull negativ, nuk te dhash mendim rreth dyshekut , realitetin ti se njeh , per kete sme vjen keq e as dua te te ndryshoj mendim ty e askujt. Seicili zgjedh vet menyren e të jetuarit, por padyshim ju nuk jeni ne kategorine e "qeneve te stanit" e as te "ujqerve" ! Mbetsh me shendet! Naten e mire ! :)
 
Redaktimi i fundit:

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Ka disa kohe qe nuk e kam lluksin e dyshekut, shqiptaret ti mora si shembull negativ, nuk te dhash mendim rreth dyshekut , realitetin ti se njeh , per kete sme vjen keq e as dua te te ndryshoj mendim ty

Ore djalë,
ti merre shembull kend të duash,
por ajo nuk dëshmon aspak se kush qëndron
pas ISIS.

اdo njeri që i bashkangjitet ISIS, nuk don të thotë
se e din krejt të vërtetën. Siç thash edhe më lartë
mbi të gjitha luan rol paraja e madhe që derdhet
atje.


p.s. nëse s'e ke ti luksin e dyshekut, as të tjerët
s'e kanë.
Je i lirë të bisedosh si çdo njeri, pa hy në personale.
S'të ngacmoi kush, mos e ngacmo. Ti ke mendimet e tua,
unë të miat.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Ore djalë,
ti merre shembull kend të duash,
por ajo nuk dëshmon aspak se kush qëndron
pas ISIS.

اdo njeri që i bashkangjitet ISIS, nuk don të thotë
se e din krejt të vërtetën. Siç thash edhe më lartë
mbi të gjitha luan rol paraja e madhe që derdhet
atje.


p.s. nëse s'e ke ti luksin e dyshekut, as të tjerët
s'e kanë.
Je i lirë të bisedosh si çdo njeri, pa hy në personale.
S'të ngacmoi kush, mos e ngacmo. Ti ke mendimet e tua,
unë të miat.

Se pari te kesh miresin te me drejtohesh me nicname (nuk me njeh) sepse sjam djale, une flas mbi baze pervoje personale, jo nga dysheku apo laptopi I dhomes se gjumit. Gjithsesi Naten.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Se pari te kesh miresin te me drejtohesh me nicname (nuk me njeh) sepse sjam djale, une flas mbi baze pervoje personale, jo nga dysheku apo laptopi I dhomes se gjumit. Gjithsesi Naten.

Kërkon respekt, kur ti vetë nuk respekton të tjerët?
Dyshekun e solle vetë këtu, nuk ta solla unë.

Edhe ti duhesh të tregohesh më i pjekur kur të bisedosh
me burra.
 
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Sa keq qe cdo debat kthehet ne ceshtje personale.
Ricky_ch, une kot po hedh nje mendim sepse se njoh kete Poetin por perderisa ky permend dyshekun dhe rehatine mos ndoshta valle do te na thote qe ky ka qene atje dhe e njeh realitetin ndersa une ti dhe te tjeret bashke fleme ne dyshek te ngrohte?
Ndoshta eeeeeeeeee eshte thjeshte nje supozim imi
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: E vërteta mbi ISIS

Sa keq qe cdo debat kthehet ne ceshtje personale.
Ricky_ch, une kot po hedh nje mendim sepse se njoh kete Poetin por perderisa ky permend dyshekun dhe rehatine mos ndoshta valle do te na thote qe ky ka qene atje dhe e njeh realitetin ndersa une ti dhe te tjeret bashke fleme ne dyshek te ngrohte?
Ndoshta eeeeeeeeee eshte thjeshte nje supozim imi

Po pra, pasi që kapen për dege e jo për rrënje.
Nuk kapet njeriu për temën, por i intereson a jam shtrirë
apo në karrigë. Paragjykon a e urrej dikend apo jo etj.

Nejse, nëse ka qenë atje, atëherë atje është pakëz
më nxehtë se në dyshek.:diell:
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Kërkon respekt, kur ti vetë nuk respekton të tjerët?
Dyshekun e solle vetë këtu, nuk ta solla unë.

Edhe ti duhesh të tregohesh më i pjekur kur të bisedosh
me burra.

Nuk kerkoj e as pres respekt prej atyre qe sme njohin, thjesht te sugjerova te kesh miresine ne komunikim, edhe pse ti e keqinterpretove. Pastaj burr apo gru pak rendesi ka gjinia.
Rendesi ka qe tema ja ben "beeeee" .
Megjithate asgje personale, keep calm dhe jeto shendtshem (per aq kohe sa do te ket njerez qe bejne rolin e jorganit, te dyshekut apo te murrit mbrojtes kur fle gjum, ti e shumica e planetit )
 
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Une video nuk i hapa pasi sdua te "bombardohem" nga propaganda pro apo kunder ISIS.

Une jam kunder luftes kunder vrasjeve sidomos kunder atyre vrasjeve qe behen ne emer te Zotit.

Di dhe qe me te fortet ( ne kete rast perendimi)bejne dhe shkruajne historine keshtu qe mjere te pafajshmit dhe te vaeferit!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Nuk kerkoj e as pres respekt prej atyre qe sme njohin, thjesht te sugjerova te kesh miresine ne komunikim, edhe pse ti e keqinterpretove. Pastaj burr apo gru pak rendesi ka gjinia.
Rendesi ka qe tema ja ben "beeeee" .
Megjithate asgje personale, keep calm dhe jeto shendtshem (per aq kohe sa do te ket njerez qe bejne rolin e jorganit, te dyshekut apo te murrit mbrojtes kur fle gjum, ti e shumica e planetit )


Sa për personale, sa të duash., por si duket
ti nuk e din çka është personale. Ti kur e fillove temën
me dyshekun , hyre në personale, kurse për temën
vetrëm paragjykove si gjellën në shikim të parë.

Për dallim prej teje, respektoj dinjitetin e çdokujt,
derisa dikush e humb rrugën atëherë jam i detyruar
t'ia ndriçoj pakëz.

Ti zotëri s'ke nevojë mua t'më respektosh por forumin.
Pra, ç'ajo mirësia që ti përmende është ai respekti
unë e ceka më lartë. Pra një sjellje e mirë.


"mbani dysheket e ngrohne e flini bute" - - nëse me këso
argumente i hyn një diskutimi, dije se gjithmonë ke për të
pasur problem. Ndoshta je mësuar me shokët e tu ashtu të bisedosh.

Sa për burr a gru, as që e pata fjalën te gjinia,
po çfarë me't ba që aq e ke kapacitetin.

Sa për calm, hiç mos ta ndije, po kujdes veten.

Hajd me t'mira.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: E vërteta mbi ISIS

Sa për personale, sa të duash., por si duket
ti nuk e din çka është personale. Ti kur e fillove temën
me dyshekun , hyre në personale, kurse për temën
vetrëm paragjykove si gjellën në shikim të parë.

Për dallim prej teje, respektoj dinjitetin e çdokujt,
derisa dikush e humb rrugën atëherë jam i detyruar
t'ia ndriçoj pakëz.

Ti zotëri s'ke nevojë mua t'më respektosh por forumin.
Pra, ç'ajo mirësia që ti përmende është ai respekti
unë e ceka më lartë. Pra një sjellje e mirë.


"mbani dysheket e ngrohne e flini bute" - - nëse me këso
argumente i hyn një diskutimi, dije se gjithmonë ke për të
pasur problem. Ndoshta je mësuar me shokët e tu ashtu të bisedosh.

Sa për burr a gru, as që e pata fjalën te gjinia,
po çfarë me't ba që aq e ke kapacitetin.

Sa për calm, hiç mos ta ndije, po kujdes veten.

Hajd me t'mira.

Sa te paska indinjuar ai "dysheku", fundja realitetin thashe, sepse gjykoni ne menyre siperfaqsore me keto video (per temen e kam).
Gjithsesi rendesi ka te leshosh hijen me kapacitet :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Interesant, njeriu eshte krijuar nga dheu/balta. Ka DHE, qe vetem me pak uje, qull behet loool (njeriu me pak argumente, beson e sheh, e kupton). Ka DHE, qe duhet tere diten ta lagim me uje, dhe mezi zbutet (njerezit koke-forte, mezi kuptojne).
Puna e ISIS, sikur e Al-kaides. Sot ka akoma DHE t'forte, qe mendojne dhe besojne ate qe eshte shfaqur me 11 shtator dhe ca vite me pas. Por realiteti eshte ndryshe, njerezit jane kthjellur, dhe nuk besojne me ne perralla te USA. Madje edhe vet qytetaret e usa, ne nje sondazh, kane dhene mendimin se isis, eshte PLAN b i USA, pjese e lojes.

Wake up !!
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Interesant, njeriu eshte krijuar nga dheu/balta. Ka DHE, qe vetem me pak uje, qull behet loool (njeriu me pak argumente, beson e sheh, e kupton). Ka DHE, qe duhet tere diten ta lagim me uje, dhe mezi zbutet (njerezit koke-forte, mezi kuptojne).
Puna e ISIS, sikur e Al-kaides. Sot ka akoma DHE t'forte, qe mendojne dhe besojne ate qe eshte shfaqur me 11 shtator dhe ca vite me pas. Por realiteti eshte ndryshe, njerezit jane kthjellur, dhe nuk besojne me ne perralla te USA. Madje edhe vet qytetaret e usa, ne nje sondazh, kane dhene mendimin se isis, eshte PLAN b i USA, pjese e lojes.

Wake up !!

Loverboy pse duhet tju besoj ketyre videove konspirative me titull E VERTETA E ISIS kur une e njof realitetin nga rrethana te tjera jo nga video apo fakte qe kane qellime klikimet ne youtube?
Thjesht rreagova ndaj ketyre postimeve sepse nuk jane fakte reale dhe ju "po shikoni vetem me nje sy" duke reaguar ne menyre jo te zgjuar dhe duke u bere mosmirenjohes.
Cme tregoni ISIS kur nuk jeni te zote te parandaloni vellezerit tuaj qe shkojne I bashkangjiten kauzave te gabuara.
 
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Interesant, njeriu eshte krijuar nga dheu/balta. Ka DHE, qe vetem me pak uje, qull behet loool (njeriu me pak argumente, beson e sheh, e kupton). Ka DHE, qe duhet tere diten ta lagim me uje, dhe mezi zbutet (njerezit koke-forte, mezi kuptojne).
Puna e ISIS, sikur e Al-kaides. Sot ka akoma DHE t'forte, qe mendojne dhe besojne ate qe eshte shfaqur me 11 shtator dhe ca vite me pas. Por realiteti eshte ndryshe, njerezit jane kthjellur, dhe nuk besojne me ne perralla te USA. Madje edhe vet qytetaret e usa, ne nje sondazh, kane dhene mendimin se isis, eshte PLAN b i USA, pjese e lojes.

Wake up !!

Nuk e di por me thene te drejten jam dakort me kete postim.

Ashtu sic mund te mendoj qe bin Laden eshte duke shijuar jeten ne ndonje ishull te gjithin per vete ne cdo cep te botes.

Realiteti ky eshte peshku madh ha peshkun e vogel! Sdo shume filozofi per ta kuptuar!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Loverboy pse duhet tju besoj ketyre videove konspirative me titull E VERTETA E ISIS kur une e njof realitetin nga rrethana te tjera jo nga video apo fakte qe kane qellime klikimet ne youtube?
Thjesht rreagova ndaj ketyre postimeve sepse nuk jane fakte reale dhe ju "po shikoni vetem me nje sy" duke reaguar ne menyre jo te zgjuar dhe duke u bere mosmirenjohes.
Cme tregoni ISIS kur nuk jeni te zote te parandaloni vellezerit tuaj qe shkojne I bashkangjiten kauzave te gabuara.

Cdo njeri eshte peng i veprave te tij. Me aq sa kam njohuri, numri i atyre qe kane bere thirrje per t'i ndaluar te tjeret t'i bashkangjiten ISIS-it, eshte shume me i madh se sa numri i atyre qe bejne thirrje per t'ju bashkangjitur, madje dallimi tjeter eshte se kundershtaret e ISIS-it bejne haptas thirrje kunder, perderisa shume te tjere ne menyre te fshehte i mbrojne ata. Te thuash nuk po mund t'i ndaloni eshte sikur te them perse besimtaret e krishtere nuk u munduan ti ndalin ata qe moren pjese ne kryqezata, apo ata qe bejne sot krime ne Afganistan e shtete tjera, kryqezata ne emer te demokracise ne forma te ndryshe.
 
Top